Bláznivá spolubydlící (1989)

Pozapomenutá příjemná romantika mezi našimi dvouma spolubydlícíma, u které se člověk leccos dozví třeba o sobě samém. Nechápu proč je v titulcích uveden Brad Pitt, když ve filmu prakticky ani nepromluví a jeho role je dosti epizodní. Patrick Dempsey a Helen Slater tvoří dokonalý pár, který si by člověk uměl představit i v běžném životě. O humorné scény se stará jeden týpek, který žije s dámskou figurínou. 60%

Bláznivá střela (1988)

-Poručík Drebin, policie. -Áááá na vás si dobře vzpomínám, tak co byste rád? -Mám pár otázek. Znáte tohodle muže? -Asi těžko. Mám mizernou paměť. -Áááha. Možná že vám ji osvěží tohle. -Pořád vokno, ani ťuk. -Nepřidáme. -Už mi svitlo. Vometá se tady. Proč to chcete vědět? -To nemůžu prozradit. -Třeba vám rozváže jazyk tohle. -Když já bych vážně neměl. -Ještě pořád málo? -No tak jo. Je to Nordberg, policajt. -Pendrek polda. Nabízek herák. -Cože? - Vždyť říkám, pěknej ptáček. - Ty šunte ničemná, zavřu tě až zčernáš. -No dobrá, dobrá. Dělá prej u Ludwiga. Chtěl to svinstvo střelit jedněmu z mejch hochů. Tak copak s tím provedete? Co? -Proč bych ti to měl říkat? -Tohle vám rozváže jazyk? -Pořád nevidím důvod. -Půjčíte mi dvacku?... A co teď? -Dobrá tak já jdu k Ludwigovi a přesvědčím se jestli mě nehoupeš.

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

- Hector Savage. Z Detroitu. Pamatuju se na tohohle pankáče. Bývalý boxer. Pravým jménem Joey Chicago. - Jo. Boxoval jako Kid Minneapolis. Jednou jsem ho viděl při zápase v Cincinnati. - Ne, to byl Kid New York, ve Philadelphii. Zabitý v Houstonu, udělaI to Tex Colorado-Arizonský zabiják. - Jo! Z Dakoty! Bylo to na severu nebo na jihu? - Jižní Dakota byl jeho brácha, z Virginie. - Ty se teda v boxu vyznáš! - Vím jenom, že nesmíš nikdy sázet na bělocha.

Bláznivá škola (1996)

Film Nebezpečné myšlenky mě v hlavě moc neutkvěly, takže mě ani parodie na něj nikdy moc nezajímala. Bláznivá škola má hlavně v prvních minutách pár solidních heftů, ale s blížícím se koncem se dostavuje spíše nuda. Přecijen komedie měla potenciál hlavně v tom, že ředitelka stojí na chodbě s bejsbolkou, učitelé nevědí ani co vlastně učí a tělocvikářka pro dívčí tělocvik vypadá jako chlap. Nevyhnutelný happy end tomuhle vůbec neslušel. 50%

Bláznivá školka (2003)

Chytlavá komedie, která mě zpočátku moc nebavila, pak se ale dva sympaťáci stanou z nouze vychovateli ve vlastní školce a začnou se dít věci. Když k nim pak ještě přibyl Steve Zahn a jeho Startrekovské pindy, bylo vymalováno:) Nejlepší scénou je ale pro mě v době kdy nastal v domě již totální chaos a binec, když do toho všeho jedno dítě osedlalo traktůrek a jen tak si jezdilo po zahradě, to už ten smích nešel zadržet:) PS: Na můj vkus moc fekálního humoru, včetně vymalovaného záchodu, ale tentokráte promíjím. PS2: Ještě jsem si vzpomněl jak tříleté děti sedí v lavicích a drtí Freuda + 4 světové jazyky a od nového roku přibývá Portugalština. Prostě nářezovej film. PS3: Podruhé je to už docela slabota. 40%

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Ryan Gosling - čerstvý vítěz mé osobní ankety za rok 2011 za největšího frajera filmového plátna. Od Lásky nebeské jasně nejlepší romantická komedie. Stevu Carellovi gratuluju za to že mi konečně v něčem nelezl na nervy.

Bláznivej sejf (2003)

Taková nenáročná pohodovka ve stylu Miliónového závodu. Na jedno podívání neškodné. Woody v těchto letech o pořádnou roli bohužel nezakopnul. 50%

Bláznivé poslání (1983)

Spousta lidí když dojde na hodnocení série Bláznivá mise neprávem posílá hvězdičky prvnímu dílu a přitom viděli tenhle. Tyhle dva díly si totiž prosím není radno plést. TENHLE je plný robotů, soubojů, honiček a hlavně se zde vyskytuje skvělý dabing. Pro mě již od dětství jízda, kterou znám dokonale nazpaměť.

Blázni ve vězení (1980)

Příjemná komedie se zavedenou dvojicí Wilder/Pryor. Opět jsou naši hrdinové falešně obvinění a putují za katr, kde vypálí rybník i samotnému správci věznice. Vtípků není zase tolik, kolik bych očekával. Co by to byl za film z vězeňského prostředí, kdyby se naši hrdinové nepokusili o útěk.