Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (4 126)

Val (2021)

Těch úseků, které se mě líbily je minimum, pár zajímavostí hlavně kolem natáčení filmů jako Top Gun, The Doors nebo Tombstone a pasáže spojených kolem Valova nynějšího zdravotního stavu. Jako herec mě určitě nevadil, zaslechl jsem že se s ním těžko pracuje. Když koukám na tento dokument minimálně musím konstatovat že se jedná o docela zvláštního člověka. Bohužel v dokumentu neutrefil tempo a délku. 40%

Ubal a zmiz (2021)

Příjemný bonus pro českou tvorbu. Člověk si tady jaksi zvykl, že zde pořád dokola jak na běžícím pásu vznikají romantické komedie nevalné kvality. Takže jsem rozhodně uvítal, když se našel někdo kdo se rozhodl inspirovat u velikána britské gangsterky Guye Ritchieho. Musím uznat, že NAŠI si nepočínali úplně nejhůř a bylo příjemné sledovat vyšinutého policajta Hoffmana, jeho apatického koleho Leoše Nohu, charismatického Karla Dobrého nebo snad ústřední kamarádské trio. Scénář navíc není úplně blbý a potěší i hudba. Zkrátka taková mírně přestřelená záležitost, kterou sice člověk nemůže brát zcela vážně, ale u které se rozhodně nenudí a herci připomenou skutečnost slušného českého řemesla. 65%

Motorband: Restart (2017)

208 hodnocení tohoto hudebního dokumentu přesně dokazuje fakt, že Motorband nikdy pořádně nikoho moc nezajímal a nakročeno k úspěchu možná na konci 90. let mohl mít, ale kapelník je holt velmi svéráznou bytostí. Libor Matějčik nade vše a za každých podmínek hledá a hledal dokonalost za každou cenu. Dokument je nicméně neskutečně zajímavý. A hlavně minimálně prvních 90 minut do prvního rozpadu se divák opravdu jen těžko odtrhne od obrazovky. 85% musím dát jen z lásky k Rock n Rollu. A moc bych si přál, kdyby podobné monolity vznikaly u možná ještě větších československých legend.

Shane (1953)

Western s luxusním záporákem, kterého hraje Jack Palance. Škoda že přestřelek moc není, zato je zde zastoupena poctivá hospodská rvačka. Závěrečné zúčtování dovedl k dokonalosti až Clint ve svých Nesmiřitelných. 60%

Polski film (2012)

Asi to byl záměr tvůrců, ale já si pod pojmem film představuji alespoň trošku ucelený děj. Mít k ruce takto výrazné herce a nedokázat oslovit diváka je ostuda. Nevím co kluci chtěli říct, ke mě to zkrátka nedošlo. Z filmu si budu pamatovat maximálně tak Kaťu Zawadzkou a divně se chovajícího Marka Daniela. Jinak Liška hraje posté Lišku, Matonoha s Poláškem velmi nevýrazní. 10%

Lola běží o život (1998)

Tohle a Trainspotting byla v druhé půlce 90. let absolutní povinnost. Výrazná stylizace, 75 pěkně nabušených minut, pořád spěchající Lola a 3x šance dohrát partii až do vysněného cíle. Kultovní status se tady upřít zkrátka nedá. 80%

plakát

Cimrman v říši hudby (2006) (divadelní záznam)

Objektivně zřejmě nejslabší představení Cimrmanů. V semináři jsem kolikrát ani netušil o čem je vůbec řeč. Opereta je samozřejmě taková jaká asi jen mohla v podání Smoljak, Svěrák, Brukner, Hraběta být. Jediná hra, kterou nemám na DVD doma a bohužel uznávám, že kdo ji neviděl vůbec o tolik nepřišel. Slabé ****. 70%

Profesionálové (1966)

Návrat do klukovských let. Přál bych si být součástí té party, která vyráží do Mexika aby zachránila čarokrásnou Claudii Cardinale. Pro mě po Sedmi statečných pravděpodobně druhá nejlepší westernová týmovka. Lee Marvin i Burt Lancaster jsou skvělí a Woody Strode jako tichý ostřelovač s lukem také nemá chybu. Přestože film má občas nějaké to hlušší místo, je to od poloviny filmu honička až do konce. Cítím, že možná i Sylvester Stallone když psal 3. Ramba se tady trošku inspiroval. 70%

Soumrak dne (1993)

Dovolím si tvrdit, že majordomus Stevens je Anthonyho životní rolí. Hannibal vzniknul jako vedlejší figurka a postupně dostával ve filmech větší a větší prostor, ale je to milimetrově přesný, pečlivý ryzí profesionál Stevens, kterému budete zobat z ruky. Co by tak člověk dal za to, kdyby mu to se slečnou Kentovou někdy vyšlo. 85%

Kate (2021)

Akční jednohubka s Mary Elizabeth Winstead, které tyto role zkrátka v pohodě uvěříte. Už v Počátku Věci byla výborná. Tady navíc vypadá jako by z oka vypadla Ripleyové. Film neobsahuje vůbec špatné akční scény, přičemž jedna z nich zhruba uprostřed filmu s parádní hudebním podkresem krásně vyčuhuje. 60%

Ovládací panel
190. nej uživatel Česko