Aimee a Jaguár (1999)

Hola Guys! =´) ...nechtělo se mi ani mrkat, aby mi něco neuteklo...výborně! - ach ano, škoda té nízkorozpočtovosti. Ale díky bohu za to, že nešetřili na hereckých výkonech a atmosféře. - "Láska trvá navěky."

Polibek (1998)

Hola Guys! =´) ...jakkoli Vám to bude znít, musím napsat, že tento film mi VONĚL! ...nezaměnitelná atmosféra...sladký Danny DeVito...jako vždy svá Holly a k tomu všemu milé, přemilé!, poselství podané nefalšovaně lidsky, že VŠE BUDE OK!, a cesta není jenom jedna... - doopravdová paráda! S nimi bych si někdy ráda otevřela lahvinku... =´)

Ona (2013)

Hola Guys! =´) Pro mě neuvěřitelně zajímavý zážitek. Jsem doslova otřesena a taky je mi hezky, je to rozporuplné a plné. Na rovině psychologické a sociologické tak silný a rozpínavý snímek, že nad jeho aspekty přemýšlím i pár hodin poté, co jsem jej viděla. Hluboce pátrající filmy, které přešlapují hranice, mam ráda. Je to originální, milé, hrozné, pomalé, bolestné, slzopudné, rušivé, přemýšlivé, hluboké i romantické. Zvláštní, ale větrné. Doopravdy, mám zajímavé pocity...rozhodně na mě čeká alespoň ještě jedno shlédnutí. Za to dík, Jonze!=´) "You´re confusing me." "Hi there!"

Pocahontas (1995)

Hola Guys! =´) ...za naprosto každé slovo, zpívané i řečené, za naprosto každý smysl, schovaný i řečený - A za každou chvíli, scénu i cit,...pro vítr! =´) "Colors of the Wind" - Ať vítr fouká! =´) J.

April Showers (2009)

Hola Guys! =´) ...je těžké vůbec hodnotit dramata takového rozsahu, kde jde o životy všech. - ale pro jednu věc jsem ráda, že jsem April Showers viděla... : "I just have always thought we´d have more time..." - sic nelze sama sebe odejmout od morálního dopadu snímku, ale musím alespoň napsat tolik: vnímavá a výborná kamera, citlivé výkony a jeden z filmů, který je vkusně natočen s ohledem na jakýkoli cit, který taková tragédie dokáže vyvolat. - a musím napsat ještě jednu věc. Velice oceňuji, že se tento snímek nezaměřil na vysvětlování činu, který byl způsoben. Protože to vysvětlit nejde... "It´s just doesn´t have to be for nothing."

Pán přílivu (1991)

Hola Guys! =´) Každý z nás má film, který jej kdysi vzal za srdce a ta láska, aniž by byla vůbec možna vysvětlit, pokračuje přes každou další filmovou minutu, až...TOHLE je pro mě láska! =´)

Elena Undone (2010)

Hola Guys! =´) Chci dát čtyři nebo jenom dvě - a vyznejte se v tom. OK! Čtyři za to, že Necar Zanegan byla právě v této roli to, co jsem potřebovala. Povídala mi překrásné city skrz její oči - to bylo herecké! - v naprosto jednoduchém příběhu...a to není celé. Pro mě jsou tímto filmem DETAILY a CITY v té druhé Ženě!!! - Proč dávám čtyři hvězdy? Proto, že to co celým filmem plyne - poselství: láska, kterou hledáme (,jen ji nepřestat hledat! - ať je v jakémkoli přestrojení!) je na dosah! Jen natáhnout ruku a nebát se...no, alespoň se nebát navždy a věřit všemu, co cítíš. že Tě vede správnou cestou! =´) "Maybe - some of us ARE MADE to have a soulmate..." - mám pocit, že pro tohle se právě tyto filmy, a nejenom ony, točí: láska. A tak doporučuji, protože kvůli citům miluji filmy... =´)

Počítání mrtvých (1999)

Hola Guys! =´) Právě psychedeličnost, barevnost a zvláštní pojetí kamery i režie jsou problémem, proč nemohu panu Scorsesemu nastřelit víc než dvě hvězdy. Je to až moc řvavé a tak příběh, který Frank žije, vůbec nevyjde najevo a Frank působí jako ještě větší looser a blázen, než ve skutečnosti je. - celé je to až moc rychlé a pro mě tak i zbytečné vyprávění. Naprosto zbytečné...ano, existují filmy, na které je krásné se podívat alespoň skrz zajímavou kameru a režii. Je mi to moc líto, ale Bringing Out the Dead tímto filmem není.

Benny a Joon (1993)

Hola Guys! =´) Úplně přesná trefa do BAREVNÉHO! Za to dík! =´) "Měly bychom nechat Joon, aby se sama rozhodla..." - a vlastně všechny, ať si jsou, kým jen chtějí být!!!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hola Guys! =´) Jen jsem přejela přes komentáře - obvykle jich pár prvních čtu - a vidím: "...vyčítat!..." - wow! - já bych nic takového nenatočila a své čtyři dávám jen proto, že to nebylo velkolepé od začátku. To je celé. To je hlavně můj názor. Nemyslím si, že bych dokázala něco takového natočit, v tom méně napsat a tím spíš to hodnotit... seděla jsem v kině, byla jsem ohromena a to je ono!!! - to je ono!!! =´) Jen...dala bych o hvězdu víc, kdyby mě kamerou, režií a hereckými výkony a tím spíš VÝKONY!!! neohromila jen ta poslední hodina a půl!!! - ale stejně!!! Neumím si představit,... - ani to nemohu popsat. - to, nad čím jsem během "I see fire" by Ed Sheeran uvažovala, bylo toto: Kdo by to dokázal??? (přečíst Tolkiena, napsat na něj scénář a pak je takto zfilmovat...) - tohle jsem prvotní pocity. A jakkoli to bylo chaotické a své..no, také jsou i mé reakce teď. A to dík! =´) " I AM FIRE!"