• Thriller

Potopte Bismarck! (1960)

Poté co Bismarck potopil nejsilnější anglickou válečnou loď Hood i sám Churchill požadoval po admiralitě, aby jej za každou cenu potopila bez ohledu na ztráty. Snímek přibližuje, jak se s tím na vedení vyrovnali, ovšem jednoduché to rozhodně nebylo. Výborný válečný film. Na svoji dobu neuvěřitelné efekty, rozumný, nepřehánějící scénář, dobré herecké výkony i režie a hlavně se režie vyhnula vkládání patetických nebo romantických prvků, které jsou potom jako pěst na oko. A záběry ( i když černobílé) jak se nabíjí jednotunové dělo, jinde hned tak neuvidíte.

Na břehu (1959)

Automobilové závody jsou vskutku komediální :)

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Scénáristicky nezvládnutá detektivka. Ale koukatelné to kupodivu je. Ale občas jsem nevěřícně kroutil hlavou, co tvůrci chtěli, abych jim uvěřil. Třebas že agent FBI nedostal do zbraně jen 2 slepé náboje, aby je při akci oba vystřelil a nikdo nemohl dokázat, že šlo jen o divadlo, ale dostal plný zásobník, vystřelil jen dva a každý kdo tu zbraň poté prohlédl, věděl, že jsou v ní slepé :)))

Plán 9 (1959)

Režijně, herecky i výpravou je to dost hrozný, ale na rozdíl všech filmů se Seagalem to má myšlenku!

Noc v opeře (1935)

Uznávám, že ve své době to musela být bomba. Za vtípky bych dal i vyšší hodnocení, kdyby tam nebyly ty muzikálové vložky. Ale upozorňuji, že nemám rád staré filmy...