Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Ano, takove trosku Vrteti psem v dobe socialnich siti. Hlavni postava je tezko citelna, netusite o co mu jde. Neznate jeho pocity, neznate jeho minulost, nevite proc to dela.S tim mam nejvetsi problem. A snad mozna i ten masakr na konci, coz je trosku ad absurdum. Ale dozvedet se to, ze se da na socialnich sitich zasadne ovlivnit nazor lidi je to, co jsem si odnesl. Polsky dobry film.

Krotitelé duchů (2016)

Popravde navazat se stejnym nazvem na film, ktery se stal kultovni je prvni pruser a tezko by to nejaky film ustal. Tomu vubec nerozumim a asi to musel bejt clovek, co si tak veri, ze to trosku cloume se źdravym rozumem. A dopadlo to tak, jak se da ocekavat - porovnani to nesnese, je to spis jeste odlehcenejsi verze puvodniho. Ale proc to vzniklo nevim, nejspis pokus, jak z nazvu vycucnout posledni dolary.

Mallory (2015)

Silne, pres to to nejsilnejsi vlastne nevidite, jen slysite z vypraveni. A to je to, co trosku ubralo na poutavosti. Vidite ziti cloveka, ktery se vyhrabal z jedne kupy hnoje a zije v druhe a nemuze se z ni vyhrabat. To je poselstvi filmu pomerne dost nalehave, nejsilnejsi a taky to byl nejspis zamer tvurcu. Jakmile jedno jste v supliku byvala fetka, akloholik ci clovek, co zil na ulici, uz se tak k tobe velke mnozstvi lidi chova a hlavne ti, kteri by ti mohli zmenit zivot. Otoci se zady - soudruzky a soudruzi na uradech. S podivem se Mallory z toho vseho vyhrabe a zije vcelku normalni zivot, jen ma velke potize s vyberem zivotniho partnera, ale to by dalo nejspis na pokracovani. Rozhodne poucne a zajimave. Ne tak silne, jako Katka, ale rozhodne je to kus doplnujici mozaiku lidskych strasti a pomrsenych zivotu.

3Bobule (2020)

Popravde, v predeslych "dilech" byl Lukas Langmajer kouzelny, roztomily, vtipny, k sezrani. Ovsem trosku je to jako s Ludkem Sobotou - jak zestarnul, prestal byt roztomily ve svych skutcich na platne a ztratil pritazlivost. Dost me to pripomina tuhle situaci. Pak scenarista u druhe lahve vina z Madarska napsal za dve hodiny film o Morave a moravskych vinech. Zapletka debilni, nasilna, zbytecne extremni, do toho krasneho prostreni nevhodna. Je to znasilnene jako priblble Zabovresky, nebo jak se ten filmovy odpad jmenuje. Slabe, pres to chvilema zabavne. Ale myslim, ze je to nostalgie a chut najit neco mileho a vtipneho z minulych kusu.

SpongeBob ve filmu: Houba na útěku (2020)

Me to nejak neurazilo, animace skvela, pribeh takovy serialovy, tzn. hlavne casove dal na 20 minut, vse kolem byla vata a taky neco humoru. Rozhodne zadna pecka, celovecerni animaky uz umej mit dej od zacatku do konce, u tohodle to rozhodne chybelo. Ale jako vypln na spolecny rodinny vecer s detma stacilo.

Betonrauš (2020)

Je to s podivem, ale distributor pro CR, tzn. zastoupeni Netflixu u nas velmi napadite prejmenoval nazev tak, ze jsem se mu dva mesice vyhybal a vzdy si rekl, co to je za becko, za plebs. Takhle se preci nemuze normalni film jmenovat. Trosku me to pripomina pojmenovavani filmu z viudeopujcovny, kde osme z deseti filmu byla totani beckova sracka a ty nazvy tomu vetsinou odpovidaly. Kdyz tohle pominu, coz me dela docela problem, tak film byl milym prekvapenim o lumpech, jejich podvodech a radostech. Uz jsme to videli mockrat, ale tohle je evropsky film, takze natocene je to zkratka jinak. Odehrane skvele, Janina krasna, vse funguje. Pro me velke prekvapeni, protoze narazit na neco kvalitniho na Netflixu je podobny problem, jako v jiz zminovane videopujcovne.

Chicagský tribunál (2020)

Filmy, ktere se odehravaji vicemene v soudni sini rad nemam, protoze je to vetsinou americky nafouktute, casto pitome a nelogicke. O zabave se neda ani mluvit. Ovsem tenhle film je zcela neco jineho. Nejenom, ze v soudni sini je zabava, stale je na co koukat, ale dozvidate se taky neco z historie, co neznate. Dve hodiny ze soudni sine - nikdy bych neveril, ze to vydrzim. Ale bylo to vazne jednoduche, zasednete, zacnete sledovat, noc nenoc, spanek nespanek a film vas velmi uspoesne provedem foftrem az k zaverecnym titulkum. Tomu rikam filmovy um. Skvele.

Šeherezáda (2018)

Jesli je na filmu neco zajimavyho, tak rozhodne to, jak to mladi herci zvladli. A nebo je vzali nekde na ulici a hrajou sami sebe, coz se mi nejak nezda. Dejem to je slabe, sdeleni a nejake pouceni nijake, stavba pribehu je taky mizerna a dej se v mnoha momentech vytraci, ztraci a kolikrat to je nepochopitelne, kam to smeruje.

Nikdo neví, že tu jsem (2020)

Prekvapive dobry film, ktery plynul pomerne pomalu, ale porad vam mel co nabidnout. Drzel vas u TV a ne a ne pustit. Pekny kousek, doporucuju tem, kteri potrebuji i neco jineho, nez je Hollywood.

Na střeše (2019)

Tohle je podareny cesky film se skvelym A.Svehlikem. Umet rozehrat dej a bavit, kdyz se vse odehrava vicemene v jednom byte neni jednoduchy a tady se to fakt povedlo.