Lůno (2010)

Lůno, pěkný název. Film povyšuje účast Evy Green, její hypnotický pohled, přitažlivost, a ticho, které jakoby v sobě nosila, a zároveň je jím i obalena. Říkám tomu ticho, je to něco, co v sobě někteří herci mají, jakýsi klid, díky němuž se herci dokážou vžít snad do každé postavy, kterou hrají. To má i Eva, úplně vás to očaruje, chtěl bych jí mít doma. Sychravost a déšť severu, studený oceán, prostředí jako stvořené pro podstatu tohohle filmu. Hlavně že film do diváka nic netlačí, je to čistě vyprávěný příběh. Jeden z těch tichých filmů, který šumí, běží si a nese v sobě závan lehkého dramatu, a táhne vás atmosférou, ta je tvořena díky tomu, že klonování je zde jako samozřejmost, jakoby nic, a vytváří to zajímavé napětí mezi postavami. Klonování neřeším, je to přeci jen film, a můj názor na něho nemá na hodnocení filmu žádný vliv.

Válka Roseových (1989)

Já s holkama měl vždycky volnější vztahy, a rozchody probíhaly úplně v pohodě, tady jde ale rovnou o rozvod! "Chceš válku Barbaro? Máš ji mít!" Inteligentní a černá komedie, kde ústřední dvojice naprosto kraluje, a do trojice Danny DeVito, toho skrčka snad mají rádi všichni..Má to ten nádech osmdesátkových filmů a to můžu, nesmál jsem se nahlas ale uvnitř, a dost hlasitě. Protože to byla naprostá paráda, a dobrý pocit, že koukám na kvalitní film. Nápaditá režie, ani chvíli nenudí, a ta hořkost smíchaná s humorem, a tihle manželé do sebe jedou dost ostře, doslova o život. Někdy takhle večer, kolik vlastně je kurva?, jo, 23:33, no, někdy takhle večer, když už bývám trochu znaven, tak film třeba vypnu a jdu do snu, ale tohle jsem musel dokoukat.

Tutti i colori del buio (1972)

Martino tam sere to mysteriozum až moc. Některé scény jsou však velmi podařené. To, že Edwige Fenech odhaluje svá zajímavě tvarovaná prsa, tedy kozy, není třeba ani zmiňovat. Celkově to vyznívá velmi podařeně, a má to i svou originalitu. Po obrazové stránce taky dobré. Není to ani tak giallo, jen málo. Psycho bludy 70tých let, co k tomu ještě dodat? Má to pěknou zápletku i pointu. A také typickou syrovost vražd, když se píchají nože v těhle filmech, tak mě píchá v boku, je to prostě rozdíl oproti dnešním vraždám ve filmech.

Děs v opeře (1987)

Argento je tady ve formě, a to hlavně co se režie týče. Tak jak po vizuální stránce točí filmy on, to se jen tak nevidí. To je slast, slast! Opera Mackbeth prý přináší neštěstí, a při natáčení tohohle filmu dokonce zemřel jeden člověk. I když se postavy občas chovají nelogicky, mě Argento baví. Opravdu si tady hraje, má to hodně dobrých nápadů, syrovost vražd, hodící se hudbu, a hrátky s kamerou. A hlavně ta barevnost, fíha. Nedám pět jen proto, že Dario obsadil do hlavní role tohle herecké heblo, to si měl pošéfovat, a nebo ji rovnou kopnout do řiti, je pěkná, ale kazila mi celou atmosféru. Celkový dojem je však pozitivní.

Oko ďábla (1963)

Tohle že natočil Bava? Nějak mi to k němu nešlo, a je vidět že se inspiroval někde jinde. Černobílý mysteriozní thriller, s kudlami v zádech, a jedno z prvních ze semínek gialla, např. na vlastní pěst se chystá odhalit vraždu ne člověk zákona ale Letícia Román, která vypadá dobře a divil jsem se, že už v té době nosili takové bikiny. Bava se fakt nemusí stydět, má to hlavu i s patou. Černobílá žlutá podívaná, trocha humoru, a s marihuanou v letadle, to dnes, kdy nám papaláši chtějí zakázat kouřit na veřejných prostranstvích, potěší. Bravo Bavo.

