Addamsova rodina (1991)

Absurdný čierny humor filmových predstaviteľov nerobí hanbu seriálovej predlohe a môžeme si tak užiť obrovskú porciu zábavy v, pre komédiu, pomerne atypickom prostredí. Morticia, carra...

Addamsova rodina 2 (1993)

-Naozaj máš alergiu? -Skoro na všetko. ___ -Deti, vaša nová pestúnka, čo poviete? -Tras sa, umrieš od strachu. ___ -Ja budem obeť. -To je tvoj osud.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Na tomto filme je dokonalé všetko. Od úvodných titulkov kombinujúcich orchestrálnu hudbu s honkytonky, cez "dokonalé" splynutie Nicka Cartera s domorodým ľudom, exkurziou po pamätihodnostiach Prahy, batmanovskou výbavou už spomenutého detektíva, "babočka generál", vynálezom "přítele Edisona" až po väzenské finále. Každá minúta je nabitá neuveriteľnou imagináciou prevedenou do čistej zábavy. Nick Carter rulez, James Bond sucks.

Agent WC 40 (1996)

Už ani filmy s Leslie Nielsenom nie sú to čo predtým. Hlavne keď sa polovica vtipov stratí v preklade. "You can send your Steel Dicks, but you can't stop me."

Agent z Panamy (2001)

Film balansuje na pomedzí komédie a drámy a často sa zdá, že neudrží rovnováhu a padne. A tak sa raz viac prikláňa k humornej časti príbehu, raz k tej vážnej, aby nakoniec skončil prekombinovaným záberom bez víťazov, len s porazenými.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Jeden z mála filmov, pri ktorom som sa rozhodol zmeniť pôvodné hodnotenie. A môže za to môj syn. Je neuveriteľné, ako dokáže taký malý človiečik zmeniť pohľad človeka na svet a život sám. A.I. je film neuveriteľne citlivý a emocionálny, výnimočné dielo v oblasti sc-fi.

Akce Mutant (1993)

Trhlinou v časopriestore sa v druhej polovici 90-tych rokov na obrazovkách STV2 objavil film, ako nikdy predtým. Španielsky, a k tomu sci-fi s kúskom komédie. Príbeh neohúri originalitou: spolok mutantov sa snaží získať nejaké tie drobné únosom dcéry pangaliktckého megamagnáta. Stane sa tak práve počas jej svadobnej hostiny a keďže mutanti nechodia neozbrojení, väčšina svadobčanov už dort neochutná. Priebeh pomerne štandardného únosu sa začne komplikovať potom, čo mutanti zistia, že šéf sa ich snaží obrať o ťažko (ešte ne)zarobené peniažky. Že sa celý spor neskončí nie celkom mäkkým pristátím na nehostinnej planéte je zrejmé, ale aspoň sa zredukuje počet postáv. Ďalej to ide už samo: rukojemníčka trpiaca štokholmským syndrómom a k tomu jediná žena na planéte, nafetovaní baníci, preživší mutant odhodlaný pomstiť sa, a otec nevesty odhodlaný neplatiť výkupné. To všetko natočené v nenáročnom štýle, miernom tempe, preložené absurdným humorom a na konci potvrdené ničím neprekvapujúcou pointou. Film, ktorý neurazí.

Akta X - Film (1998)

Seriál som pozerával v čase jeho rozmachu a najväčšej slávy. S pribúdajúcimi dielmi však kvalita klesala, vysielací čas sa presúval z večera do hlbokej noci a ja som sa presúval od TV do postele. Celovečený film ma zastihol v dobrej nálade a s nostalgickým povzdychom dávam 3 1/2*.

Akumulátor 1 (1994)

"Tys' mě teda dal." "Ne, tys' dala mě." A ja dávam 4 1/2*.