Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Rodinný
  • Dobrodružný

Recenze (293)

plakát

Garfield ve filmu (2024) 

Garfield ve filmu. V zásadě se název od prvního hraného filmu vůbec nezměnil, ale jídlo se měnilo čím dál tím více... bodeť, Garfield s jeho "tátou" se dostali do jedné obrovské mise, kde pro jeden zásadní důvod musí sehnat tunu přírodního produktu. Film je bohatý plný plánů, jak splnit poslání, plný takové té týmové spolupráce, kapky roztomilosti, neztrácí takovou nostalgii, kde Garfield sežere cokoliv na co přijde a Odieho bere jako takového poslíčka, ačkoliv v pár fázích mu to svou inteligencí dokáže pěkně sežrat. Velké + u toho filmu, u kterého jsem se od srdce zasmál jsou takové ty Easter Eggy, kde slyšíme soundtracky ze slavných filmů a jsou úžasně dosazené. Největším výstřelem byl zpěv, který je známý z filmu Sladká Irma. Pan Holanos, i když u něho jsem se celkem bál mi nepřipadal tak nápadně, celkem mu ten kočičí styl a jeho hlas, jako když kocour pře, docela sedí. Jasně, pan Čech byl prostě hvězda, a bylo obrovsky těžké vybrat náhradu. Pro 5 hvězd jsem se ale nerozhodl, protože ten film měl jeden takový malinký problém. Já jakožto fanoušek a i když vím, že tenhle film je spíše pro rodiny s dětmi, tak ten konec byl prostě pro mě více odbitý. Ta securitka mohla mít více prostoru. A nakonec mi tam chyběl takový ten rodinný oční měchýř kde člověk se nemusí stydět a vypustit ze sebe rozkoš emočního prostoru... abych zkráceně nazval - Slzy. Ale jedno je jisté! Jestli bude pokračování, tak nabízím za to pátou hvězdičku. Ale chci vidět výsledek! To je jasné :)

plakát

Království Planeta opic (2024) 

Dá se tomu říct, že je to ta pravá nažhavená drsnější Disneyovka. Je to v zásadě taková polévka mezi Lvím králem, Knihou džunglí a Tarzanem. Disney by se z toho mělo učit, až Mufasa potká obrazovky. Opravdu nažhavený příběh, plný emocí, plný nečekaných zvratů, plný dobrodružství a hlavně plný úžasných zvířat, které vypadají fakt reálně. Kouzlo pralesa je úžasné a to co tomu filmu dává šmrnc je vlastně takové to napětí, co se může stát a člověk by si u toho ukousal nehty, jestli tomu tam fakt je. Příběh nabízí i částečně celkem pro někoho takové ne moc příjemné záběry, ale to prostě tomu filmu patří a já chválím vážně tu odvahu. Velice zajímavý příběh ohledně člověku s opicí, kde opice jsou ty šéfové a lidé pouze oběti. Ubral jsem hvězdičku jen z toho důvodu, že v zásadě je to možná až moc přepálené spíše scénami, kde si člověk nemůže pořádně probrat v hlavě, jak je možné, že v dávných dobách už tam byly lidské předměty, proč se lidé spíše plácali bezradně nad silnými opicemi. Tohle všechno je vlastně boj o nějaké území a nadvládu. Celkem jsem z toho měl velmi kladné domněnky a pocity a tento film dokázal říct filmu Mufasa, že takhle se animují zvířata a takhle se hraje s emocemi. Obávám se toho, že Mufasa to prostě nepřebije.

plakát

Kaskadér (2024) 

Z filmu jsem měl celkem dobré pocity, bavil mě celou dobu, i když v zásadě tam byl jeden obrovský problém. Pro mě dost přeplácaný a hrozně jsem se v příběhu ztrácel, co mělo být fake a co ne. Ryan Gosling a další kaskadéři ukázali v sobě tu odvahu vytyčit ty nejlepší kaskadérské kousky. Dalším problémem bylo v dabingu to, že jsem opět slyšel známé hlasy, které jsem spíše přirovnával k jiným filmům alias pan Holan, nebo pan Švarc.

plakát

Spy x Family Code: White (2023) 

Já ty anime prostě miluji. I u tohoto kousku jsem se měl úsměv jak Joker, a u pár vtipných momentů jsem se zasmál. Úžasný a poutavý příběh, který dobře pasoval, neuvěřitelné hraní s nápady. Vojenská flotila se úžasně držela. Nemůžu moc spoilerovat, ale každý moment, který tak nějak patřil do toho filmu měl něco do sebe, proto je těžké vybrat kde začít.

plakát

Volání Antarktidy (2023) 

Volání Antarktidy je dle mého názoru velice neobvyklý až překvapující dokument, který není vlastně o celodokumentární zaměření na úžasné zvířata, ale vlastně takový dá se říct smysl, neboli pointa celého toho překrásného zmrzlého polární místa s podstatou, co může nastat v budoucnu a proč vlastně ta cesta na Antarktidu je tak poutavá, i když dost nebezpečná. Proč může nastat zvrat a co zvířata může čekat. Velice neobvyklý dokument, který zaujímá pozici takovou jakousi divočinou zničených stromů, jakousi trochu děsivější atmosférou a ten celý dokument je vlastně černobílý, takže celou tu dobu může ten divák přemýšlet o skutečnostech, co se může naskytnout a přitom pozorovat ten zmrzlý kontinent plný zvířat.

plakát

Prázdniny s Broučkem (2024) 

