Simpsonovi (1989) (seriál)

1. série geniální - respekt tvůrcům, ale poslední série katastrofa. Velký rozdíl za 30 let.

Šimpanzi (2012)

Nevím, jestli je to špatný dabing, nebo je to skutečně takhle v originále, ale výběr slov popisující chování šimpanzů v tomto dokumentu je dost zavádějící. Tak například: "nemovitost" - místo kde bydlí šimpanzi¨, "stopnout maminku" - mládě nase na zádech nese jeho maminka, "Fredy vede dopravu za snídaní ", "Restaurace není na stejném místě", "Dokonce není ani v jejich čtvrti". Tak to vypadá, že autoři těchto metafor mají méně inteligence než daní šimpanzi. Popisovat takhle dementně to, že šimpanzi hledají jídlo pokaždé na jiném místě v dokumentu, který se snaží vypadat vědecky, dost zpochybňuje jeho kvalitu. JE VTIPNÉ (možná i tragické), jak vnímají LIDÉ PŘÍRODNÍ SVĚT V DOBĚ POZDNÍHO KAPITALISMU. Proberte se ŠIMPANZI NEMAJÍ ŽÁDNÉ NEMOVITOSTI, ČTVRTĚ, dokonce ANI VOLNÝ TRH. :D O čem to vypovídá? A jakým dokumentům se dá na 100% věřit?

Člověk neumírá žízní (1970)

Mix PRAVDY a PROPAGANDY (viz to co říkají o hippies), což je nebezpečná kombinace. Rozhodně ale některé zajímavé informace, například reporty z LSD sezení s lékaři.

Cizinec v ráji (2016)

Je to smutné, co se ve světě děje. Všechny války a krveprolití a násilí. Přesto je většina lidí z evropy zaslepených a nedokážeme si jako lidstvo navzájem pomoci, obzvlášť ťem co to potřebují nejvíc a těm jejichž země naše národy vyrabovali. Kapitalismus je u nás nová víra a tu si musíme za každou cenu chránit.. (snad se tahle mentalita změní)

Černota (2018) (pořad) odpad!

FAŠISMUS, FUJ! zkreslenej pohled na svět a drogovou problematiku 2 amatérů. Nixonova válka proti drogám stále úspěšně funguje ruku v ruce s propagadnou v roce 2019, kterou tenhle pořad jen podporuje. Represí a zákazama a větším utužováním a fašismem se problém nevyřeší, ale to není to, co se vám tento "Černota" snaží sdělit.

Bomb the System (2002)

Dobrý myšlenka a message filmu ale provedení trošku horší. Pár dobrejch frází o demenci dnešní konzumeristický společnosti, ale za mně jen 3* za příběh.