I, The Executioner (2024)

Zpočátku mi to připomnělo parodii ala Bláznivá střela, ale posléze se z toho vyklubalo solidní drama.

Megalopolis (2024)

Nemám slov. Francis Ford Coppola se rozhodl prodat své vinice a natočit šílený film, který rozděluje lidi na dva tábory. Režisér si jednoduše řekl: "Kdo mě zastaví, když si ho zaplatím?" Dostane-li se do distribuce těžko říct, zda bude snímek promítán tak jako byl v Cannes, protože jedna část zhruba v půlce filmu přesahuje veškeré kino zážitky, které jsme měli možnost zažít.

I dannati (2024)

Relativně krátký snímek vyprávějící o partě dobrovolníků na válečné frontě. Příběh se nezaměřuje na akci, ale na vojáky a na to, co dělají mimo válčení. Táhlý film, který patří mezi průměr.

Gilda (1946)

Viděno na filmovém festivalu v Cannes na velkém plátně v restaurované verzi. Jedinečný zážitek.

Pigen med nålen (2024)

Viděno na světové premiéře v Cannes. Velmi táhlý snímek se zajímavým a složitým tématem, který divák musí vidět více než jednou.

Jiu long cheng zhai wei cheng (2024)

Čerstvé dojmy přímo ze světové premiéry v Cannes. Šílená akce s trochou dávkou větší myšlenky.

Le Deuxième acte (2024)

První snímek odpromítaný po zahajovacím ceremoniálu na filmovém festivalu v Cannes zaujme svým stylem vyprávění, probouráváním čtvrté stěny a zesměšňováním dnešní společnosti. V druhé části však míří do vod, které nechávají snímek značně otevřený a je na divákovi, jak si jej interpretuje.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Poslední řadu jsem dlouho odkládal, ale dneska nadešel den, kdy jsem si pustil poslední díl. Už nikdy nebude seriál spolu s kterým jsem vyrůstal, aktivně ho sledoval od konce šesté série a zažíval to, co právě s The Walking Dead. Fanouškovské teorie, debaty o pokračování i nekonečně dlouhé měsíce čekání na další řadu plného napětí. To všechno byla neskutečná a neopakovatelná jízda.

Madam Web (2024)

Nečekal jsem, že to někdy řeknu, ale S.J. Clarkson natočila nejhorší komiksovku, kterou byla doposud She-Hulk.

Časové pásmo bylo změněno