Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Krimi

Recenze (4 012)

plakát

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Slabší Cimrmanovka. Moc bych se nedivil, kdyby byla i nejméně hraná. Seminář: ****, Hra: ***, Celkově 70%

Mortal Kombat (2021)

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku je vlastně jen pěkně vypadající mlátička s brutálními ukončovačkami. Filmu strašně moc chybí nějaké ty známější herecké ksichty. Na Lewise Tana se zrovna davy diváků nepohrnou. Chápu, že ti nejlepší, kteří svého času kopali v devadesátkách chvilku áčkovou ligu (Van Damme, Seagal, Jackie Chan) jsou dnes již bohužel hodně staří. Nové generaci chybí charisma. Uvidíme zda-li vznikne druhý díl s Johnny Cagem. Tento restart každopádně není prakticky ani o fous svou úrovní vzdálen prvotině z roku 1995. 50%

Mank (2020)

Prosím Davida Finchera, aby už nikdy více netočil podobné filmy. Je to nuda střídající se s ubíjející se nudou a závěrečný trošku zajímavý opilecký proslov na tom nic změnit nemůže. 40%

plakát

Balada o Cable Hogueovi (1970)

Kouzlo z úvodu filmu postupně vyšumí. Otravná je postava úchylného kazatele. Peckinpah se tentokráte notně drží při zdi a kdo si dělal zálusk na Divokou bandu či alespoň krvavé zúčtování má zkrátka smůlu. Tohle je úplně jiný žánr občas romantika, občas komedie a westernově se to tváří jen občas. 55%

The Father (2020)

Anthony Hopkins zase jednou ďábelsky předvádí, že herecky je na tom stále úžasně. Film si zcela určitě lépe užiju dalšími projekcemi. Poprvé se nedalo zachytit zdaleka vše. 75%

Minari (2020)

Jasný outsider Oscarového klání, který není ničím extra vyjímečný. Hlavní hrdina má po většinu filmu spíše peška a ještě navíc mu přijede tchýně. Nyní už vím, že zemědělství v Americe mají na svém triku i Korejci. Film mě určitě pomohl rozšířit si obzory. 60%

Chlast (2020)

"Piju já, piju rád." Dánové jsou tedy rození chlastometři. Tady je potřeba smeknout. Mads Mikkelsen pro mě představuje v dánské tvorbě sázku na jistotu. Jeho postavu i kamarády nenapadne nic lepšího než se alkoholu podívat trošku na zoubek. A to včetně během pracovní doby, což by nemuselo být zase tak těžké, pokud by to nebyli učitelé. Škoda nutné závěrečné katarze. 80%

plakát

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Hodně lidí tuto hru miluje nejvíc, já mám osobně nejraději asi Záskok. Ale Dobytí samozřejmě taky není vůbec špatné. V semináři opět řádí hlavně Svěrák a nejvíce se mě líbí úvodních 10 minut, kdy se zadrhne opona. Hra je pak už víceméně notoricky známá. Seminář: 90%, Hra: 100%

plakát

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Povedený seminář, který nejvíce zaujme hrou s publikem a naši Cimrmani se snaží o výrobu vtipu. Bohužel hra je taková mírně dýchavičná, přeci jen se odehrává ve starobinci. Seminář: 90%, Hra: 70%

plakát

Krokodýl zabiják (1989) odpad!

Šíleně špatně udělaná kravina, kterou strčí do kapsy i průměrný Aligátor. Přitom se to moc snaží tvářit jako Čelisti. 0%