Co děláme v temnotách - Série 5 (2023) (série)

Omnoho lepšie ako predchádzajúca séria. Znovu viac originálnejšie, ale posledný diel ma dosť sklamal. Napriek tomu, že sa mi seriál veľmi páči, dúfam. že sa nebude ťahať do nekonečna a tvorcovia budú vedieť, kedy to už majú ukončiť.

Příběh služebnice - Divočina (2021) (epizoda)

Pomsta môže byť sladká a zlosť a hnev oprávnené. Ale problém sa nevyrieši. Človek sa bude iba cítiť prázdny, pretože túžba po pomste bolo to jediné, čo ho napĺňalo. Ešte jej aspoň ostal dôvod žiť a ísť ďalej (Hannah). Nie každý dokáže odpustiť, ale je to nesmierne dôležité. Áno, nedostal trest, aký by mal normálne dostať. Inak to sa nedalo požadovať? Aby si aspoň odsedel niečo z toho a až potom ho pustili? Uvidíme, či ju jej činy zničia ešte viac ako to, čo jej urobili druhí.

Do kríža (2020) (pořad)

Je super, že máme diskusiu tohto typu, lebo je ich málo. Pišta po čase odišiel, ale zase sa otvoril priestor pre ďalšieho hosťa. Témy zaujímavé a aj také, ktoré sa inde nepreberajú, ale sú dôležité. Kľudne by tomu neuškodila ani dlhšia stopáž, lebo keď už, tak nech sa vec preberie dôkladne. Mimochodom, túto reláciu chceli zrušiť, lebo očividne niekomu prekážala. A mňa teší, že ostala.

Gotham - Jemné umění dělat si nepřátele (2017) (epizoda)

Myslím, že Jerome úplne ukradol všetko pre seba. Celú šou. Verím, že Heath Ledger by bol pyšný. Ale mne sa zatiaľ najviac páči Bruce. Predstavuje tú výchovu a cnosti dobra, ktoré nevyzerajú slabošsky. Nikdy som nebola fanúšik komiksov, ale na ďalší vývoj som teda veľmi zvedavá.

C.B. Strike - Smrtící bílá (2020) (série)

Konečne dostala predloha televízne spracovanie ako sa patrí! Veď aj mala vyše 600 strán. Tak sa nám do štyroch hodín zmestilo oveľa viac ako predtým do dvoch. Herecké výkony ostali skvelé aj teraz, páčil sa mi aj výber hercov vo vedľajších rolách. Niektoré udalosti prehodené, ale boli tam a to je dôležité. Pre mňa zatiaľ každá kniha lepšia ako tá pred ňou a už teraz sa teším na piaty prípad. Dúfam, že rovnako dostane viac priestoru.

Příběh služebnice - Hrdinka (2019) (epizoda)

Prvá scéna ma teda dostala, tak dobre som sa dlho nezasmiala. Myslím, že je to niečo, čo by Chuck Palahniuk (môj obľúbený spisovateľ) napísal do jednej z jeho kníh. Absurdné, ale v kontraste s textom piesne a Gileádom. Táto epizóda bola pre June niečo ako očistec - ako keby bola na samotke vo väzení. Všetky tie pocity a činy, ktoré sa v nej striedali. Otázka znie: bolo z toho niečo halucinácie? Úplná absencia vojenských jednotiek, ktorých má inak Gileád nesmierne veľa, by sa mohla považovať za scenáristický kiks, neviem, či ich do nemocnice akože nepustia. Ale nakoniec aspoň bábo prežilo. Som rada, že na konci prišlo zmierenie. June totižto už veselo smerovala do šialenstva.

Příběh služebnice - Bůh nás vidí (2019) (epizoda)

No mne sa táto séria zatiaľ veľmi páči. Obrazovo asi najveľkolepejšia. Tanec Waterfordových slasť pre oči. A fúha, popravy obyvateľstva. Žeby sa to pomaly začínalo rúcať?

Příběh služebnice - Slovo Boží (2018) (epizoda)

Myslím, že mnohí komentujúci nevedia, aké je to byť rodičom. Emilyn veliteľ ťažký sympaťák. Áno, tiež by som nestála pri bráne dlho a lúčila sa, keby mi ide o život. Viem, že June by Hannah nikdy neopustila. Neviem, ako sa jej podarí dostať sa s ňou preč. Ale každá matka by to skúsila. Aj keby mala prevrátiť zemeguľu.