211: Volání o pomoc (2018)

Tenhle Cage mě velmi příjemně překvapil. Nekompromisní béčko, které mě poskytlo větší zážitek než zdejší hodnocení naznačuje. Bankovní lupiči se s tím moc nemažou a výsledkem je spousta mrtvých a vystřílených zásobníků. Zapomněl jsem se podívat zda-li se to celé netočilo v Rumunsku či byl dovezen z této země jen komparz. 50%

Pacific Rim: Povstání (2018)

Co jsem viděl z filmů v poslední krátké době bych si mohl opět na Čínu stěžovat, ale kašlu na to. Můj problém že na tyhle filmy, které vznikají za pomoci peněz ze země s velkou zdí vznikají, čumím. První díl je pro mě nedoceněnou monster zábavou, kterou se del Toro přesně trefil do mého vkusu. Původní Pacific Rim prostě můžu. Míra mezi zábavou, trapností, hrdinstvím a akcí je zde namixována v naprosto dokonalém poměru. Přestože film ekonomickou díru do světa neudělal, líbil se v Číně. Výsledek Dvojky? Je to blbé, trapné s horším príběhem, včetně mnohem slabších herců, kteří nemají ani správnou dávku charismatu, ale má to solidní akci v druhé polovině. Navíc někoho napadlo razantně omladit sestavu. Prosím třetím dílem už bych diváky netrestal. 50%

Nikdys nebyl (2017)

Pokud se nějaký herec malinko blíží svým perfekcionismem k Day-Lewisovi je to Joaquin Phoenix. Tím neříkám že se jedná o srovnatelně kvalitního herce. Spíše vidím jako přínos fakt, že se dokáže poměrně přesvědčivě vizuálně měnit pro potřeby postavy. Tady si tvůrci vzpomněli na DeNirova Taxikáře a usoudili že je ten správý čas, aby přišli s postavou tichého zabijáka, který je dosti podivínský, ale když před něj položíte úkol vybílit dům od neřádů a zachránit dítě, vždy obstojí. Nikdys nebyl má stopáž naštěstí tak akorát, aby příliš nenudil, protože místy se pokouší o art. Nejvíce samozřejmě baví násilné scény a pochopitelně scény kde se mluví, kterých ovšem mnoho není. 50%

Přání smrti (2018)

Kersey se vrátil a jelikož Bronson už umřel, dostal tentokráte postavu do péče Willis. Zatímco v originále divák tušil že udělaný Bronson na to rozhodně má a musel hrát zpočátku přemýšlivého blbečka s brýlema, který poté vzal spravedlnost do svých rukou. Přerod aktuálního doktora Willise v zabijáka Willise moc uvěřitelný není. O nějaký průser se nejedná a i v tomhle filmu existuje určitá hierarchie, po které náš hrdina se zbraní stoupá, aby v závěru vystoupil na bájný Olymp a zahlásil že má splněno. Nebo spíše možná prozatím splněno? Uvidíme. Každopádně podle posledního záběru je jasné že si Willis po delší době účinkování ve filmu užil a nepodává svůj v poslední době obvyklý znuděný výkon. Mrtvých šmejdů: 8. 60% za nostalgii.

Anihilace (2018)

Tohle se hodně těžko dá uchopit, ale zase se jedná po dlouhé době o sci-fi, které mě připomnělo časy kdy jsem vědeckofantastickou literaturu hltal ve dne v noci. Přeci jen ono obsažené tajemno a dobrodružná výprava do místa, které se po dopadu meteoritu na Zemi rozpíná a pohlcuje původní ekosystém a hrozí že lidstvo bude proti němu zcela bezbranné. Místy ukázkově atmosferické a ani u druhého Garlandova filmu nehrozí, že by si jej divák zaměnil za 99% běžné Hollywoodské produkce. 50%

Identita (2003)

Z filmů, které obsahují nečekané zvraty je ten zde obsažený sice dost nečekaný, ale taky spíše trapnější. Hra na to KDO JE VRAH se dá hrát i mnohem lépe. Nechápu až tak moc vysoké hodnocení. Mangold má na svědomí i povedenější kousky. 50%

Mother and Child (2009)

Film u kterého se budou citlivé maminky zmítat blahem, zatímco muži ho bez újmy na zdraví přežijí. Nemám potřebu vidět někdy znovu. 60%

Líbánky (2013)

Po prasárně s názvem Svatá Čtveřice přišly Líbánky. Už z prvních záběrů je zřejmé, že se bude jednat o mnohem lepší snímek. Jarchovský s Hřebejkem se vytasili se zajímavým příběhem a i jeho skladba je dlouho na české poměry pěkně mysteriózně vystavěná. Herci jsou vesměs neznámí a tudíž ve svých rolích přesní. Jarchovský si navíc většinou odpustil na rozdíl od Medvídka hlášky, které z postav čouhají. S blížícím se koncem Líbánky utahují šrouby a dostavuje se pocit že tady to neskončí pro někoho dobře. Nebudu prozrazovat jak tohle celé dopadne. První polovina je zbytečně dlouhá a závěr není zase až tolik úderný jak by mohl být. Tyto dvě věci srazí výsledné hodnocení na 60%.

Medvídek (2007)

Mistr Hřebejk by měl asi uvážlivě vybírat do čeho strčí tlapku. Nerozumím tomu co Hřebejka vedlo k podobné ztrátě kvality a vydal se s Medvídkem do srmdutých vod průměru až podprůměru českého filmu. Vydat se cestou kvantity na úkor kvality nevěstí nikdy nic dobrého. Medvídek dobrý film opravdu není ani náhodou. Sice se Jarchovského pero občas vytasí s hodně kvalitním dialogem či monologem, ale sledovat tohle tragikomické plácání postaviček, kdy se rochní ve vlastní typické české průměrnosti (Macháček, Luknár, Vilhelmová a Geislerová), nebo naopak ve výjímečnosti (Trojan) je hlavně v první třetině nudné. Z postav jsem si nejvíce oblíbil Menzela s Křesadlovou, kteří dávají zbytku dosti výrazně na zadek. Nepochopil jsem nutnost postavy Kláry Issové. Nechopím diváka, kterému musí být popiskem oznámeno, že se teď nacházíme v Římě a teď zase pro změnu v Praze. Po Medvídkovi přišel ještě horší Nestyda. Od té doby Hřebejk potřebuje na jeden kvalitní snímek, 3-4 špatné. 50%

Paříž 15:17 (2018)

Pokud by se Clint měl loučit tímhle filmem, tak by mě to určitě moc mrzelo, protože se nejedná vlastně ani o nějaký regulérní trhák, ale spíše o 80ti minutovou poctu jedné hrdinské události v boji proti terorismu. Přitom první polovina se mě poměrně líbila a nízké hodnocení jsem dopředu nezjišťoval. Je zkrátka vidět, že v Clintových filmech je obsažena jistá přirozenost, či snad talent pana režiséra, točit velmi dobře vlastně jakékoliv téma. Bohužel s příletem do Evropy film na 25 minut začne připomínat cestovatelský dokument, aby v závěru konečně podal svědectví o tolik očekávané temné události ve vlaku do Paříže. Je neobvyklé, aby hlavní hrdinové hráli sami sebe. Škoda Clinte, šlo k tomu přistoupit lépe, některé scény jsou natolik kvalitní že z filmu hodně čouhají. Ale jako celek spíše slabota. Příště se doufám uvidíme zase u něčeho povedenějšího. 50%