Populace 436 (2006)

Konec se podařilo prozradit už půl hodiny před koncem, jinak je populace 436 veskrze průměrný film, který láká svým námětem, ovšem rozhodně nepřekvapí obsahem.

Občan Havel (2007)

Poučný a inteligentní dokument, který by měl vidět každý občan ČR

Beowulf (2007)

Chvíli jsem měl pocit že koukám na hraný film, chvíli jsem se cítil že koukám na Shreka.

Sbohem, baby (2007)

Ben Affleck dokázal, že se hodí spíše na režisérskou stoličku než před kameru. Nemalý podíl na kvalitě Gone, Baby, Gone mají vynikající herci. Všichni jsou bez vyjímky výborní, měli k tomu také dobře napsané postavy, takže bylo co hrát. Příběh rozhodně není jednoduchý ale dá se pochopit. Když už myslíte, že je konec, příjde naprosto báječný závěr, který vás donutí přemýšlet nad tím, co je správné a co ne. Ještě bych podtrhl výborný střih i kameru a máme pro mě největší překvapení roku.

Invaze (2007)

Dost napínavý thriller/horror. Ve svém žánru rozhodně nadprůměr. 70%

Východní přísliby (2007)

Cronenberg rozhodně neztratil nic ze schopnosti ztvárnit utrpení a bolest, jediná akční scéna ve filmu se odehrává v lázních/sauně a je ukázkou naprosto syrové zvrácenosti jeho myšlenek. Jinak jsou Východní přísliby velmi komorním příběhem, který plyne pomalým tempem a jež nemá žádného vrcholu ani odpovídajícího zakončení.

Pokání (2007)

Audiovizuálně téměř dokonalé dílo: Skvělá výprava, kostýmy, umělecké ztvárnění doby, herecké výkony na úrovni, vinikající hudba, špičková kamera a vyhlazený střih. Ani s těmito pozitivy se Pokání, i přes originální závěr, nedaří zakrýt naprostou dějovou prázdnotu, kterou jsem cítil z každého vyřčeného slova, z každé scény, přičemž frustrace z ní rosta exponenciálně v čase. Recenzantské klišé o formě vítězící nad obsahem zde platí dvojnásob a celý film mi připomíná jeden velký podvod. Sklo vyboušené do tvaru diamantu zůstává i nadále pouze sklem.....

Půlnoční kovboj (1969)

New York konce šedesátých let je v podání Dustina Hoffmana jako nemocného zlodějíčka a Jona Voighta jako naivního venkovana temnější než kdy předtím. Americký sen je zde ztvárněn jako naivní představa, kterou sežvíká tvrdá realita velkoměsta. Tenhle film ve vás zanechá stopu na dlouhý čas.90%

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Bože co to bylo? Příběh tak mdlý, že by nevystačil ani na jeden díl Kriminálky Miami. Francouzský taxikář a sestřihy z natáčení jsou fajn, ale to je asi tak všechno.

Hafan hasičem (2007)

Skvělý a taky trošku dojemný příběh o jednom krásném pejskovi. Bez zbytečného patosu, což považuji vzhledem ke stále se zvyšujícímu počtu "poučných" pohádek za jednoznačné plus.