Requiem za sen (2000)

Geniální střih, hudba, herci (především Ellen Burstyn), režie... pro mě jeden z nejdokonalejších filmů všech dob! A že jste ho ještě neviděli? Tak dejte PLAY a užívejte si bolesti, strachu, návykovosti a jedinečné podívané, kterou nám servíruje pan Darren Aronofsky s nadčasovou hudbou Clinta Mansella!

Ratatouille (2007)

Snad jediný animák, při kterém jsem na konci zamáčkl slzu. Skvělý scénář zkloubený s výborně vybaným dabingem dělá ze snímku jednu z mých top srdcovek. "Surprise me!"

Králova řeč (2010)

F*CK, F*CK, SH*T, F*CK! Colin Firth a Geoffrey Rush se ve filmu skvěle doplňují a tvoří nerozlučnou dvojici, díky které film výtečně funguje a stává se horkým favoritem na blížící se Oskary. Dostala mě atmosféra, která opravdu dýchala dobou a podmínkami (přísná etiketa, konzervatismus a britský chlad), kdy se děj odehrával, ale i přesto nebyla nudná. Přeji Geoffrey Rushovi sošku za vedlejší herecký výkon. F*CK!

Ať žijí duchové! (1977)

Taky jsem do ní byl zamilovaný... krásná pohádka s debutem Uhlířových písniček. Měl bych dát 4*, ale tohle mi srdce nedovolí! 5*!

Ray (2004)

Zprvu mi chyběla "nezapomenutelnost" tohoto filmu. Jak jsem se nad tím ale zamyslel, Ray byl a je nezapomenutelný. Výborný herecký výkon Jamieho Foxxe, skvělá hudba Raye a precizní kamera. Zprvu jsem se obával, že přijde nuda... ta ale nepřišla. Jeden z mála biografických filmů, který se nezapomíná a jsem rád, že jsem ho shlédl.

Mary a Max (2009)

Animovaná Amélie plná hezkých detailů jak k pousmání tak k pláči. Mám rád pohled na svět z dětských očí a ty jejich nevšední otázky, které dospělého člověka ani nemohou napadnout. Zde to takové je a je to cítit každou vteřinou. Určitě by se našly nějaké chyby. I příběh je k jeho konci čitelný a předvídatelný, ale film je to krásný. 4,5*