• Životopisný

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nádherně natočená mafiánská pohádka, která ani nemá ambice na něco hlubšího. Naprosto jasný záporák (perfektní Sean Penn), kterého není vůbec jednoduché dostat. A tak se partička utajených poldů snaží tu mafiánskou bestii zničit. Výborné tempo, které film nasadí hned od začátku a odsejpá až dokonce. Dokonale udělané prostředí L.A padesátých let. Perfektní kamera, místy až moc přebarvená. (ale mě se to líbilo), super akce, špičkový surround sound, dokonce i titulky v závěru byly graficky vymazlené na které se pěkně kouká .

Nespoutaný Django (2012)

Po Hanebných panchartech jsem měl trochu obavy, jestli Quentin zvládne udržet laťku tak vysoko, neboť jako jeden z mála režisérů je Quentin Tarrantino pro mě sázka na jistotu a všechny jeho filmy mě prostě baví. On totiž umí perfektně vyprávět příbeh. Je to pašák ten Quentin. Zvládl to i u Nespoutaného DAJNGA!! Je to zase takovej nášup, jakej lze od Tarrantina očekávat. Naprosto dokonalý scénář a na prosto luxusní kamera. Jako správný režisér z herců vyždímal opět maximum, takže Christoph Waltz execeluje ve své roli lovce darebáků, stejně tak jako pomstychtivý otrok Jamie Foxx. Pro mě je tento film fakt mazec, přestože jsem měl v několika momentech filmu pocit lehkého zadrhnutí v tempu.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012) odpad!

Pozor SPOILER. JACK REACHER? Co to je? Bože, tolik jsem se těšil na další biják Toma Cruise a místo pořádné akční detektivky, která se mimo jiné prvních 20 minut celkem slušně rozjížděla, jsem viděl dvouhodinovou splácaninu. Co to tam v tom Hollywoodu hulí? To už dnes fakt nikdo neumí napsat pořádnej scénář, kterej nebude slátanina, ale bude do sebe pěkně zapadat? Jakto, že to tam někdo sztřízlivej nekontroluje, než se na to pustí peníze? Zřejmě tam žádná kontrola není, jinak totiž nechápu, jak by někdo mohl pustit ven film s tolika nesmysly a nejastnostmi. U tohoto filmu by bohatě stačilo, kdyby se tvůrci na samém začátku zamysleli alespoň nad motivem toho hrůzného činu, který se na začátku odehraje. Možná by zjistili, že vlastně ten jejich trapný motiv, který ve scénáři nechali a vymysleli, je totálně debilní a naprosto plytký. Možná kdyby tohle zjistili jako první, tak by se pak možná od toho mohli odpíchnout k dalších totálním kravinám, kde nesedí zhruba od dvacáté minuty filmu vůbec nic a jedná se o dvouhodinové lepení nelogických scén jedné za druhou. Vydržel jsem to sice až dokonce, neboť jsem možná nevěřil vlastním očím a nebo jsem snad možná někde ve skrytu duše doufal, že se tam na závěr nějaká logická spojka najde. Bohužel nenašla. Nechat vystřílet 5 lidí kvůli jedné Mařce, která jim nechtěla prodat stavební firmu? Takhle si tvůrci filmu představovali, že by to nesmyslně řešila mafie, která má dokonce ochranu od nejvyšších politických páprdů? To snad nemyslí vážně. Stejně tak postava Jacka Reachera, který měl být podle scénáře úplný „stín" naprosto nevystopovatelný. A přitom páni z Mafie ho od samého začátku stopují a sledují každý jeho krok. Celou dobu jsou mu v patách a pak když ho chtěli oddělat tak museli Jacka komplikovaně nalákat do lomu, aby pak přiběhl „beze zbraně" zachránit slečnu advokátku. To je nesmysl. Proč ho tedy neodpráskli už když ho stopovali? Prostě kravina za kravinou. Naprosto úsměvná byla i postava vejvyššího mafoše. Uměle až trapně vymyšlený drsný charakter, který opět nedával žádný smysl a logiku přestože nám povyprávěl jak přežil drsný žalář na Sibiři. Jinak práce kameramana byla perfektní, kdyby nebyl scénář taková blbost, která u diváka ani neudrží pozornost, neboť se pořád musí divit nad nelogičností filmu, tak to mohla být pěkná podívaná.

Argo (2012) odpad!

Pozor SPOILER. To si vážně už dělají někteří tvůrci filmů legraci. Tento výtvor je totální slátanina. Tolik kravin a nesmyslů v jednom snímku, to je fakt kumšt. Hlavně nechápu, že to v Hollywoodu vůbec projde a nenajde se tam jediný člověk ze štábu, který by řekl „STOP! co to tady točíme za sračku?" Některé úlety a nereálné nesmysly by si nedovolili ani tvůrci slavné série výborného Jamese Bonda. Například scéna z letiště, kdy Íránští vojáci přestali důvěřovat již dávno vynalezenému a i u nich dávno zavedenému přístroji, jakým je telefon a raději se rozhodli vše řešit osobně. Takže Íránský voják běží od vchodu do letiště, přes odbavovací halu, přes terminál až přímo k bráně společnosti SWISS AIR, (kterou teda nevím podle čeho vydedukoval, ale budiž) místo toho, aby zavolal na gate a zastavil úprk sedmi amerických zrádců. Íránský voják na gate ovšem nedoběhne včas a zrádci mu těsně před nosem nasedli do letadla. Ani teď voják nezapne hlavu, nezvedne telefon, aby se rychle spojil s věží, která může okamžitě zakázat start letadlu společnosti SWISS AIR s americkými zrádci na palubě. Raději se svými kumpány nasedají do aut a začnou po ranveji pronásledovat Boeing 747 :o) :o) :o) až do úplného startu, kdy jim Ben Affleck zamává z okénka, jakmile se letadlo odlepí od země. Nevím tedy co tam ty Íránští borci měli v těch autech za motory, ale Boeing 747 má při rozjezdu na tachometru tak cca 250-280 km/h a oni mu klíďo píďo stačili a to i na nákláďácích. Fakt mazec :o) Tvůrci filmu měli prostě napsat, že ARGO je akční pohádka založená na naprosto nereálném základu stejně jako třeba MISSION IMPOSSIBLE a neřekl bych ani slovo, neboť tam mám přesně tyhle nesmysly rád, ale u tohoto rádoby dramatu podle skutečné události....no sorry. To FUCK ne. A to nemluvím o nesrovnalostech v časovém posunu ÍRÁN vs USA....Na toto tvůrci filmu taky kašlali. Proč se zabývat takovými detaily, že? A ta akce s nezarezervovanými letenkami, které čekaly na presidentovo schválení a pak byly ve vteřině zabookované a zaplacené ...hmmm to byl pěkný fofr. V osmdesátých letech měli už asi hodně hustej internet. Takovým fofrem by to nedali CIA ani dnes....A takových nesmyslů je tam desítky. Takže se na to v podstatě ani nedá koukat bez toho, aby se tomu člověk nesmál, co to tam zase nacpali za totální nesmysly a udělali z dramatu akční parodii. Za pochvalu snad stojí jen kamera a slušný střih.