Slepičí úlet (2000)

Velká parodie na Velký útěk, která je určitě slabší než Králíkodlak. Hodnocení neodpovídá výsledným kvalitám snímku. Nebýt vykutálené dvojice myšáků, šlo by mé hodnocení níže. 70%

Hačikó - příběh psa (2009)

Celou dobu mě to moc nebralo, ale nakonec i já jsem podlehl. Nebudu prozrazovat, co se ve filmu změní, ale 3. třetina je strašně moc smutná. Jsem jenom člověk a nemám srdce z kamene. 75%

Šprtky to chtěj taky (2019)

Olivia Wilde předvědla naprosto sebevědomý debut. V hlavních rolích: lesbická šprtka, mírně zakulacená šprtka. Vedlejší postavy, směsice prapodivných často homosexuálních nebo těžko sexuálně určitelných kreatur. Výsledek? Velmi dobrý. Překvapilo mě jak film dokáže bodovat na komediální i dramatické úrovni. V leccěm hodně podobné se Superbad. Vedle Good Boys další povedená komedie s trošku netradičními hrdiny. Když si to čtu, vlastně to dává smysl. Normálním lidem by se jen těžko někdo smál :) 75%

Ďáblův advokát (1997)

Přeci jen Ďáblův advokát malinko zestárnul a navíc co si budeme povídat, nejlepší byl poprvé. Přesto ve své době znamenal minimálně dvě věci: minimálně dvacátou parádní postavu, kterou skvěle zahrál Al Pacino. A Keanu Reeves není tak špatný herec, jak si občas lidé myslí. Pokud si dobře vzpomínám tak Pacina daboval Heřmánek a bylo to možná ještě větší jízda než v originálním znění. 80%

Kráska a zvíře (1991)

Při pátečních filmových večerech zjišťuji že Disney ty pohádky zkrátka umí. Kráska a zvíře se mě sice nelíbila tolik jako Mulan, ale určité kvality je jí třeba přiznat. 70%

6 underground: Tajné operace (2019)

Poctivě jsem nakoukal všechny Bayovky a o Míšu se nemusíme zase až tolik bát. Minimálně poslední dva Transformeři byli neskutečně únavné peklo, ale ten člověk je stále akční bůh. Navíc na postavy úplně nedlabe, dává velmi krásné záběry. Působí to natolik svěžím dojmem oproti konkurenci, že bych si klidně uměl představit i druhý díl. Zkrátka po zvoláních typu, že Mistr "nechám vybouchnout cokoliv, kdykoliv" už nemá v rámci akční zábavy co nabídnout, bych to já zase až tak kriticky neviděl. Reynolds film vykopl minimálně o 10% výše. Takže 70%

Pearl Harbor (2001)

Původní komentář jsem musel smazat, i přesto že se jedná o jeden ze slabších kousků mistra destrukce, tak zase až taková hrůza jako kdysi to pro mě dneska není. On Michael ten patos zkrátka umí. Hrát bohužel moc v tomhle filmu neumí naši hlavní herci. Affleck je občas fakt strašný, navíc ta stopáž je prostě vražedná. Ale druhá polovina je řádně svižná akčňárna. PS: Hodně se to celé podobá předchozímu Armageddonu. 70%

Frčíme (2020)

Přestože Frčíme nemohl být finančně žádný trhák, tak je sympatické že jej Pixar nechal vzniknout. Sice bych mohl kritizovat fakt, že inspiraci pro nápady si tvůrci brali z poměrně dosti známých filmů, ale ty emoce, které se povedlo zachytit prostě za prominutí stojí. Frčíme je poctivé dobrodružství dvou kluků, kteří se chtějí naposledy vidět se svým tátou. Rozhodně dospělejší animák než zcela neškodný Nemo s Dory. 75%

Umučení Krista (2004)

Gibson ve svém životě nechal na plátně zemřít slušnou řádku lidí, takže Umučit samotného Ježíše Krista pro něj nepředstavovalo zase až takovou výzvu. Udělal to velmi krvavě a podle mého dosti pravdivě. Možná ve své době nedoceněný film, nad kterým kdekdo ohrnoval nos, ale stále má sílu hodně velkého kladiva. 70%

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Úvodní referát zbytečně dlouhý a spíše slabší, zato 40minutová hra skvěle vystavěná. O nečekané zvraty není nouze a Miloň Čepelka s vševědoucím vysokoprofesorským Smoljakem tady perlí. Seminář: 60, Hra: 100. 80%