Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Hodně pesimistické a depresivní drama. Dá se říct, že tento snímek je určen spíš pro starší generaci - tedy tu, která s hlavními protagonisty vyrůstala, a nyní se dokáží vžít do jejich role - před a po. Ostatní v tom neuvidí nic zábavného a komického - proto se nedivím tomuto hodnocení - ovšem prodávat to jako komedii s nalákáním zcela odlišného dílu tomu moc neprospělo. Respektuji, ale už víckrát nikdy.

Na odstřel (2009)

Tak nevím, přišlo mi to dost zabržděný a přehuštěný informacemi. Role mladé novinářky je podle mě úplně zbytečná a rušící - a mám pocit, že snad měla jen ztlumit vysoký kontrast mezi převyšovanou hvězdou v podobě Russela Crowa coby nejlepšího muže novin a ostatními řádovými redaktory. Námět dobrý, herci dobří, forma pro mě dost rozpačitá. Z odstupem času si člověk řekne, že to byla jen další thrillerová blbost, ovšem průměrné 3 hvězdy si zaslouží.

Stáhni mě do pekla (2009)

Peklo totální, viděl jsem hodně hororů, ale tenhle je jeden z těch nejvyšperkovanějších. Fakt mazec, musel jsem to sledovat s přestávkami - koukal jsem se na to sám v noci ;-) (ovšem s rožnutým světlem). Uff.

Orphan (2009)

Podobných filmů je dost, ale vzdycky se rád na nový z nich podívám. Tento sice nijak nevyčnívá z řady, ale i tak hodnotím kladně, lekaček je tu dost a příběh není až tak šablonovitý, jak byste třeba mohli očekávat.

Star Trek (2009)

Bomba, prostě super akce,při níž jsem se nenudil ani minutu.

Zločinec (2008)

Kvalitní zpracování známé vězeňské šablony. Kvalita se prostě musí ocenit a Val Kilmer je zde skvělej.

Detonator (2006)

Hm, taková jednohubka, mrknete na to a za chvilku si pomalu ani nevzpomenete, že jste to viděli, žádná slava, ale nuda taky ne, takže pohoda.

District 9 (2009)

Solidní akčňák, který nehraje na šablonovitou klasiku typu Den nezávislsti či Mars útočí, ale celkem realisticky rozebírá vztahy mezi lidmi a mimozemšťany. Myslím, že na své si přijdou milovníci ufounů a béčkových stříleček mimozemskými zbraněmi :-) Rozhodně se nudit nebudete!