Spring Breakers (2012)

Proč jsem měl tenhle film v kompu? Asi mě nalákaly ty nahaté pipky, tak jsem ho stáhnul. Nečekejte filmík puberťaček, které paří na popíku, a slívaj se chlastem na akcičkách, i když je to zavádějící a i tomhle tenhle film je, jen v naprosto jiném obalu, vážnější, film vám šeptá do ucha. Barevně vyumělkované, hudebně podmanivé, holkám to sekne, chcou si užívat. Je to soft porno, je to GTAčko pod UV světlem, je to trip, je to vnitřní opuštěnost, kterou se prdelky snaží zahnat tím že utíkají do jiného světa, ale líbí se jim tam, a moc. Ze začátku mě ten film sral, a nakonec mě pořád tahal, abych se díval dál. A překvapil. Aby bylo jasno, nedávám čtyři * za to, že je to soft porno. Film nabízí opravdu něco víc. Jen diváci jsou různí, a někoho to fakt chytnout nemusí.

Narušitel (1989)

Kurva tohle než se rozjede, no toto. A ani potom mě to nějak nechytlo. Ani za tu piču jsem se do toho nemohl dostat, ten film nemá atmosféru. Vyvražďovačka nicméně pěkná, a prostředí obchodu napomáhá i pěkným záběrům, kameraman si pohrál, a strká tu svoji kameru z dobrých úhlů i pozic. To by byla jedna z věcí kterou bych vyzdvihl, a pak ještě, ani nevím, hudba v klidu, vraždy originální. Kolem filmu se objevují zvučná jména, a to asi i přidá na jeho oblibě a zalíbení, za mě prostě průměr.

Lucy (2014)

Konečně, konečně jsem se k tomuhle filmu dostal. Za prvé, nemusím spekulace podobného typu, co by kdyby, člověk využívá 10% mozku..apod. Lidé kteří žijí přítomným okamžikem budou vědět o čem mluvím. Hodně lidí to srovnávalo s Limitless, Limitless však byla sračka hlavně v tom, že hlavní hrdina po požití pilulky jen začal shromažďovat peníze, hm. Jenže Besson, jakoby možná sám zažil nějaký vnitřní pocit jednoty, protože formu nabytí větší mozkové kapacity pojal jinak, skutečněji, soudím hlavně podle toho, že si napsal i scénář, tudíž čerpal ze svojí hlavy. Za druhé už jen k filmu, už teď vidím že ten koment je nějak zbytečně dlouhý..Konzumentní diváci chtějí po filmu "hlavně ať se tam něco děje", to slýchávám pořád, tady se děje ale film má hlavně obsah. Je brán s humorem, víme co Luc dokáže natočit, ale zde možná chtěl hodit zpověď, třeba taky ne. To největší plus je Scarlett Johansson, která jede na 120%. Herecká dokonalost, a kdo si fará na hereckých výkonech, musí plesat. Besson zkrátka využil svých 10% velmi dobře. -"My zemřeme!"-"My nikdy skutečně nezemřeme"- ....

Vetřelec (1979)

Je to kvalitní film, o tom není debat. Že bych se snad bál nebo jen cítil alespoň malou tíživost, to ne. A to se považuju za vnímavého diváka, a atmosféru filmů nasávám jak zběsilý. Tady jsem spíše pozoroval kvalitní práci, dobře zvládnutý námět, a taky Sigourney Weaver, která exceluje. Vetřelec se povedl, Ridley, tedy jestli si ho vypředstavoval on, si ho vypředstavoval pěkně, a na plátně vypadá bombově. Alien! Je to kvalitní sci-fi, když si vezmete vznik filmu, tak musíte žasnout ještě více. Já bych dal však ochutnat Alienovi hned, a ukázal mu zač je toho Perverz, to oni ne, a ten svůj plamenomet si škudlili pro sebe, to mě štvalo, proč ho sebou teda nosili?? Před koncem se to ještě pěkně rozjede.

Barb Wire (1996)

Začíná to tanečkem Pam, ukáže bradavky, no, co z toho... Pak už neukáže nic. Ona je taková opravdová kurva (nemyslím ve filmu), ty její křivky a jak mluví(myslím ve filmu), mluví jak v pornu, jo jo. Ale, vy šulíni. Já byl celkem překvapený, ten film si na nic nehraje, a je fakt dobře nasnímaný, dobré záběry, a vizuál filmu má fakt atmosféru, chvilkama až takové komixové Sin City, to je fakt vydařené, pára, povedená výprava a barevnost. Dobře to začíná, koukám, koukám, myslel jsem že se to zvrhne v nějakou totální prasárnu, že to režisér zesere, ale nesklouzne to. Taková béčková hračička, mě to bavilo, má to svůj styl. Seru na vás, 4 hvězdy dávám. Pamela ve formě, dává si tam dobrou gymnastiku, hlavně jí nesmíte říkat zlato. A ještě něco, ona fakt hraje!, jo ty vole, fakt hraje!. Anarchistická komiksárná, ganstři, neskrývaná béčkovost, kozy, zbraně, kozy, kozy. Zbytečně dlouhý koment.