Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Rozhodně ne tak dobré, jako před dvěma dny zhlédnutá první série 2 Broke Girls, ale rozhodně ani tak špatné, jak tu někteří popisují. Vtipné situace střídají ty trapné, ale mně prostě připadá, že těch vtipných je o dost víc. A taky mám slabost pro krásnou Britku Rebeccu Hazlewood.

Čínský syndrom (1979)

Jack Godell nebyl blázen!“ Začátek až po nehodu je celkem nezáživný, ale co se rozjede potom, to mě naprosto dostalo. Perfektní ukázka toho, jak už v tehdejší době byla bezpečnost lidí až na druhém místě za penězi. Posledních dvacet minut jsem téměř nedýchal.

Aguirre, hněv Boží (1972)

Mnichu, nezapomeň se pomodlit, aby Boží konec měl všechny náležitosti.“ Hypnotické, kruté, lidské. Aguirre byl možná šílenec, ale Klaus Kinski svým herectvím posunul hranici šílenosti mnohem dál, než jsem si kdy dokázal představit. „Ožením se s vlastní dcerou a spolu založíme nejčistší dynastii v dějinách lidstva. Spolu budeme vládnout celému světadílu. Vytrváme. Já jsem Hněv Boží! Kdo jde se mnou?

Colombiana (2011)

Zoe Saldana mně celou dobu neuvěřitelně štvala, což je dost blbý u filmu, ve kterém hraje hlavní roli. A co měla znamenat ta stupidní scéna, ve které Cliff Curtis vytáhne na ulici bouchačku a jen tak, aby podpořil svoji argumentaci, rozstřílí nějaký auto? To si z nás jako scénárista dělá kozy? Jestli to měla být nějaká narážka nebo odkaz na něco, tak jsem to nepobral. Ale jinak to je pohodová akční řežba, kterou za pár dní zapomenu. Ve výsledku dvě hvězdy.

Horší už to nebude (2006)

Neuvěřitelně geniálně natočený film. Opravdu. A opět se mi potvrdilo, že je úplně nejlepší, když si film pustím s tím, že od něj absolutně nic nečekám, ani netuším, proč jsem ho tenkrát vlastně "koupil" a proč ho tedy doma mám. Co se týče nějakých detailů, tak o tom se tady rozepisovat nebudu, to prostě musíte vidět sami, navíc když tu už toho je v ostatních komentářích napsáno dost, vezmu to tedy pouze v kostce. Takže, proč tedy hodnotím plnou palbou? První hvězdu dávám za příběh, který byl originální (opravdu, s tímhle nápadem jsem se zatím ještě nesetkal) a vtáhl mne do děje. Druhá hvězda je za pocity, které ve mně film vyvolal - chvíli jsem se smál, chvíli zase kroutil hlavou a ke konci jsem si i trošku poplakal. Třetí hvězda je za úžasného Willa Ferrella, přiznám se, že jsem s ním zase tak moc snímků neviděl, ale tady mi prostě opravdu seděl. Čtvrtá je... ano, tušíte správně, čtvrtá hvězda je za Maggie Gyllenhaal, která u mne pomalu, ale jistě stoupá v podvědomí a vážně uvažuji o jejím zařazení mezi mé oblíbené herečky. Po pravdě tam zatím není jen proto, že nevím, za kterou herečku jí vyměnit. Ani vlastně nevím, proč se tady zrovna o tomhle tolik rozepisuju, protože už třeba zítra můžu udělat šmik, a vy, kteří si přečtete tyto řádky, se budete divit, proč o tom píšu, když ji mezi oblíbenými herečkami přece mám. Ale dost už o Maggie, i když bych o ní mohl vyprávět celé hodiny, protože mi v tomto snímku neuvěřitelně sedla a připadala mi nesmírně krásná. No a poslední, pátá hvězda? O tu se podělí jako vždy skvělý Dustin Hoffman s Emmou Thompson, jejíž nervózní spisovatelka, která věčně típe půlku cigára do kapesníčku, do kterého předtím plivla, je naprosto neuvěřitelná. Šestou hvězdičku, kdyby byla k dispozici, bych dal za hudbu a ty vychytávky v obraze, které počítají, měří, tedy podkreslují to, o čem se právě mluví. Co bych dodal závěrem? Snad jen: neváhejte a koukněte na to, snad si to užijete minimálně stejně dobře, jako já. Tak, a teď bych si dal bavorskou cukrovou sušenku.

O Maryšce a vlčím hrádku (1979)

Když lidé v království slyšeli co se stalo, začali se bouřit. 'Upalte tu čarodějnici', žádali.“ Moc pěkná pohádka ze Studia Jiřího Trnky. A ta vlčice mi připadá nějaká povědomá, buď jsem ji viděl v této pohádce jako malý a zůstala mi v paměti, nebo je stejná zlatá vlčice použita ještě v jiné pohádce. Každopádně to určitě není pohádka pro úplně malé děti, nechcete-li jim způsobit doživotní trauma. K vidění zde.

Smrtihlav (1998)

Nevíte, kde je Shell Beach?“ „Myslím, že je to támhle. Sama tam mám namířeno. Chcete se přidat?“ Po pomalejším rozjezdu přichází první ladění a já si jsem najednou jist, že mám co do činění se skvělým snímkem. Nebo mi ten pocit jenom do hlavy vložili? Sám už nevím na čem jsem. Ponurá, temná atmosféra, tajemní mimozemšťané s fóbií z vody, moje oblíbenkyně Jennifer Connelly nejmladší, jakou jsem jí zatím měl možnost vidět, dokonalý Kiefer Sutherland a jeho potrhlý vědec, sympaťák Rufus Sewell a nakonec William Hurt v roli detektiva s mozkem. No řekněte, nezní to dobře? A všechno to dohromady spojuje město. TO MĚSTO. „Já jsem Anna. Jak se jmenujete vy?“ „John. John Murdoch.“ [Director's cut]

Kandahár (2010)

Zajímavý film podle skutečné události. Nechtěl bych být 378 dní držen s tím, že mi můžou kdykoliv uříznout hlavu, a asi bych se taky kopal do zadku, přesto ale mohly být ty nudné části trošku kratší. Dlouho jsem přemýšlel o dvou hvězdičkách, ale za ten napínavý závěr se přikloním k vyššímu hodnocení.

Jakubův žebřík (1990)

Děkuji prozřetelnosti za to, že jsem nepročítal zdejší obsah a komentáře před zhlédnutím snímku. Připravil bych se o ten zvláštní pocit, kdy jsem neustále tápal, o co tam sakra jde. Ano, přiznám se, tu pointu jsem vážně netušil.

10 1/2 (2010)

Osobně obdivuji tu Gillesovu trpělivost, já bych toho spratka asi přizabil. Což znamená, že je dobře, že nedělám vychovatele v děcáku. Jinak výkon Roberta Naylora opravdu stojí za vyzdvihnutí. Celkově velmi dobrý film, dávám (lepší) tři hvězdy.