• Romantický

Do Do Sol Sol La La Sol (2020) (seriál)

Veľmi príjemný seriál so sympatickou ústrednou dvojicou. Go Ara je tu veľmi zlatá a Lee Jae Wook ma ako hlavný mužský protagonista pozitívne prekvapil. Vedlajšie postavy hlavnému páru skvelo kontrujú a dopĺňajú atmosféru, ktorá je po väčšinu času úsmevná.  Hoci v druhej polovici seriál naberie trochu dramatickejší nádych, nie je to na škodu, avšak scenáristi všetko, čo mali skvelo rozbehnuté, zabili posledným dielom. Škoda. Ale odhliadnuc od tohto prešlapu to bol pekný seriál.

Bogeongyosa aneunyeong (2020) (seriál)

úplný bizár, ale aj tak sa mi to páčilo. trochu ma síce rušilo, ako sa mnohé načaté veci nijako neuzavreli, ale aj v tom tkvie isté čaro tejto šestdielnej záležitosti.

Yeoshingangrim (2020) (seriál)

Mám slabosť coming of age stories a aj príbehy o tom, že vonkajšia krása nie je všetko, a hoci tento konkrétny neprináša žiadne novátorské poňatie témy, tvorcom seriálu sa podarilo vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru a dobre zmiešať romanitku s komédiou. Ústradná dvojica sa mi páčila, a bavil ma aj pár sestra a učiteľ hlavnej hrdinky. K srdcu mi prirástla aj postava Seo Juna. Celkovo sa jedná o podarený seriál, hlavne, ak hľadáte niečo na pobavenie a pohladenie.

Kimbiseo wae geureolkka (2018) (seriál)

Seriál sa nevyhol niektorým klasickým a už dosť obohraným dejovým klišé, avšak aj tak ho hodnotím plným počtom bodov, pretože niečo také milé som už dlho nevidela. Hlavní hrdinovia sú spolu rozkošní, a keďže mám ich predstaviteľov rada, tak som si ich interakcie užívala s búšiacim srdcom a stupídnym úsmevom na tvári. Seriál je romantická bomba s okorenená príjemným humorom, a to je presne to, čo som od neho chcela dostať. Heart Heart!

Vlastní (ne)cestou (2017) (seriál)

Fight for My Way bola pre mňa osobne príjemná oddychovka. Je to v zásade jednoduchý príbeh o mladých ľuďoch, ktorí sa snažia nájsť si svoje miesto na svete a splniť niektoré sny, pričom nájdu aj jeden druhého. Na ústrednú dvojicu sa mi dobre pozeralo. Kim Ji-Won sa mi veľmi páčila v Descendants of the Sun, preto som rada, že som ju pomerne skoro mala možnosť uvidieť znovu. Seriál som však začala pozerať hlavne kvôli Park Seo-Joonovi, ktorý ma takisto nesklamal. Rovnako ma bavila aj línia vzťahu hlavných vedľajších postáv, ak nie dokonca viac.

Dalui yeonin : bobogyungsim ryeo (2016) (seriál)

Krásny seriál o intrigách, veľkých láskach a sile make-upu..Pre mňa to bol nádherný zážitok, určite jeden z top kdram v roku 2016. príbeh aj spracovanie mi veľmi sadli, rovnako ako úžasný soundtrack, ktorý si odvtedy púšťam stále dookola. Takisto obsadenie bolo vynikajúce. Či už u hlavných postáv, alebo u vedľajších. Moju pozornosť upútali najmä mladí herci Nam Joo Hyuk a Ji Soo. Niekedy sa mi so seriálom nechce začínať práve preto, že má viac ako 16 častí. pri Scarlet Heart však 20 dielov nie je žiadny problém, pretože každá chvíľa je vyplnená zmysluplným dejom a má svoj význam. Plusové bodíky pridávam za koniec seriálu, s ktorým som bola veľmi spokojná.

Big (2012) (seriál)

Jedná sa asi zatiaľ o moje najväčšie sklamanie z rady kórejských seriálov, aspoň teda čo sa týka scenáru. prvá polovica ma veľmi bavila, potom to však začalo byť trochu natiahnuté. záver bol akýsi nemastný/neslaný. Avšak pre fanúšikov Yoo Gonga je to povinná jazda, pretože v Big je naozaj skvelý.

Deobeulyu (2016) (seriál)

Deobeulyu je môj prvý kórejský seriál, ktorý som sledovala v čase jeho reálneho vysielania. Čakanie na nové časti bolo pre mňa rovnako napínavé, ako niektoré časti samotné. Prvých desať dielov ma držalo neustále na pokraji infarktu, ku koncu sa však tempo trochu uvoľnilo a rozuzlenie prišlo pozvoľna, čo mne osobne vôbec neprekážalo, lebo som mala možnosť ostať s hlavnými hrdinami o trochu dlhšie. W má všetko - nápaditý scenár plný akcie, krásnu hudbu a sympatické postavy, ktoré stvárnili moji obľúbení herci. Han Hyo-joo je roztomilá, ale je to práve Lee Jong-suk, ktorému vo W verím každý jeden jeho výraz tváre. Určite sa k tomuto seriálu opäť čoskoro vrátim.

Hemoglobin (1997) odpad!

Tak toto som videla ešte v pomerne rannom tínedžerskom veku na základe naliehania mojej kamošky, ktorá bola z nejakého dôvodu celá paf z Roya Dupuisa. požičali sme si to z videopopožičovne a pozerali sme - ako sa na horo patrí - v noci. vydesilo ma to však iba svojou príšernosťou. jeden z najhorších filmov, na aké sa dá naraziť.