Kuře na švestkách (2011)

To jsem zase něco objevila. Není to film pro každého a rozhodně to není nic u čeho člověk vypne. Parádně natočené a ten konec famózní. Chtěla jsem tomu dát 4 hvězdy, ale za ten konec letí 5*.

Boj s obry (2017)

Prožijte si to. Proč to přirovnávat k A Monster Calls... Film je to těžký, táhlý, ale je v něm tolik bolesti a smutku, že kdo má v sobě aspoň kousek empatie, tak se ho to musí dotknout. Oběma holkám jsem to věřila, animace se mi líbila a konec mě rozsekal. Tečka.

Švadlena (2015)

Je to ,své‘, je to krásné, bolestné a povznášející. Co z filmového příběhu plyne? Spálíme-li v sobě ten nepořádek, můžeme začít s čistým štítem. Kate Winslet je paní Herečka a je radost na ni pohledět.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Opět jsem se cítila jako malá holčička, která seděla v obýváku u televize a na videu si pořád dokola pouštěla Novou naději. Za mě paráda. Děj plynule navazuje na poslední epizody, zachovali stejný střih, hudba je legendární a už při úvodních titulcích mně stály chlupy na chlupech. Určitě se najdou tací, kteří budou vypichovat chyby, ale i ti, kteří se nechají unášet dějem a budou nasávat sílu hvězdných válek.

Vražda v Orient expresu (2017)

Po filmu jsem stála v řadě na záchod a poslouchala, jak se ženy bavily o dojmech z filmu. ,,Tak co říkáš?‘‘ ,,Ale jóó, dalo se to, ale 160,- bych za to nedala! To bych byla hodně naštvaná‘‘ (byla akce film za 60kč). ,,Myslela jsem, že to udělala ta stará bába, jako jo, dalo se to…‘‘ Měla jsem chuť se otočit a říct – dívali jsme se na stejný film? Co ta poutavá kamera, skvělé kostými, napínavá zápletka, skvělý výkon pana Herkula – no dobře, celý film exceloval jen on, ale proč ne, vždyť je to nejlepší detektiv na světě … Byla jsem napjatá jak guma od tepláků. ,,Ale jóó, dalo se to‘'. ...

Velká čínská zeď (2016)

Sorry, ale bliji už z toho, že tomu dávám jednu hvězdičku. Efektově, výpravově i kamera…to je snad na odpad. Kdyby Matt Damon zůstal u pěstování rajčat ze sraček na Marsu, udělal by líp. Na Velkou čínskou zeď jsem se těšila, protože trailer byl dobře sestřihaný, klasika. Ale takové zklamání? Po 20 minutách filmu jsem si na Wikipedii hledala info o této historické stavbě a film běžel tak nějak mimo mě. Velké zklamání.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

I na druhý look totální pecka! Čekáte klasické historické drama? Na to rychle zapomeňte. Fantasy večírek vtipného, poutavě sestřihaného děje, podtrženého výbornou hudbou a Artušovým cool sestřihem. Při scénách s fantasy obludami jsem měla chvíli strach, že od někudy vyskočí Legolas. Uff. Hodně osobitý film a určitě se najdou tací, kterým tento styl nesedne. Stímsepočítá. Za mě plný počet, sečtený a podtržený.