Urideului haenbokhan sigan (2006)

Když se ve filmu sejdou dva z mých nejoblíbenějších korejských herců, dává to tušit, že vznikne neopakovatelný zážitek. Někoho by mohlo zmást, že protagonisté hlavních postav jsou známi spíše svými komediálními a (a nebo) romantickými rolemi, ale atmosferické dusno patrné na každém filmovém políčku a neutuchající po celé dlouhé dvě hodiny mě brzy vyvedlo z omylu... Film tak nádherný, že pokládám za povinnost jej podpořit a mít jej na DVD (což je bohužel mnoha "takzvaným" skalním fandům a-filmů naprosto cizí idea).

Úsměv Mony Lisy (2003)

Nemohu řící, že by mě tento film urážel, nebo vyloženě nudil. Ale tak nějak jsem pořád čekal, až to začne a ono to mezitím skončilo : )

Uteč (2017)

Příjemně jsem se bavil. Zhruba od druhé poloviny překvapila a potěšila brutální, ale rychlá a úderná akce. Černošská postava ze začátku nesympatická, ale s postupem času jsem si ji oblíbil a fandil jí. Cool hudba, dlouhé tak akorát. Super pointa(!) na konci.

Van Helsing (2004)

Jestli jsem se ve filmu díky odsudkům a kritikám někdy spletl, tak ve Van Helsingovi nejvíce. Nečekal jsem mnoho. Prvoplánové triky, přihlouplý příběh, předimenzované akční scény, sexy mstitelka v černé kůži.. Tohle všechno ve filmu je - a mě se to moc líbilo! Sychravý a temný svět Van Helsinga je nádherný, ale uvěřitelný, naivita hlavních hrdinů očividná, ale sympatická, záporňáci jsou nachlup zkažení, ale.. ohromně charizmatičtí (jestli TAKHLE vypadá Drakula, tak chci být jeho otrokem :)).Když to shrnu: Van Helsing mě moc potěšil a sic je děj jednodušší na úkor akce, odpustíte mu to díky nádherné nasládlé atmosféře dávných časů, jež z něj dýchá... PS: Po druhém shlédnutí přidávám další hvězdičku! : )

Velká ryba (2003)

Chytit takovouhle rybu byl jeden z mých největších filmových zážitků za posledních pár let. (S fantastickou hudbou.)

Vesnice (2004)

Pokud jste na tomto filmu byli v kine (a zaplatili za nej), nebo jste si jako ja nechtene v recenzi precetli pointu, uberte 3 hvezdicky...

Volejte Saulovi - Zábava a hry (2022) (epizoda)

Šílená epizoda. Jsem zvědavý, co bude ve zbývajících čtyřech dílech, jelikož nyní už je téměř vše řečeno. Dějové oblouky zakončeny, klíčové otázky jednou provždy zodpovězeny. Rozloučení s (...) srdcervoucí, závěr zdrcující. Uf :(

V tom domě straší! (2006)

Příjemná podívaná s chvílemi překvapivě (a příjemně) značně temnou a survival atmosférou. Kdo by čekal roztomilá zvířátka, dětské vtípky, mravní ponaučení.. šeredně se splete :) Krása

Výplata (2003)

Zklamání, nesahá Minority reportu ani po kotníky...