Haepiniseu (2021) (seriál)

Vynikajúci seriál, v ktorom všetko funguje. Primeraná dĺžka epizód aj celého seriálu vás drží v napätí. Minimum nepotrebných scén, výborný scenár a perfektné akčné scény vás iba potešia. Seriál mení žánre z jednej časti na druhú, v určitom okamihu prejdeme z vysokorozpočtového thrilleru do nízkorozpočtového filmu o prežití. Vedľajšie postavy, antagonisti a celkové "náznaky" na charakter ľudí počas prepuknutia vírusu sú dokonalé. Vzťah hlavných hrdinov je osviežujúci a nepotrebujete žiadne veľké vyznania lásky aby ste cítili, že sa majú naozaj radi. Za mňa 100%.

Taxi Driver (2021) (seriál)

Pre mňa jeden z najlepších akčných seriálov aké som videla v roku 2021. Každý príbeh/prípad sa na začiatku odohráva dve epizódy, pričom vo vás filmári dokážu vyvolať naozajstný hnev proti antagonistom. Lee Je-Hoon je výborný herec, a dokonca niekoľko násobne vo filme hrá "že hrá", čo je dokonalé. Seriál som pozerala dvakrát, raz sama a raz som ho ukázala mladšej sestre a vyvolal v nej podobné pocity hnevu a beznádeje a absolútnu spokojnosť, keď sa deluxe taxi podarila pomsta. Všetci herci hrali neskonale dobre, ale moje srdce si okrem Lee Je-Hoona získala aj Cha Ji-Yeon, ktorá bola asi jedna z najlepších bad-ass antagonistiek aké som videla. Celý seriál dopĺňa taktiež vynikajúci soundtrack (jednu pieseň naspievala aj Cha Ji-Yeon). 100%

Zmizelá (2014)

Výborný film. Jedna z Fincherových schopností je nechať diváka v očakávaní, čo bude ďalej. Od prvého momentu ako sa vám predstavia hlavní hrdinovia cítite, že niečo nebude v poriadku. Rozprávanie príbehu v prvej polovici filmu je priam dokonalé, pre menej náročného diváka musí byť možno priamočiare. Pokiaľ ale "máte pochybnosti" o spoľahlivosti rozprávača film síce "neprekvapí" ale dokáže zaujať. Herecký ansámbel je vybraný dokonale. Rosamund Pike je neuveriteľná, zostávate ohromený a čakáte na ďalšiu scénu so zatajeným dychom. Jediné, čo mne osobne trošku na filme vadí je jeho ozvučenie. V prvej polovici máte pri pôvodnom znení naozaj problém počuť rozhovory hrdinov a nieto im rozumieť. 90%

Záhadný lovec (2020) (seriál)

Pre mňa osobne najlepší OCN seriál roku 2020 (a začiatok 2021). Okrem úžasnej kamery, pri ktorej si naozaj užijete bojové scény, zaujímavých špeciálnych efektov má tento seriál aj niečo čo funguje na jednotku, a tým je vzťah medzi hlavnými hrdinami. Ústredná štvorica/pätica ak rátame aj countera na dôchodku, je vtipná, zaujímavá a rozmanitá zmes charakterov. Charakterový rast hlavného hrdinu od 1 po16 časť je natoľko veľký, že rovnako ako jeho najlepší kamaráti (a aj on) zabudnete na to, že by mal byť v poslednom ročníku. Vynikajúci soundtrack, dynamika deja a hlavne scenár, pri ktorom zároveň plačete a smejete sa. Musím povedať, že antagonisti (všetci), boli dokonale vybratí a dúfali ste, že prehrajú, ale zároveň ste nimi boli fascinovaní. Niektoré scény priam vyvolávajú husiu kožu. 100%

Baneui ban (2020) (seriál)

Krásny príbeh. Keď som seriál začala pozerať, mala som trošku obavy, lebo som sa dozvedela o skrátení jeho dĺžky, z pôvodných 16 na 12 dielov. Nemala som ani tak obavy z toho, že by seriál nebol dobrý, ale z toho, že by príbeh nedokázali ukončiť poriadne bez tých 4 epizód. Môžem povedať, že som nezostala sklamaná. Seriál, ktorý by ukazoval toľkú krehkosť ľudskej psychiky som už veľmi dlho nevidela. Každá jedna postava mala v príbehu svoju dôležitú úlohu. Prostredie, kamera, spôsob akým spolu komunikovali hlavní hrdinovia je prirodzený a úprimný. V niektorých častiach mi nezostávalo iné ako plakať. Malé detaily, ktoré postupne dávajú väčší zmysel naznačovanie toho, že pravú osobnosť človeka, často dokáže vyvolať nejaký podnet. Bolesť, láska, hanba, hnev, ktoré herci (hlavne Kim Sung Gyu) dokážu naznačiť jedným pohľadom, či scénou. Veľmi krásne je tu aj vykreslený pocit depresie a ako dokáže pomôcť jeden človek. 100%

Agui Kkot (2020) (seriál)