Prázdniny s Broučkem je další z českých filmů, který se celkem podařil. Musím pochválit kreativitu nápadů, která tomuto filmu dávala celkem šmrnc. Upřímně mě české filmy moc nechytaly, protože si myslím, že se stále opakují herci, které znám z jiných filmů a mě tam prostě moc nepasují, ale tady mi vůbec nevadilo, že ve filmu hrál pan Zedníček, nebo pan Nový. Milý film, který není moc ukecaný, je zábavný, někdy sprostý, ale hlavně u toho člověk neusne, protože se tam pořád něco děje. Každou chvíli se na Broučkovi něco po**re, takže rodina je prakticky furt na nohou. To je zase ale na tom to pěkný, že i když se pořád něco koní tak i to může být celkem zajímavý zážitek z dovolené. Překvapilo mě, že na tento film zas až tak tolik nepřišlo do kina, protože to má celkem dobrý potenciál. Doporučuji zhlédnout.

plakát

Nezlomní (2024) 

Jednoduše jsem nečekal až takovou pecku. Jednoznačně miluji filmy podle skutečných událostí a tohle mě doslova dojalo. Nečekal jsem to. Neuvěřitelný dobrodružný film, který se kroutí kolem jednoho obrovského závodu na život a na smrt, plný zrádných cest, plných problémů, plných zranění či životních nástrah. Poutavý závod, který naznačuje, že i pes má neuvěřitelnou sílu a má srdce, které předává lidem. Neuvěřitelný bojovník jak v závodě, tak i při cestě domů...  a hlavně zachránce, který zachránil životy. Neskrývám svoji slzu v kině a jednoznačně nezměním tohle hodnocení, protože tahle Tlapková patrola si to zaslouží. Jednoznačně doporučuji!

plakát

Gump - jsme dvojka (2024) 

Já nevím, mě tohle pokračování zahřálo u srdíčka. Člověk si tu pobrečí, vezme si z toho příklad, a řekne si: No dop**ele, jak je možné, že pes dokáže zahrát až takhle dobře. Miluji takové filmy, které podporují naše zvířecí mazlíčky a snaží se o to, aby tahle chlupatá stvoření měla péči a lásku.

plakát

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024) 

Co k tomu napsat. U těchto typů, kde jsou monstra, které na vás vystrčí svojí kamennou kládu a vysypou z ní sopku chcanek, nebo stylem, kde si člověk nemusí říct ani frázi: Všechno jde do s*aček jsou asi v pohodě... v tuto chvíli i lepší, protože tenhle film zahrnuje něco mnohem děsivějšího. Jasný, absolutní vybagrování Ria, Káhiry, Říma a dalších míst, kde lidé zdrhají i když už dávno měli vědět, že tyhle stvoření tady převládají a nikdo s tím nic nemůže udělat. Místo toho smečka vědců budou následovat obří gorilu, který půjde porazit opičáka, vládnoucí otrokům a zároveň zajistit, aby Kong se dal dohromady s Godzillou, který je též jeho nepřítelem. Logika na entou a lívance s kečupem. Svět se ve filmu totálně zbláznil, napáchá škody neuvěřitelných čísel, a obří gorilla si udělá barák v Koloseu. Ale vezměme v potaz, že v tuto chvíli to budu brát tak, že je to prostě film, že už tyto typy filmů jsou, kde se svět prostě najednou zboří, i když to tak reálně není a tak bych to mohl psát u každého filmu v těchto typech. Takže to vezmu filmařsky: Velice zajímavý a celkem i dobrodružný film, kde se opičáci proti sobě mydlí. Celkem poutavý příběh, kdy náš Bumblbee se žlutou robotickou rukou pomáhá malému pardálovi proti Kingovi a zároveň celkem skvělé efekty, barevnost, hravost filmu... možná mi tam chyběla trochu i ta komedie jak z Jurského parku. Je tam i přátelství jak s malým Kongem tak tou holkou. Za mě hezky strávený večer.

plakát

Bing (2014) (seriál) 

Mě fakt fascinuje, co dnešní děti dostávají před nos. Na tenhle rádoby vzdělávací seriál jsem se dostal fakt jen náhodou, když jsem hledal velikonoční věci, ale s Velikonocemi tenhle skvost nemá nic společného. Tohle není králík, tohle je 8-ball koule, která ti v domácnosti s roztaženými prackami dokáže rozflákat a rozsypat v rekordním počtu třeba žrádlo. Už asi vím po kom má to jméno Bing. Rozleješ mlíko? Pan Bohdan Tůma jakožto dabér pečovatele ti to zamete. To je v pohodě... ALE PO NECELÝCH 7 sekundách ti ten vůl rozsype celý kornflejky a ještě s tou utěrkou to stejně utře a shodí vše na zem. Dále ti strčí celou šlupku do mixéru, vyluxuje hračky, namočí ti ručník do právě použitého hajzlu. Musím pochválit všechny pečovatele, kteří mají o děti starost, protože tenhle chlupatý ušák pravděpodobně dokáže vzbutit každou půlhodinu celou vesnici tím, že se opět někde přerazí, nebo poch*ije. Ona celá ta smečka je docela hardcore. Neuvidíš Pandu, kdy má nic jiného, než své oblíbené spoďáry a smějící se slonici. Do toho všude ty dospělácký memy s banánem. Takže ano je to v zásadě vzdělávací program na trénování nervů, a kdo nemá nervy, tak může být náhrada třeba buldoček, který má více rozumu. Pan Tůma se vážně v tom studiu musel bavit.