Boj o budoucnost (2022)

Vynikající námět, pár dobrých herců, skvěle udělané potvory a roboti, a pár vynikajících kamerových záběrů. Ale pak mi přišlo, že logika odešla na výlet a vyhrála Marvelovská megalomanská demence.

Vesmírná propast (2022)

Nápad byl opravdu super, ale bohužel zpracování značně zklamalo.

Call Girl of Cthulhu (2014)

Pro milovníky Lovercrafta nezkousnutelná urážka. Z druhé strany je to béčková zábava s pěknejma holkama a spoustou obnažené kůže, která dovela odsýpá. Nebýt amatérských herců, dalo by se z toho vykřesat víc.

Bienvenidos al infierno (2021)

Jak se dá udělat nepříjemný horror za pár šupů? Vezmete satanský kult, pěknou holku, otěhotníte ji s frontmanem metalové kapely, přidáte němou babičku a necháte v hrnci povařit. Ve výlsedném guláši se objeví nečekané změny, občas to nepěkně chutná, ale i přesto se to pěkně jí. Dobrou chuť.

Wednesday (2022) (seriál)

Moc jsem se na seriál těšil, protože Addamsovy z 60. let byli naprostá bomba. Bohužel je v seriálu opět vidět touha po penězích a Burton nedostal možnost ukázat svoji temnou stránku v plné podobě. Peníze a politická korektnost vyhráli, takže ve finále jde jen o další teenagerovskou sérii ve fraku Addamsových, která se nestydí kopírovat Harryho Potra, a mohla být o dost temnější a zábavnější. Nicméně se na seriál a hlavní hrdinku moc hezky kouká a budu doufat, že nebudu muset hodnocení upravovat směrem dolů, až začnou tuhle kozu řádně dojit.

Ten, který přežil (2015)

Velice pěkně zpracované postapokalyptické přežívání s minimem roptylování v podobě hudby a závratných akčních dějů. I přesto měl film skvělou atmosféru a vynikající herce. To, že se film odehrává asi na 20 metrech čtverečních ničemu absolutně nevadí. Ivan Bartoš ve své roli neselhal a mladá Mia Goth ukázala, že ji tenhle žánr (viděl jsem až po X a Pearl) bude sedět.

Pearl (2022)

Tahle psycho dramata s prvky horroru nám na filmovém plátně krásně ukazují, co se stane s člověkem, pokud je dlouhodobě osamocen, podceňována a nemá šanci jít za svými sny. Mia Goth svoji roli sehrála naprosto perfektně a odvážím se říct, že by za ni měla dostat Oscara. Její lehce tupelskovský přednes dodal jejímu přednesu na důvěryhodnosti. Závěr byl v jejím podání naprosto strhující a věřím, že to Mia dotáhne daleko. Minimálně v rolích magorů pod vedením lidí jako je Ti West.

X (2022)

Umělecky zpracovaný horror na téma Sexuální praktiky důchodců. Návštěva v sedmdesátkách se vším všudy. Anavíc hezký holky s hezkejma prsama. Teda většina.

Pobočnyj effekt (2020)

Tento film byl vynikajícím houbařským zážitkem. Ať už jako sběratel či uživatel. Fajn udělaná psychotická noční můra o tom, jestli stojí za to dostat druhou šanci.

Ghostland (2018)

Velice slušná psychárna. Atmosféru to má opravdu hutnou a než si člověk uvědomí o co vlastně jde, pak to i fest zamotá hlavu. Je zajímavé pozorovat, jak se lidská mysl vyrovnává s traumaty. Po nějaké době film, který to dokáže vystihnout. Evidentně je autor zastáncem teorie čtyř stádií, jimiž si mysl prochází při traumatu.