eredin

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 14.10.2018  14:30
    Vrtěti psem (1997)

Tohle jsem tak nějak prozíval s občasným čtením novin na mobilu ... :( Očekávání 4****, Výsledek 2**

• 24.5.2018  10:27
    Metanol (TV film) (2018)

Dalo by se napsat "nadprůměrný český film", kdyby česká kinematografie měla nějaký průměr, se kterým by stálo za to se srovnávat.

• 2.11.2017  15:09
    Sněhulák (2017)

Alfredson měl jednou mokrý sen, že je David Fincher a že si může troufnout i na Nesba. Na place se ale ukázalo že je to jen další severský packal a nudič. Natočil "film" zhruba na úrovni slabší epizody libovolné CSI kriminálky a to mhouřím obě oči protože Fassbenderův Harry, i když je to charismatický vágus, na Grissoma nemá.

• 27.10.2017  17:58

Další utahané a nudné fňukdrama. Hodně slabé 3***

• 15.10.2017  17:35
    The Circle (2017)

100 minut úvod a představení postav + 10 minut titulky.

• 4.4.2017  12:43
    Moonlight (2016)

Po Spotlightu dostal oskara Moonlight. Co bude následovat ? Twilight ? Nevěřil sem, že může dostat nějakou cenu ještě nudnější a utahanější píčovina než Birdman, ale jo, může.

• 27.3.2017  17:40
    Morgan (2016)

Příjemné béčko typu "subjektjevenkuzklece". Technicky (včetně stopáže) výborně zvládnuté a navíc potěší spousta seriálových ksichtů. Asi bych dal za 3***, ale potřebuje to zvednout průměr :)

• 15.3.2017  21:25
    Sedm epoch rocku (TV seriál) (2007)

"Heavy metal nemůžete zabít. Nezáleží kolikrát mu kritici prostřelí hlavu stříbrnejma kulkama. Ta potvora je čím dál tím větší a pořád se vrací zpátky."

• 7.3.2017  22:14

No tak si Burton potřeboval natočit svoje xmeny, no...

• 29.1.2017  18:02

Celý film by potreboval asi tak 1,5x zrychlit. Hvězdička navíc pro Ryana, že dokázal svou roli odehrát bez zívání.

• 18.1.2017  14:10
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Další případ skvělého seriálu, který s přibývajícimi seriemi úplně zdebilněl.

• 10.3.2016  20:30

Konkrétně tohle kopání do mrtvoly mi přijde lehce neoprávněné. Těžko říct o kolik víc vitamínů vlastně Lance zkonzumoval oproti svým konkurentům. Nicméně nakonec z toho vypadl film u kterého se nenudíte ani vteřinu a zejména Foster je velmi, velmi přesvědčivý. Potěšil i "Roy" O'Dowd :)

• 2.3.2016  15:40
    Spotlight (2015)

Ve vybrané společnosti oscarových snímků z posledních let to ještě ujde. Jinak ale nuda, nuda, šeď, šeď. Potěší akorát roličky seriálových oblíbenců (Liev Schreiber, Paul Guifoyle ...).

• 2.2.2016  14:00
    Tah pěšcem (2014)

Když je sportovní drama o fotbale, hokeji nebo formulích tak na první pohled víte kdo vyhrává. I u nesmyslů jako je baseball nebo americký fotbal vám někdo nejpozději v půlce filmu vysvětlí čeho se hráči snaží dosáhnout a na konci už poznáte, že ten kterému fandíte hraje fakt skvěle. Co si ale počít když se Spiderman a Ray Donovan na sebe mračí přes stůl a vy nemáte nejmenší tušení komu z nich chybí už jen jeden homerun do hatricku ? Rozhodně to není film u kterého pochopíte šachy, je to ale skvěle zahrané životopisné drama, u kterého se budete královsky bavit. Kdo a jak vyhrál si pak najdete na wiki.

• 25.1.2016  11:19

Neuvěřitelně otravné a nesmírně nudné. Kdyby Hankse normálně přejelo auto tak bych to ještě překous, ale to ždímání 11tého září za každou cenu, pořád dokola, v každém filmu, už mě fakt nebaví. Pro podobné snímky se vžil shrnující žánrový pojem "fňukdrama".

• 21.1.2016  11:30
    42 (2013)

Drama o rasismu a integraci maskované jako sportovně životopisný film. Samozřejmě pořád platí, že čím pitomější a nudnější sport, tím lepší film, takže film o baseballu může být nejhůř za 4****.

• 16.1.2016  13:45

Hodinu a půl zdlouhavé utahané předehry k velmi silnému závěru.

