DogMan (2023)

Transexuál, který dokáže ovládat psy. Stále ještě zjišťuju, že jsou témata, která nemám tak nějak nakoukaná. Při sledování Dogmana je znát, že Besson jako režisér rozhodně stále umí. Otázkou spíše je proč si vybírá témata jaká si vybírá. Caleb Landry Jones předvádí herecký masterpiece. 60%

Crash (1996)

Vcelku normálně se tvářící Cronenberg o absolutně nenormálních lidech. Hrají zde rozhodně herci, kteří nedělají drahoty, pokud jde o svlékání. Deborah Kara Unger se třeba nebojí ukázat prakticky cokoliv. Snímek je prostě taková erotická divnota, která je ale vlastně vcelku zajímavá, narozdíl od spousty jiných Cronenbergových kousků 90. let. "Možná, že příště." 55%

Strážci (2024)

Zpočátku se to hororově alespoň tvářilo... a nakonec se dostaví i nějaký ten nečekaný zvrat. Pokud si někdo myslel že Shyamalan točí v poslední době slabé kousky, nevím co bude potom říkat po tomhle. 40%

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998)

Zdejšímu hodnocení moc nerozumím. Dvojka je podle mě ještě zábavnější a ztřeštěnější než Jednička. Jediné mínus vidím v délce stopáže, která klidně mohla být o 20 minutek kratší. Hašení domu, bednička s trubadůry a děvka. 70%

Ferrari (2023)

Ferrari je vlastně odpovědí na to, jak měl vypadat Napoleon. Stačilo vybrat jisté časové období i kolem něj vybudovat zajímavý příběh. Ferrari se mě přes počáteční skepsi vlastně dosti líbilo. Adam Driver zase podává velmi zajímavý výkon. Ten chlap prostě umí. Toho Kylea Rena jsem mu již dávno odpustil. Nasnímaná bouračka byla pro mě naprostým zděšením. Absolutně jsem nečekal, že by se něco mohlo pokazit. Kruté, ale opravdové. 75%

Imaginární přátelé (2024)

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale vykreslit zápletku, ve které maminka umřela a otec je s něčím vážným v nemocnici a místo, aby dcera trávila maximum možného času se svým jediným rodičem, který je vlastně docela fajn a snáší pobyt v nemocnici vcelku statečně. Místo toho dcera řeší problémy "nových imaginárních přátel". Nemohl jsem si užít film více, protože o pobytech mých bližních po nemocnicích mám velmi osobní zkušenost. Stejně tak jak byl člověk vždy rád, když v ní pobýval a někdo za ním přišel na návštěvu. Disney se snaží dojmout a chytit za srdce, ale naší odpovědí by mělo být pořádně pozdvižené obočí. PS: S tím Reynoldsem, na kterého živé postavy mimochodem nijak nereagují, to měla být jakože nečekaná pointa? 40%

Napoleon (2023)

Ridley Scott měl donedávna patent na výrobu výživných historických fláků. Píši schválně MĚL, protože Napoleon se mu hrubě nepodařil. U scén, ve kterých se nebojovalo jsem si s lítostí zavzpomínal na Barry Lyndona a ty bitevní jsou sice skvělé, ale přišlo mě, že jsme se hlavní postavě úplně pod kůži nedostali. Herecky to není zrovna 2x hvězdně obsazené a Joaquin Phoenix zahrál už mnohem zajímavější postavy. Nevím co s filmem bylo v nepořádku, ale ta jiskra mezi mnou a Ridleym tentokráte prostě neproběhla. 55%

Syn Růžového Pantera (1993) odpad!

Velká tragédie. Pokládat si otázku jestli se Benigni do role hodí či nehodí je zcela zbytečné, celý film je neskutečná zpatlanina, která nefunguje v žádném myslitelném směru. Na sérii nenavazuje ani stylem vyprávění.

Kletba Růžového pantera (1983)

Účast Rogera Moora překvapí a nejlepší scény jsou s nafukovací společnicí. Čekal jsem totální hrůzu, ale je to pouze slabé pokračování, ale nikoliv tragické. Samozřejmě o nastavovanou kaši se jedná, ale za pár posledních let bych napočítal mnohem více zbytečných pokračování. 40%

In a Violent Nature (2024)

Nenechte se zmást nízkým hodnocení, zcela určitě jeden z těch zajímavějších letošních hororů. Rozhodně zde není o napětí nouze. Rovněž musím pochválit velmi zajímavou práci s kamerou. Snímek jsem si docela užil a vychvalované gore momenty jsou pověstnou třešničkou na dortu. Lidé co milují Pátky třináctého by měli rozhodně zbystřit. Tenhle nepřiznaný Pátek totiž klidně může aspirovat na nejlepší díl. 65% PS: Vyčítat ve slasheru postavám že se chovají debilně je jako vyčítat psovi, že štěká.