Andělé a démoni (2009)

O něco horší, jak Šifra mistra Leonarda. Oproti knize mnohem větší zklamání, kdy si film přejmenovává postavy, kombinuje je navzájem a až příliš upravuje. Pro mě velice průměrný snímek s několika neskutečně hořkými změnami (s "happyendovou" záchranou kardinála v čele). Kniha je podstatně lepší a díky tomuto filmu se bojím adaptace Ztraceného symbolu.

LEGO® příběh (2014)

Neskutečně zábavný snímek, který pobaví každou věkovou kategorii. Vše je barevné, vtipné... a boží. Samotný závěr filmu s Duplem je absolutní zabiják, který už tak povedený film dovede k absolutní dokonalosti. Velmi mě překvapilo i příjemné poselství filmu, které jsem v něčem takovém nečekal. To však nemá šanci dětské publikum pochopit, takže jediné zmatení ve mně vyvolává, komu je film určen. Já jsem si však snímek užil na 100% a mám nyní chuť oprášit svou krabici plnou LEGA a jít si hrát :-D

Lásky čas (2013)

Velice příjemná komedie, která se velmi elegantně vyhnula těm největším romantickým klišé a ty menší příjemně využila ve svůj prospěch. Filmu trochu škodí možná až moc ideální rodinné vztahy hlavního hrdiny, nicméně se jedná o velmi sympatický snímek, který potěší.

Thor: Temný svět (2013)

O chlup slabší jak první díl, nicméně i tak velmi kvalitní. Rozhodně přidali více humoru, kdy si určité scény divák bude na 100% pamatovat (z hlavy mě napadají asi 3). Tom Hiddleston jako Loki opět podal super výkon, stejně tak se mi líbil záporák ztvárněný Chrisem Ecclestonem. Trochu jsem se bál, že se z Avengerů stane továrna na prachy, ale po kvalitním Iron Man 3, přichází super Thor 2. Jsem zvědav, jak dopadne pokračování Kapitána Ameriky.

Muž z oceli (2013)

Snyderova verze Supermana je prostě super. "Realistické" pojetí (v míře, v jaké to u Supermana je možné) je bezva, protože zde není tento "božský" hrdina ukázán jako všemi vítaný ideál ochránce. Sám Superman už není tak děsně ulíznutej, ale vypadá opravdu dobře. Film dobře vyvažuje vypravěčskou část s tou akční. Snad jen téměŕ totální destrukce Metropolis mohla být poněkud mírnější. Přes pár maličkostí, které byly trochu na pováženou, se jedná o další bezvadný superhrdinský film. Navíc potěší i lidi, kteří Supermana nemusí.