Zabiják & bodyguard (2017)

když podložíte základy kvalitním castingem, máte z poloviny vyhráno. A tady to je setsakra výhra!! Reynolds je sympaťák každým coulem. Pár průserů ho hodilo do druhé ligy a i on sám ví, jak si to podělal Green Lanternem (ten film není zas až tak hroznej). Naštěstí všechno své úsilí a srdce vložil do svého vysněného projektu a Deadpool byl jeho velkým návratem. A snad nikomu jsem to nepřál více než jemu. Tady jede víceméně to svoje, nahláškovaný agent se striktním morálním kodexem, který má chránit nej cool černocha všech dob. A světe div se, ti dva k sobě pasujou jak hrnec na prdel. Vše obklopenou tunou akce a fajn soundtrackem. Další plusový bodík za Elodie Yung což je asi nejvíc sexy žena posledních let! Kéž by se v dnešní době točilo víc podobně pohodových akčňáků. Jo a ještě s jednou věcí s Ryanem nelze nesouhlasit...fucking Prague! P.S. mým snem je docílit podobného vztahu jaký mají Sam Jackson a Salma .Hayek. EPIC!!

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Hypercool záležitost,která principem připomíná Battle royale akorát s bandou největších psychopatů na světě.Všichni mají velké svaly(v případě žen něco jiného),všichni jsou maximálně vyšinutí a všichni se tam mlátí.Super podívaná s největším skvostem filmu a tím byl Vinnie Jones a jeho ukázkový sociopat.Ani Condemned se nevyvarovalo několika debilních morálních diktátů a páru dojemných a nesmyslných scén(i když mučení Rosy bylo fakt docela drsné),ale jinak nic moc nevytýkám.Je to celé show pro psychopaty.Přiznávám se.75%

Záchranáři (2006)

Už tolikrát omletý příběh jak se mladý sráč dere ke slávě až ho nakonec zkrotí velitel naprostý hrdina.Tentokrát je to zasazeno do prostředí Pobřežní stráže a tak to mohlo být alespon trošku akční.Paradoxně jsem se více bavil ve výcvikovém centru a když došlo na akci tak děs a hrůza.Začátek a konec naprostá nuda s lehce vyváženým středem a máme tady průměrák jak vyšitý.

Zakázaná zóna (2010)

Zajímavý film,ve kterém se v podstatě vůbec nic nestalo. Dva lidi jdou někam a na konci potkají dvě obří šukající chobotnice (fakt nekecám). Věděl sem už před začátkem,že monstra tady moc vidět nebudou a že na nich film nestojí,ale mohl někdo trošku popustit uzdu fantazii a na jejich designu si trochu pohrát. Tak sem měl akorát pocit,že by se pod těma světélkujícíma mrchama dalo dobře zapařit. 55%

Základní instinkt 2 (2006)

Tak nakonec to nedosáhlo ani polovinu kvality prvního dílu.Sharon Stone je sice pořád pěkná ženská o tom není pochyb,ale její herecké schopnosti už se narozdíl od její krásy vrátit nedají.Tenhle film je prostě blbost.Je to zdlouhavé,nudné,erotické scény prakticky nevzrušivé a finální rozuzlení taky nebylo nic moc.Celkově je to takový podprůměrný kriminální film s pár slušnými scénami a jinak to nestojí za nic.Ale to se dalo čekat.35%

Zaklínač (2019) (seriál)

