Pán prstenů: Prsteny moci - Slitina (2022) (epizoda)

po 6 epizodě si říkám, tak že by se na to přece jen dalo dívat ? .. bohužel přišla  7. a s ní nuda  a následně tramtarááá velké finále  8. , která tomu všemu dala korunu, divné dialogy, žádný příběh, "překvapivé" odhalení Saurona, pardon, Gandalfa .. tak to fakt ne  .. a smrt Isildura, když i obyčejný divák filmové série ví, že musí zákonitě přežít, proč ?? Aby ho mohli v další sérii zase oživit :D) .. hloupé a hodné nějaké telenovely ...   souhlasím s komentáři MITINA a KORECTA

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

tak si říkám, no zkusím to, mrknout se, co se mi může stát ?? Podotýkám, že nejsem ortodoxní fanoušek Pána prstenů, ale mám ráda fantasy a celá sága je po filmové stránce naprosto úžasná záležitost, kultovní dílo, tak dobře vytvořené, že jej ani roky, které od vzniku uběhly nepoznamenaly a upřímně pochybuji, že je někdy co překoná. Ale tento počin, co to má být ? Pohádka z německé produkce ? Masky, konverzace, nevědět na co se dívám, nenapadlo by mě, že to má něco vůbec společného s Pánem prstenů, jakási fantasy,  Myslím, že to byla největší chyba produkce, hlásat, že jde o seriál dle Pána prstenů, kdyby jen skromně napsali, že se třeba jen inspirovali touto velkolepostí, ale jinak to s dílem Tokiena nemá nic společného, snad by se to dalo skousnout, ale takto ? Fakt ne .. jedna hvězda za hudbu, písně ..

25 let neviny (2020)

skvělý film, nejhrůznější na celém případu je pro mne  skutečnost, že když se mašinérie rozhodne, že vy jste vinen, tak prostě budete vinen a pokud se nenajde nikdo, kdo tuto skutečnost bude chtít jednou zpochybnit a nahradit pravdou, tak zůstanete vinen.

Hra (2011)

skvěle natočený film, naše korektnost, falešná humánnost povede k zániku naší rasy, děti se nedokáží bránit, jsou vychováváni k ustupování, až vyrostou nebude to jiné, z malých násilníků se stanou velcí s většími nároky, větší arogancí a z malých bílých chlapečků budou troubové s korektností, kterým nevadí, že utlačují sami sebe  .. je to hnus ..

Marco (2021)

další díl oddělení Q se s těmi předcházejícími nedá ani moc porovnat, nevýrazní noví představitelé obou detektivů + nezáživný, líně plynoucí děj bez napětí  .. fuj

Bažanti jdou do boje (1974)

dnes jsem si u filmu zavzpomínala, narvané kino, lístek za 6,- a lidé řvali smíchem, včetně mě .. to byly časy :))

Prázdniny (2006)

ta třetí * je pouze díky Kate ... jinak za mě hodně slabé .. přirovnání k Lásce nebeské je stejné, jak srovnávat lebedu s orchidejí .. PS : a v čem tkvěl ten komediální prvek ?

Potomci lidí (2006) odpad!

kravina ... neodsejpá to, chaotický a navíc .. v dnešní pohnuté době, kdy do Evropy proudí miliony nechtěných imigrantů, na mě dýchlo cosi v duchu ... že nás ti milí, nepochopení a odstrkovaní lidé, jednou zachrání od vyhynutí ...

Holky z porcelánu (1974)

to jsou zase fundované názory těch nejerudovanějších odborníků. Takhle rozebírat veskreze oddychovou komedi své doby, to se jen tak nevidí.

Srbský film (2010) odpad!

tohle je asi to nejodpornější, co jsem kdy viděla ... zatím ...