X

Hororový snímek scenáristy a režiséra Ti Westa vypráví příběh skupiny mladých lidí, která v roce 1979 přijíždí na pustý texaský venkov, aby tam natočila film pro dospělé. Pronajme si farmu od postaršího manželského páru, který netuší, co se na jeho pozemku chystá. O filmaře však projeví neobvyklý zájem. Když manželé odhalí skutečné záměry štábu, noc plná výdělečné vášně se změní v krvavý teror. (Cinemax)

*CARNIFEX*

Pomerne osobité hixplo s extrémne pomalým rozjazdom o potrebách všetkých dospelých (u nás 16+) a s tým spojenú morálku. Prakticky hodinu trvá, kým sa snímok konečne uberie smerom, akým by si fanúšik horor žánru prial, pričom prioritou režiséra nie je explicitné násilie, níbrž povahové či osobnostné črty hlavných postáv. Neviem, neviem či toto niekto docení, i keď musím uznať, že v rámci žánru je pomerne netradičné, akým smerom sa “Ti West” rozhodol uberať. Ja osobne som sa chvíľu tešil, že budem svedkom X-tej varianty masakru z Texasu, nestalo sa, pričom tohtoročný “Latherface” bol pre mňa proste lepšou zábavou. Na záver len dodám, že “X” je iným filmom, ako mnohí budú očakávať, zabudnite na tradične vsuvky hixplo žánru, tu je pointa jasne daná - láska môže mať svoju váhu aj vo veku, kedy sa môže zdať, že človek len vyslovene čaká na vykopanú jamu a lakovanú truhlu v nej. Dobrý film .. ()

Fr

„JSI UNÁŠEJÍCÍ, VRAŽDÍCÍ, SEXUÁLNÍ ĎÁBEL...“   Kluci a holky s pornofaktorem „X“ vyrážej natočit film, kterej z nic udělá milionáře. Inu což… tam na farmě jednoho starýho, ošklivýho zmrda, se fakt budou dít věci… Takový… jako bych opravdu koukal na dobovej (nejen porno) film. Což je super! Děj? No nějakej je, ale je to slasher, kde 100letej stařec s 200letou bábou… má to zajímavou předehru, pitoreskní závěr, mrtvoly… prostě vo tom tyhle věci jsou!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jaký by to bylo, kdyby se ke mně přitulila Helenka Vondráčková. 2.) Přestal jsem píchat starou. (A mám farmu).  ///  Thx za titule „Arilka“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  * ()

POMO

Nejinvenčněji zrežírované sedmdesátkové exploitation současným mladým tvůrcem. Ti West ví co dělá, hraje si s divákem a žánrovými postupy, mixuje kousek soft péčka s kusancem hard slasheru, a nezapomíná být ani lechce úchylný. Ale hlavně nejvypečeněji za poslední dekády zhmotňuje klasickou slasherovskou premisu “sexující tínejdžeři musí zemřít”. U X se nebudete bát, ale story nešťastných návštěvníků zlé farmy si užijete o to šťavnatěji, o co více jste doma v žánru a máte rádi nový vítr v něm. A nahá ňadra. ()

Big_Boss

Je podle většiny hororovejch fanoušků jedním z nejlepších slasherů minulýho roku. Takže jsem měl samozřejmě obrovský očekávání, protože jak asi víte, tak slasherový žánr je na poli hororů můj nejoblíbenější. Jenže já jsem asi omylem viděl úplně jinej film než ostatní, protože i přes tu zajímavou premisu o partě lidí co jdou v 70 letech natáčet porno na nějakou texaskou farmu mi přišel ten film neskutečně nudnej. Snímek sám o sobě má něco kolem 100 minut, ale mě přišlo že jsem musel přetrpět nějakej tříhodinovovej dokument. Celá pointa se točí kolem toho, že starý majitelé farmy, který nesnášejí lidi obecně (v tom případě nechápu proč nabízejí pronájem chaty na jejich pozemku) zjistí, že šťáb amaterkýho filmu točí porno. 100 letá žena Pearl žárlí na mladé herečky, tak se je rozhodne zabít a její senilní 100 letej manžel zas žárlý na chlapský pornoherce s tím, že mu určitě budou chtít přebrat jeho seschlou manželku. Ano, i na horor je to tak debilní premisa, že i po půlce filmu jsem si klepal na čelo. Smrti nejsou ani nějak originální až na poslední dvě což je právě manželský pár. Opravdu nechápu komu bych doporučil film, kde se se promenáduje nahá babka a šnečím tempem jde někomu podříznout krk. Jediný co filmu asi pochválim je ten 70. kovej (ale promarněnej) feeling a taky hereckej výkon Mii Goth, která ztvárnila nejen hlavní hrdinu Maxine, ale i hlavní antagonistku Pearl. Samozřejmě vyšel i prequel Pearl, kterej mapuje její život na farmě ve 20. letech a její snahu dobýt hollywood, ale po tomhle filmu na to nemám absolutně náladu. Možná až vyjde volný pokračování s názvem MaXXXine, tak se na oba dva filmy zpětně podívám a možná docením režisérskou trilogii Tie Westa, ale zatím to nechám u ledu.  3,5/10. ()

JASON_X

Atmosféru okolo natáčení poloamatérského předVHSkového porna trefili tvůrci vcelku věrohodně, ale přesto mě první polovina filmu dost nudila. Protože mě ani jedna postava "filmmakerů" vůbec nezaujala, byla pro mě taková předehra zbytečně dlouhá. Objektivně na tomhle retro slasheru oceňuju některé jeho prvky, jako třeba párek gerontů (hlavně vilná babizna byla hustá), krokouše za barákem, nebo dvojroli Mii Goth, ale subjektivně mě moc nebavil a mastil jsem při jeho sledování na mobilu paralelně jewely, což je u mne neklamná známka podprůměrné filmové záživnosti. ()

• Muž nájdený v suteréne je ten istý ako ten na krabici od mlieka hľadaný ako nezvestná osoba, keď si Jackson (Kid Cudi) z neho odpije. (Arsenal83)
  • Lorraine (Jenna Ortega) odkazuje počas rozhovoru v skupine na film Psycho (1960), neskôr Jackson (Kid Cudi) objaví v rybníku čiastočne ponorené auto podobné autu Marion Crane, ktoré Norman Bates vyhodil do jazera v tom istom filme. (Arsenal83)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení