Americký sniper (2014)

Clint do starého železa nepatří...řemeslně stále na vysoké úrovni zfilmované drama vojáka v Iráku. Jen té obhajoby psychopatických střelců, americké invaze a těch amerických vlajek tam bylo přespříliš...

Amnesiac (2015)

Spíše podprůměrné...lepší investicí času může být opětovné shlédnutí Misery.

Angel Heart (1987)

Mickeyho setkání s ďábelským de Nirem dopadlo na jedničku

Angelika (2013)

Pro mě překvapivě zdařilé...možná proto, že mě stará Angelika nebavila a Michelle M. pro mě byla asexuální. Líbila se mi Nora A., děj ubíhal zdárně vpřed bez zbytečných odboček a i stařík Peyrac mě docela charisma. Asi nadhodnocuju, nic co patří do zlatého fondu kinematografie, ale mě to bavilo.

Annabelle (2014)

Průměrný nevýrazný příspěvek...o panence, který alespoň nenapodobuje Chuckyho. Na jedno podívání se to dá.

Anna Karenina (2012)

Jsem obdivovatelem ruské literatury a Tolstého, ale co předvedl Wright je masírování vlastního ega: natočím po svém v divadelních rekvizitách film jinak a odliším se od předchozích adaptací. Vronský je směšný panák s melírem, Anna K. v podání K.K. nemá žádné charisma a Jude Law nestojí za řeč. Mám dojem, že se dalšímu Wrightovu filmu vyhnu zdaleka obloukem.

Anomalisa (2015)

Nebudete se nudit...což je paradox, protože většina zvláštně animovaného filmu zkoumající citovou odcizenost mezi lidmi se odehrává v hotelu a ponejvíce v hotelovém pokoji. Charlie K. nezklamal.

Anthropoid (2016)

Lehce nadprůměrné...druhá polovina výrazně lepší, jako válečné drama obstojí, ale stejně jako ruskou klasickou literaturu nejlépe točí Rusové, i tady je angličtina v českém prostředí rušivá, nejen směšná, když Cillian M. a Jamie D. snaží přesvědčit, že jsou z Moravy resp. Slovenska). Ve srovnání například s Valkýrou příliš neobstojí, ale i tak buďme rádi za to, že se něco z českých dějin objeví v Hollywoodu a připomene mnohým ve světě, že Československo vůbec existovalo. S přimhouřením jednoho oka 60-70%.