Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (4 386)

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Potvrzení faktu, že 4. fáze se Marvelu absolutně nedaří. S Marvelem se začínáme čím dál více rozcházet. Jasně, nemůžu se považovat ve svých 41 letech za nějakou cílovku, ale i přesto jsem si ověřil, že když jsem si nedávno znovu pouštěl Iron Many nebo třeba prvního Thora, tak na mě ty filmy stále dokáží účinkovat. To ani nemluvím o Kapitánech, kteří byli vždy špičkoví. Jenže se Strangem si zkrátka nevím vůbec rady. Jednička mě úplně nesbourala a Dvojka je pro mě absolutně nesrozumitelná. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale jediné co se mě na tomhle Strangeovi líbilo: Scéna s chobotnicí, ultimátně krvavé killy a Bruceovo cameo. Zbytek včetně dvou matek mě dokonale sral. 40%

Black Adam (2022)

Příjemně jsem byl překvapen. Marvel je určitě mnohem dál v budování v nějakých širších souvislostí, zápletek atd. Jenže DC umí překvapit, když to vůbec nečekáte. Od Black Adama jsem čekal akorát tak kravinu na kvadrát. Neříkám že jsem ji nedostal, ale slušně mě to bavilo. Rock si svou roli neskutečně užívá. Pořád se něco děje, postavy jsou fajn, casting se povedl (včetně pro mě zcela neznámých herců), prostředí je neokoukané a pořád se ve filmu něco děje. Není to samozřejmě nějaké vysoké umění, ale tahle nenápadná záležitost mě určitě bavila mnohem víc než poslední Thor a celkově mám obrovské výhrady k Marvelu, kterému se poslední fáze opravdu krutě nedaří. 70%

plakát

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

V době uvedení mě bylo 20, takže jsem nějakou Pottermánií rozhodně netrpěl. Nicméně jsem si naplánoval, že jednou s dětmi tuto dobrodružnou výpravu do Bradavic podniknu. Rozhodně jsem nikterak netrpěl. 70%

Gorily v mlze (1988)

Silný příběh o tom, jak se jedna umanutá ženská snaží stůj co stůj zachránit své horské gorily, na svém kopci uprostřed Afriky před pašeráky. Sigourney Weaver se do téhle role skvěle hodí. Gorily v mlze disponují tak srdce trhajícími scénami, že by to dnešní publikum zcela určitě nevydýchalo. Tady to prostě není pouze růžové a když příjde na scénu zlo, tak je nekompromisní a brutální. 80%

plakát

Čarodějky ze Salemu (1996)

Netušil jsem že by Winona Ryder mohla někdy hrát takovou mrchu. Stejně tak jsem netušil, že Daniel Day-Lewis má na svědomí další skvělou postavu. Takové americké Kladivo na čarodějnice. 70%

Kořist (1971)

Zvláštní Belmondovka, která je místy ukázkově pomalá (večeře Belmondo/Shariff), stejně jako velmi akční (honička v autech). Zkrátka se zde stále něco děje. Belmondovo charisma je dostatečně známé, ale zde přišel na pomoc ještě možná lepší Omar Sharif. Závěrečná rvačka u bazénu v Řecku, byla tou nejlepší jakou Belmondo kdy předvedl. Nemůžu jít níž než 70%

Mechanický pomeranč (1971)

Kubrick znásilnil klasiku Singing in the Rain aneb Mechanický pomeranč je absolutně nepřípustné pouštět svým rodičům. Kubrick tímto filmem završil své různé experimenty a pak už následoval jeden skvost za druhým. 85%

Barbar (2022)

Film si mě neskutečně dokázal povodit, všude kam si jen přál. Zpočátku se to vše hororově rozjíždí a potom ... ale, ne. Nebudu nic prozrazovat. Tady platí jednoznačně, že čím méně divák dopředu ví, tím více si Barbara užije. Justin Long po čase v luxusní roli a vidět ho jak běhá nadšeně po sklepě s metrem stojí za to. Potřebujeme ho více a častěji než jsme si kdy přáli přiznat. Škoda závěrečné části. Jinak ovšem poctivých 75%

Hádkovi (2022)

Svižná komedie o jedné dosti pošahané, ale možná že právě často typické české rodině, která jako obvykle má spoustu plánů, ale ve finále se všichni akorát tak ožerou, pohádají a porvou, aby se nakonec zase udobřili a mohlo se jet nanovo. Sandra Nováková zvládla svoji "úplně vymaštěnou" na jedničku. 60%

Ovládací panel
199. nej uživatel Česko