• Romantický

Stmívání (2008)

najviac na tomto filme sa mi páčia niektoré hudobné motívy cartera burwella a paródia, ktorú na jeho motívy nakrútili baby z hillywood show. nepozeralo sa mi to vyslovene zle, no celkový dojem bol akýsi nemastný-neslaný.

Náhradnice (2011)

scenár, podľa mňa, nie je príliš postavený na logike, niektoré situácie a scény mi nedávali úplne zmysel a celkový dojem z tejto romantickej komédie bol značne zmätený. no boli tam aj milé momenty, ktoré ma celkom pobavili. a keďže mám rada filmy z britského prostredia a david tennant i kelly macdonald patria k mojim obľúbencom, vlastne ma tieto tri elementy presvedčili o tom, že sa mi ten film celkom páčil.

Italské námluvy (1994)

Only you je jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov všetkých čias. Počas celej doby si drží správne tempo, nenudí, nie je príliš presladený, v správnych chvíľach dávkuje vtip... Okrem toho sa z väčšej časti odohráva v Taliansku a zábery na Rím a Positano v človeku navodia tú správnu romantickú atmosféru. Robert Downey Jr. je v hlavnej úlohe Petra Wrighta neodolateľný a vždy, keď sa k tomuto titulu niekde v telke dostanem, nechám sa ním úplne očariť. pri titulkoch sa potom vždy hlúpučko usmievam a som šťastná, lebo život je krásny a láska existuje. koniec.

P.S. Miluji Tě (2007)

môj dojem z tohto filmu pokazil fakt, ze som najprv čítala knižku. a keďže príliš veľa vecí bolo zmenených a vo mne filmová verzia nevyvolala takmer žiadne z tých pocitov, čo knižná predloha, je to pre mńa priemerný film o sile lásky.

Ďáblice (1989)

súhlasím s užívateľom lebowskim

Betonová zahrada (1993)

dobre spracovaný film podľa románu, ktorý mňa osobne úplne dostal. s filmovou verziou som bola tiež spokojná.

Krása na scéně (2004)

výborný film, kostýmové filmy z britského prostredia ma osobne vždy potešia. veľmi dobre zvolení herci, ústredná dvojica je skutočne uveriteľná, pokiaľ viem, tak claire danes a billy crudup sa počas natáčania tohto filmy dali dohromady. vzájomné iskrenie tam je viditeľné. popravde som od toho filmu očakávala nejaký slabý odvar historickej romance, no nakoniec sa z toho vykľul pôvabný film podľa môjho gusta.

Martha, Frank, Daniel a Laurence (1998)

rozkošný film. pobavil ma a zároveň som z neho ostala taká milo dojatá. pokojne si ho kedykoľvek pozriem znovu.

Navždy spolu (2012)

celkom príjemný film o sile lásky natočený na základe skutočných udalostí. z nejakého dôvodu sa mi však zdalo, že to medzi hlavnými predstaviteľmi vôbec neiskrí. rachel mcadams a channing tatum su mozno herci medzi divakmi oblubeni, no jednoducho im to spolu nesedi. inak fajn.

(K)lamač srdcí (2010)

výborná romantická komédia, ktorá, podľa mňa, robí česť svojmu žánru. postavy sú sympatické, nielen hlavné, ale aj vedľajšie. love story funguje, scéna s dirty dancing tančekom ma vždy úplne roznežní. lamač srdcí to moje zlomil :D