• 19.9.2015  11:24

Nádherný příběh a nádherný film

• 31.3.2015  09:40
    Interstellar (2014)

Návod pro správné sledování: 1) Shlédněte první půlhodinu, která je poměrně svižná a smysluplná. 2) Uložte se zhruba na 2h do hibernace. 3) Dokoukejte poslední půlhodinu, která je tak neuvěřitelně pitomá, že o ni nemůžete přijít. Takto zvládnete ve třetinovém čase celý tento přeplácaný, nudný, zdlouhavý, ubrečený, přeceňovaný, stupidní, zacyklený film

• 31.3.2015  09:20
    Cesta ven (2014)

Pokus o realistický film o začarovaném kruhu života utlačované menšiny, který do milosrdně krátkých 103 minut dokázal vměstnat snad všechna klišé která se k romům vážou. Výsledek je špatně natočený, špatně zahraný (český lef? wtf?), scénaristicky odfláknutý, nudný a nekoukatelný skorofilm. Jediným pozitivem je, že naprosto přesně i když zřejmě nechtěně ukazuje, že chudáci uzenáči zase tak utlačovaní nejsou, nýbrž hlavně sami sobě nejvíc škodí a sami mezi sebou se nejvíc okrádají, podvádějí, vydírají, tlučou a všeljak jinak si ubližují.

• 31.3.2015  08:57

Trochu nevyvážený film. Velký rozdíl je mezi válečnou a rodinnou částí. V Iráku je film svižný, zábavný a skvěle natočený, ve státech klišoidní a nudný. Chápu, že je to životopisné drama a nelze si moc vymýšlet, ale Eastwood mohl tu domácí nudu alespoň zkrátit. Škoda protože samotná válečná část je skvělá, srovnatelná třeba s Black Hawk Down a buřtík Cooper je vynikající. Shodli jsme se se ženou na 70%, takže já 4**** a ona 3*** :)

• 16.3.2015  12:19

Pět z deseti režisérů by natočilo českou trágu typu cesta ven. Čtyři by zvolili tragikomedii se smutným koncem. Naštěstí Krobot našel jinou cestu a celkem smutný příběh zabalil do sposty sebeironie a černého humoru, takže se to dá bez problémů dokoukat a ještě vám zůstane pocit že to bylo docela fajn.

• 9.3.2015  17:01

Skvělý dokument o jednom z nejdůlečitějších lidí uplynulé dekády.

• 9.3.2015  16:53
    Birdman (2014)

Chvíli jsme koukali, ale nějak se to vleklo ... dali sme si svačinu, žena u toho žehlila, já vyřídil emaily, svíčky odhořívaly a nehty rostly. Iňáirritující nuda maskovaná jako kulturní drama, úporně natahovaná na 2h (což je asi oscarová podmínka). "Komedie" kde jediný vtip se týká Nortonova péra a přijde tak brzy, že do konce na něj zapomenete. Nebýt toho humbuku a ceny akademie, byl bych možná schovívavý, ale takhle za 35% a šup do propadliště dějin.

• 5.3.2015  18:42
    Most (TV seriál) (2011)

Seriál trpí všemi neduhy svých krimi předchůdců a konkurentů. Jsou to zejména překombinovaná a nepravděpodobná zápletka, neúměrně natahovaná střední část, sklouzávání k osobním problémům postav, rádoby šokující a neočekávaný závěr atd. Od běžného průměru toto dílo odlišuje jen postava Sagy s velmi sympatickou nemocí :)

• 5.3.2015  18:12
    Vražda - Série 3 (série) (2012)

Předchozí série jsem neviděl, ale tahle má asi tak dvakrát víc dílú než bylo třeba. Asi pětkrát se opakuje navlas stejné schéma kdy pachatel od někud odjede a v zápětí ma místo přijedou všichni poldové a řeší cimmermanovské "teď tu byl". Když se pak konečně začne něco dít, tak to sice stojí za to, ale v paměti nezůstane.

• 5.3.2015  18:02
    Ray Donovan (TV seriál) (2013)

První série jasných 100% a navíc naprosto luxusní závěr. Druhá už je občas překombinovaná a konec je trochu moc "to be continued" takže 80%. Celkově ale bez problémů za 5*****

• 20.2.2015  08:31
    Whiplash (2014)

Umejte tu krev z mejch bubnů!

• 20.2.2015  08:15
    Kód Enigmy (2014)

Možná trochu zjednodušené a historicky nepřesné, ale rozhodně ucelené a zábavné. Sherlock je přesně takový jak jsem doufal :)

• 16.10.2014  10:20

Šest divokých historek ... pokud se zeptáte která je nejlepší, tak každý divák jmenuje nějakou jinou (já audi vs. kraksna :), ale to nic nemění na tom, že všechny jsou skvělé, kvalitativně vzácně vyrovnané a přitom dostatečně rozdílné, aby jste se ani na minutku nenudili. Zatím nejlepší letošní kino. 90%.

<< předchozí 1 2 3 4 5