nemůžu odolat a musím se vykecat. Předně dodám, že jsem fanoušek Zaklínače. Knihy jsem četl (několikrát), hrál hry (ještě vícekrát) a proto byla má očekávání vysoká. Už od prvního traileru bylo jasné, že tohle nesedne každému. Nicméně výsledek není tak hrozný, jak by jeden čekal. Geralt, Yennefer a Ciri, na které se příběh soustředí jsou vlastně více než fajn (obzvláště ta Yen je překvapivě skvělá) a první série se věnuje zpracování jejich příběhů, které byly v knize jen formou krátkých povídek nebo byly jen okrajově zmíněny. A síla jednotlivých scén je někdy opravdu kulervoucí. Přerod Yennefer a souběžný boj Geralta se strigou byl dokonalý, první díl věnující se Renfri a moment, kdy Geralt získal přezdívku Řezník z Blavikenu taky nasadil laťku vysoko a povídka Poslední přání byla zpracována, pro mě překvapivě, vlastně dost dobře. Jenže tam, kde jsou jednotlivé scény funkční samy o sobě, jako celek to lehce pokulhává. Nemít znalosti předlohy, jsem asi dost zmaten hlavně těmi skoky v časových rovinách, kdy se děj mezi scénami posune klidně o desítky let. Mi samotnému to nevadilo, ale divák, který se se Zaklínačem setkává poprvé asi moc stíhat nebude. Že se tvůrci nebudou striktně držet předlohy mi bylo taky jasné, nicméně i zde mi některá rozhodnutí přišla opravdu nešťastná. První díl navíc nabídl parádní souboj, který se pak již do konce série ani jednou neopakuje (celkově jich vlastně není moc a kvalitou šly dost dolů, minimálně v momentech, kdy je to Geralt vs skupina vojáků, žoldáku, apod.). Ve výsledku se tak pořád jedná o kvalitní seriál, který ale neví čím, a hlavně pro koho by chtěl být. Kde vidím zcela zásadní fail, to je casting!! Asi 80% všech vedlejších postav, je obsazena lidmi, kteří nemají žádné charisma, jsou odporní, nudní a hodně jich vlastně ani neumí hrát. Jeden příklad za všechny....čarodějky, v knihách popsány jako nádherné ženy, které svou krásu ještě podtrhnou špetkou magie, takže každému spadne čelist, když je spatří. Tady je, až na výjimky, každá čarodějka naprosto hnusná a totálně nesympatická a je vám totálně ukradené, jestli zaklepe bačkorama nebo ne. Obzvláště Triss je tak nechutná, že pokaždé, kdy se objevila na obrazovce, zažíval jsem muka a chtěl jsem prohodit televizi oknem. Dalším nemilým rozhodnutím, kdy museli tvůrci jít s dobou, bylo šílené a na sílu prováděné obsazování černoušků do určitých rolí. Takže tady máme politicky korektního elfa, černého jak uhel (vymyšleného pouze pro potřeby seriálu), náčelnici dryád z Brokilonu hrála politicky korektní dáma s umaštěnýma dredama a Fringilla Vigo (ve hrách i knihách čarodějka bílá jak sníh) se nám taky silně opálila. Tady šli tvůrci na ruku právě novým divákům, nicméně ti nemusí rozumět již výše uvedenému, zmatenému ději a zároveň tedy tyto castingové volby naserou všechny fandy předlohy. Zpět k něčemu pozitivnímu a za co dávám jednoznačně palec nahoru, je soundtrack. Za mě osobně se přikláním spíše tím spokojenějším směrem, ale do druhé sezóny bych si určitě pár změn přál. Tak uvidíme za rok.....

Zápisník jedné lásky (2004)

Až dobrečím tak něco napíšu........ok takže asi takhle.Je to slad´árna jak řemen, je to sentimentální,dojemné a srdcervoucí a je to dobré.Rachel a Ryan skutečně vypadají,že se samou láskou sežerou a film doporučuju všem co se chcou podívat na typický romantický film o lásce na celý život.Holky at si přihodí 1* navrch,protože tohle se jim bude líbit.80%

Za plotem (2006)

V dnešní době,kdy za každým rohem číhá 10 animáků je těžké najít ty opravdu dobré.Většna nestojí za nic a když shlédneme 5 stupidních může nám uniknout jeden opravdu dobrý.A Za plotem dobrý je.Spousta kvalitního humoru,perfektní animace a samozřejnmě nějáké to poučení na konec dělá z filmu jeden z těch lepších výtvorů a jsem rád,že jsem ho neminul.75%

Zase ona! (2010)

Film,který je jako celek jednou z dalších romantických komedií. Co z něj (ano stydím se za to) pro mě dělalo nadprůměrnou podívanou,bylo obrovské množství těch malých ( a mnohdy téměř nepostřehnutelných) vtípků,předkládaných v takové intenzitě.že sem se přiblble usmíval celý film.Konec sice sklouzne do typického žánrového klišé (jen tiše se staženýma kalhotama jsem doufal,že v ubulené scéně u ledničky si to dámy rozdají),ale kdo by asi tak čekal něco jiného. Obě hrdinky jsou navíc neuvěřitelně nádherné (pro ty,kdo mají rády starší lze připustit,že ani přítomné MILFky nezůstávají pozadu) a tak jsem zcela spokojen. Mnohokrát viděné,ale prostě jsem měl zrovna náladu přesně na tenhle typ filmu. Na druhý pokus už asi budu kritičtější. 70 %

Zastav a nepřežiješ (2006)

Totální šílenost.Jestli někomu vadila klipovitost u Scottovy Dominy tak tohle at radši nezkouší.Jsem se na konci cítil jak Chev Chelios po dávce epinefrinu.Film má skutečně tempo a nezastaví se od začátku až do konce(jak praví skutečně debilní český název),ale občas to bylo už přehnané a bylo tady vidět,že nebylo moc peněz(finální scéna ''v oblacích'' nebo auto na eskalátoru),ale nakonec to byla zábavná akční jízda,kterou pokud člověk není epileptik a snese tisíc rychlých střihů v jedné sekundě stojí za to vidět.75%