Sein letztes Rennen (2013)

Tento film by som ohodnotila tak na 85%. Nie je to celkom stovka, miestami som mala pocit, že to nebolo až také dôveryhodné, ale inak ma film veľmi chytil za srdce. Bolo to krásne, vtipné ale zároveň aj veľmi smutné. Možno to bolo v niektorých scénach až trochu klišé, ale v postavách som videla mnoho mojich známych a možno práve preto ma to tak chytilo za srdce. Film môžem len odporučiť.

Ilha das Flores (1989)

Dokument za krátky čas zhrnul všetko podstatné. Boli tam scény, ktoré boli vtipne opísané, no vtipné rozhodne neboli. Je to turistický sprievodca miestom, kde sa bez peňazí nepohnete a skončíte v spoločenskom reťazci niekde za prasatami.

Nacume júdžinčó (2008) (seriál)

Veľmi príjemné, milé a zábavné. Rada som si to pozrela a strávila pri tom čas. Postavičky sú zábavné, v každej časti je malá zápletka a dobre sa to pozerá. Ale viac ako tú oddychovku na voľný čas od toho nečakajte, preto 3*

Nic mě nezastaví (2015)

Prehnane akčné, nezáživné, priehľadné... Tú jednu hviezdičku si to zaslúži aspoň za to, že som sa pobavila pri absurdných scénach a pozrela si zákutia Maroka.

Vízie z Inferna-umenie proti zabúdaniu (2005) (TV film)

So synom pána Adolfa Frankla som sa osobne stretla a informácie o ňom ako aj dodatky k filmu som si od neho vypočula z prvej ruky. Snímok má veľmi veľkú a silnú výpovednú hodnotu a myslím, že stojí za to, pozrieť si ho. Deportácie židov zo Slovenska sú tu zachytené naozaj vierohodne z pohľadu jednej rodiny a ich príbehu. Film mal z môjho pohľadu drobné negatíva ale tie 4* si za obsah jednoznačne zaslúži, odporúčam.

Kurošicudži (2008) (seriál)

Keď som to začala pozerať, čakala som od toho niečo úplne iné. Miestami mi to prišlo ako nejaká paródia alebo fraška, ale atmosféra ma naozaj chytila. Skôr ma zaujala taká tá psychologická rovina, kde práve čistý, biely anjel je to zlo a temný démon je nestranný, niekedy až dobrý. No aj tak, každý z nich sleduje len svoje vlastné, egoistické ciele. Zatiaľ asi jedno z najlepších anime pre mňa.

John Doe: Vigilante (2014)

Podľa mňa dosť slabý film. Hereckým výkonom som nejak nevedela uveriť a celkovo som tam videla veľa logických chýb. Možno aj kvôli tomu, že celý snímok mi bol niečím nesympatický už od začiatku. Ale hlavne, nesympatický mi bol reportér, ktorý od začiatku pôsobil tak úlisne a nasprostasto. No neočakávala som na konci až taký zvrat, mňa osobne aspoň to trochu vytrhlo z nudy celého filmu.

Lucy (2014)

Celý čas som si opakovala aký dobrý film to mohol byť, keby... a tam som sa zastavila. Neviem čo na to mám povedať, bolo to hrozné a strata času. Ale zároveň v niečom to dobré bolo (minimálne zo začiatku) a aspoň tie dve hviezdičky si to podľa mňa zaslúži.

Attila Marcel (2013)

Pre mňa bol tento film ďalšou kúzelnou francúzskou rozprávkou. Zbožňujem keď je film podfarbený zvukmi piana, harmoniky, atď... Rovnako ako Amelie z Montmarte som si film naozaj užila okrem iného j vďaka prostrediu v ktorom sa odohrával.

Vlk z Wall Street (2013)

Film ma celkom zaujal ale čakala som od neho viac, DiCaprio bol zase raz najžiarivejšou hviezdou filmu, podľa mňa svoju úlohu zvládol úžasne, ale aj napriek tomu, že sa na neho rada pozerám keď sa dostane do svojho živlu, tri hodiny boli už trochu veľa.