Povídky z New Yorku (1989)

3 povídky, které nemají vůbec nic společného (údajně New York, ale to je dost málo, kdyby to byly "Povídky z planety Země", vyšlo by to nastejno), nedají se tedy hodnotit jako celek. Když budu hodnotit každou povídku zvlášť, dopadne to asi takhle: 1. povídka 70 %, 2. povídka 12 %, 3. povídka 90 %, průměr cca 57,3 %, takže horší 3 *.

Lidská stonožka (2009)

Tenhle film doporučuji lidem, kteří: a) drží dietu a mají chutˇna nějaké obzvlášť nezdravé jídlo - ta chuť vás zaručeně přejde, b) uvažují o kariéře šíleného doktora a chtějí si ověřit, jestli na to mají, c) jsou zvědaví, co všechno je člověk schopen vymyslet, d) potřebují motivaci, aby se před začátkem cestování naučili vyměnit pneumatiky nebo aby neběhali v noci po lese, e) mají v okolí samé šílence a potřebují téma k hovoru, f) potřebují kritizovat lidskou zvrácenost a ve skutečném světě už všechno zkritizovali. Pro zbytek lidstva nevhodné.

Trainspotting (1996)

Podle popisu tohoto filmu na ČSFD se mi zdálo, že je to blbost a že ani nestojí za zhlédnutí. Skoro o rok později film ohodnotila jedna kamarádka pěti hvězdičkami, což mě přimělo se na Trainspotting přece jenom podívat. A víte co? Ona měla pravdu, ten film je vážně skvělý.

Záhada Blair Witch (1999)

Film jako takový bohužel není strašidelný, ale stejně se teď asi budu bát chodit do lesa - co když tam potkám podobné uřvané hysterické šílence, jako jsou ti 3 opilí studenti?

Vetřelci (1986)

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc než předchozí. Kromě akce totiž nabízí i několik zajímavých témat k přemýšlení - např. kdo jsou ti vetřelci, podle kterých se film jmenuje (většina diváků asi předpokládá, že vetřelci jsou ty "příšery", což je ale poněkud ukvapený závěr, nebotˇ, zjednodušeně řečeno, ti tvorové byli na té planetě dříve než lidé; další možnost je dívat se na to z pohledu lidí, kteří obývali planetu - "příšery" vnikly do jejich obydlí, a proto jsou ony těmi vetřelci). Jenom je škoda, že mě nikdo nevaroval, že tento film je určen pouze pro lidi, kteří neslyší nebo mají opravdu velkou trpělivost (vydržet přes 2 hodiny poslouchat, jak nějaká holka ječí, je opravdu výkon hodný uznání)... Kritéria pro hodnocení filmů, která uplatňují zdejší uživatelé, mi nadále zůstávají záhadou (i bez toho ječení by si film zasloužil max. 4 *... no dobře, bez toho max., prostě by si zasloužil 4*). POZOR, SPOILER Vůbec se mi nelíbilo, že se vetřelcům podařilo utéct.

Odebrat z přátel (2014)

Horor? To ani náhodou. Ale kdyby někdo vystříhal trochu jejich "smysluplných" keců a nahradil je detailním zobrazením jejich smrti, mohla by tahle komedie být lepší.

Temný rytíř (2008)

Tenhle film mohl být dobrý. Ne skvělý, ale alespoň nadprůměrný. To by se ovšem všichni (zejména policisté) nesměli chovat, jako by byli úplně blbí. Přibližně hodinu se to ještě dalo vydržet, potom bohužel jejich stupidita překročila únosnou mez a pořád se to stupňovalo. Obdivuji lidi, kteří to dokázali ignorovat a film ohodnotili 5 *. A je skvělé, že je tu tolik lidí, kteří si zaslouží obdiv!

Papírová města (2015)

Je to takový o ničem, navíc ten konec je dost divnej.

Truman Show (1998)

Ukradli mi nápad! Fakt skvělý... Teď si budu myslet, že kromě toho, že mě všichni sledujou, mi ještě čtou myšlenky. P.S. Tento film nedoporučuji paranoidním lidem.