Ples příšer (2001)

Na môj vkus trochu pomalý dej filmu. Všetko sa neuveriteľne dlho ťahá, akoby od nás chceli, aby sme premýšľali ešte medzi jednotlivými scénami. Napokon ja až tak dobre nemôžem posúdiť vzťahy černochov a belochov v Amerike, o čom vlastne tento film rozpráva. Ajj preto dostal vysoké hodnotenia v USA, lebo sa dotýka vzťahov práve tam. Možno keď u nás natočia film o cigáňoch a bielych - u nás dostane vysoké hodnoty, no v amerike sa mu vysmejú, lebo nepochopia vzťahy. Film rozpráva vlastne o tom, ako zatvrdený otec nenávidí čiernu rasu a snaží sa to preniesť aj na syna. Ten presne kopíruje otca až do chvíle, kedy sa nezaľúbi do černošky, ktorej ako bachár, zabil na elektrickom kresle muža. Černoška aj on, ešte pred tým paradoxne stratili obaja svoje deti. Inscenácia, ktorá by vošla do polhodinky.

Kdo s koho (2001)

Dobre zahraný film a keďže De Niro je môj tak torchu obľúbenec, len preto nedávam hodnotenie 3.

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Priemerný akčný thriller, bez nejakého zvláštneho zdvíhania sa divákov zo sedadiel. Zopár zaujímavých akčných scén, trochu brutality, málo nápadov, prekvapivý záver v podaní - ala - Coperfield. Dá sa to pozrieť, ale potom to zostane asi zaprášené niekde v polici.

25. hodina (2002)

Upútala ma už veľmi dobrá hudba, trochu melancholická. Režisér sa snažil o to, aby sme sa vedeli vcítiť do role človeka, ktorý ide sedieť do väzenia na dlhých sedem rokov. Tiež nám priblížil to, ako sa cítia jeho najbližší priatelia s ktorými od malička vyrastal, jeho priateľka, napokon otec. Hlboká snímka, ktorá určite osloví. Iba niektoré scény boli akosi zbytočne pretiahnuté, inak fajn.