Na tento seriál sa nedá dať iné hodnotenie ako 5 hviezdičiek. Nemusí úplne každému sadnúť. Ak si predstavíte, že sa bude jednať o niečo, kde je veľa detektívnej práce a akcie, budete sklamaní. Akcia v seriáli pravdaže nechýba, avšak, dôraz je skôr kladený na psychológiu hlavných hrdinov, drámu a napätie ako na hocičo iné. Osobne som sa veľmi tešila na tento projekt, lebo je to už druhý krát, čo spolu ústredná dvojica hrá. Moon Chae Woon aj Lee Joon-Gi sú už skúsení herci, pre ktorých musel byť výber tohto scenáru jasná voľba. Nielenže medzi nimi funguje neuveriteľná chémia, ale naozaj pôsobia ako už dlhšie spolu žijúci manželský pár. Napriek tomu, že príbehovo (čo sa týka tej detektívnej časti), to trošku začne škrípať okolo 10 časti, a v poslednej časti prepadneme trošku do typického k-drámového klišé, scenár a výkony všetkých hercov v hlavných úlohách (Kim Ji-Hoon!!! WAU) vás úplne uchvátia. Nádherný soundtrack, zaujímavá kamera (z boku a zo zadu), akčné scény dobre zvládnuté a napätie, ktoré priam srší z očí hlavných hrdinov. Za seba musím povedať že asi od 12 epizódy som každú jednu trávila v slzách. Pripravte si vreckovky. 100%

Nikdo (2019) (seriál)

Po dlhej odmlke pri hľadaní poriadneho romantického seriálu, som sa dočkala. Stal sa snáď zázrak. Extraordinary you, je natočené podľa známeho Webtoonu, možno práve toto je dôvodom, prečo si získa vašu pozornosť. Keď som si prečítala originálnu synopsis, očakávala som, že sa bude jednať o niečo podobné ako bolo W: Two worlds, ale opak je pravdou. Napriek tomu, že tu viete, že sa jedná o imaginárny svet vytvorený nejakým autorom, imaginárny a vymyslený vám v podstate nepripadá, lebo "vonkajší" svet nikdy nevidíte. Autor/ka mangy vám pripadá ako niekto krutý, kto sa nestará o svoje postavy, nemá poriadnu fantáziu a recykluje postavy a príbehy. Bohužiaľ, toto sa deje veľmi často a nielen pokiaľ ide o spisovateľov mangy a komiksov, ale aj o filmy, knihy, či hocakú tvorbu. Osobne sa mi veľmi páči myšlienka, že vedľajšie postavy a tzv. Extra si môžu dovoliť meniť príbeh, pretože ich nemá autor dokonale premyslených. A to je pravda, ak ste v živote niečo písali, či kreslili, určite ste si boli istí hlavným motívom, len tie vedľajšie ste doplňovali neskôr. Herci celého seriálu sú milí a získajú si vás. Dokonca aj extravagantný učiteľ hudby, či učiteľka výtvarnej. 90%

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Určite najlepší "horor", čo som videla v kine za posledný rok. Mágia, vraždy, mučenie, levitovanie, lietanie, to všetko prekrásne zapadá do tohoto filmu. Po hudobnej stránke nezostanete prekvapení, keďže film v správnych momentoch, ku správnym scénam používa fenomenálnu hudbu Kubrickovho Shining. Herci si to doslova užívajú, Kylieghla (neviem ako to skloňovať a či) je naozaj výborná vo svojej roli, Ewan je tiež veľmi vítaný v mixe hercov a Rebecca Ferguson je proste krásna. Film príjemne plynie, aj keď je možno o 20 min. dlhší akoby mal byť. Občas sa až príliž snaží ťažiť z "Osvietenia", stráca potom na svojej vlastnej atmosfére. Divák v mnohých chvíľach nepotrebuje vidieť siahodlhé scény, ktorými si pripomíname pôvodný film. V mnohých prípadoch je naznačenie niečoho omnoho výpravnejšie ako úplné prehratie jednej z scén. Napriek tomu, je to veľmi dobre zrežírovaný a zahraný film, ktorý určite neurazí nikoho. 90%

Uahan ga (2019) (seriál)

Krásne prepracovaný seriál, ktorý umožňuje každej postave získať "spotlight" na nejaký čas. Vynikajúce herecké výkony od všetkých ústredných postáv. Počas seriálu neprejdete jedným, dvomi, či tromi plot twistmi, čaká ich na vás viac ako tucet. Výborná kamera a hudba. Je síce pravda, že oproti úvodným 6 častiam nasledujúce troška stratili na dynamike, avšak, seriálu to až tak neuškodilo. Intrigy, podplácanie, peniaze, mind-games, to všetko vám ponúknu hrdinovia tohoto seriálu. Mrs. Han je proste kráľovná. Wau 90%

Joker (2019)

Veľmi dobre zvládnutý film. Len málokrát sa stane, že natoľko reklamovaný a ospevovaný film za to stojí. V tomto prípade však naozaj všetko čo by malo byť vo filme dobré, dobré aj je. Film stojí na hereckom výkone len jedného herca, ktorý to naozaj krásne drží nad vodou. Scenár je úžasný, rovnako i hudba a kamera. Jediným problémom je to, že je veľmi veľká škoda, že patrí do série filmov. Atmosférou, štýlom aj hlavnou tematikou sa príliš odďaľuje od toho, čo sa v komiksovkach očakáva a najmä od Batmanoviek. Osobne by som prijala aby bol tento film čistý stand-alone, bez pokračovania. O to zanecháva v divákovi lepší dojem...90%