Atlas mraků (2012)

Tento film mě mile překvapil odvážnou myšlenkou,a to,že se skládá z 6 různých příběhů v různých časových obdobích. Musím pochválit výborný výběr herců z nichž podle mě nejlépe zahráli Tom Hanks a Halle Berry. Dalším významným plusem tohoto díla je rozsáhlé používání masek,kdy jsem při prvním shlédnutí filmu některé herce často vůbec nepoznal. Největší dojem na mě zanechal příběh z budoucnosti a z postkatastrofické vize,ale celkově všechny příběhy mají "hlavu a patu",takže dávám plný počet hvězdiček.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Velkolepé zakončení celé trilogie,kdy dochází k bitvě o Gondor a jeho hlavní město Minas Tirith a také v podstatě o přežití lidstva proti nelítostnému Sauronovi. Frodovi se Samem se i Glumovi navzdory nakonec podaří zničit prsten v ohni Hory osudu a Sauron, nepřítel svobodných lidí Středozemě je tak poražen. Aragorn se stane králem Gondoru a ožení se svou milovanou Arwen. Film po zásluze získal všech 11 Oscarů, na které byl nominován. Skvělé herecké výkony především Elijaha Wooda a Seana Astina,nezapomenutelný je i Viggo Mortensen jako Aragorn.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Druhý díl třídílné série,mě také velice potěšil,filmu nemám v podstatě co vytknout. Sledujeme zde další putování Froda se Samem,kteří se snaží dostat do Mordoru a zničit prsten.Průvodcem jim je proradný Glum, jemuž prsten dříve patřil a hledá další příležitost aby jej mohl získat zpět. Na druhé straně sledujeme zbytek Společenstva: Aragorna,Legolase a Gimliho,kteří spolu s Gandalfem bojují proti Sarumanovi s rohanským lidem a jeho králem Theodenem. Nejvíce se mi líbila bitva o pevnost Helmův žleb,která nakonec skončila vítězně pro Rohan a započala zkázu pro "zrádce" Sarumana. Důstojné pokračování.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Můj nejoblíbenější díl z celé série. Film mě pohltil od začátku do konce. Jackson odvedl vynikající práci, podle Tolkienovi knihy natočil strhující příběh boje dobra se zlem. Děj se odehrává v nádherném prostředí krajiny na Novém Zélandu. Sledujeme zde pouť Froda, kterému byl svěřen těžký úkol dopravit a zničit Sauronův vládnoucí prsten zla do Mordoru. Jedině tak může být Sauron poražen. V cestě mu pomáhá 8 společníků, kteří tvoří Společenstvo prstenu. Velmi dobře se prolíná příběh s bojovými scénami. Pro mě nejlepší film všech dob.10/10