Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Krvavá nevěsta (2019)

Veľmi zábavný pseudo-horor, ktorého atmosféra v úvode stojí za pozrenie. Hlavná hrdinka sa v prvých minútach filmu správa pomerne logicky. Pravdaže, pre pokračovanie hororových klišé, ju niekedy v polovici zdravý rozum opustí. Film je naozaj príjemný. Čo hodnotím nanajvýš pozitívne je jeho stopáž, pretože utečie ako voda bez toho aby ste sa nudili. V príbehu nie sú žiadne prehnané sentimentálne scény, či tiché miesta. Moja obľúbená scéna, na ktorej som sa veselo zabávala, je pripevnený ženích (o posteľ) a jeho zábavný únik z pút. Určite si pozriem ešte raz. 65%

Luka (2021) (TV seriál)

Na L.U.C.A. som sa tešila, lebo Kim Rae-Won je výborný herec, rovnako ako Kim Seong-Oh, ktorý je posledné roky naozaj úžasný vo všetkých rolách, ktoré si vyberie. Nápad, príbeh, herci i spracovanie sú na výbornej úrovni. Pre mňa však asi v polovici prišlo k zásadnému zlomu. Skoky v čase vôbec nevadia, príbehu práveže prospievajú, ale od 7/8 časti som mala pocit akoby scenáristi dostali prikázané, že musia seriál skrátiť. Pokiaľ viem, pôvodne malo ísť naozaj o 16 - epizódový seriál, a mám pocit, že scenáristi museli upustiť od viacerých vecí aby urýchlili dej. Niektoré rozhodnutia sa mi zdali správne, ale mám pocit, že skrátenie seriálu uškodilo. Hudobne naozaj výborné, aj čo sa týka sci-fi efektov, ktoré v tomto prípade naozaj nepôsobia ako televízna produkcia. Som zvedavá, či bola plánovaná aj druhá séria. 65%

Nebezpečná laskavost (2018)

Pomerne oddychový film, ktorý neohromí a neprekvapí, ale dostatočne zabaví. Scenár aj celková kinematografia je pomerne jednoduchá, okrem možno úseku 10 minút, keď Stephanie vyšetruje mimo manželskej vily, sme v podstate celý čas v tých istých interiéroch. Filmu však takáto pomerne minimalistická produkcia neuškodila, práveže vytvorila takú príjemnú komornú atmosféru. Opäť som však nie úplne stotožnená s dĺžkou filmu. Pridlho vytvára atmosféru, ktorá potom pomerne rýchlo upadne. Výber soundtracku sa mi však veľmi páčil, podobne i herecké obsadenie. Škoda, že Blake Lively, ktorá rolu zvládla dokonale, sa v nej neukázala vo filme dlhšie. Naopak, Anna Kendrick mi pripadá, že vo skoro všetkých filmoch hrá rovnakú postavu. Predpokladám, že sa do týchto "prostorekých" hlavných hrdiniek hodí a preto ju často obsadzujú, ale keďže som to už niekoľkokrát videla, začína sa mi do týchto úloh škatuľkovať, čo nie je práve najlepšie. Napriek tomu to bolo príjemné, 60%

Zmizelá (2014)

Výborný film. Jedna z Fincherových schopností je nechať diváka v očakávaní, čo bude ďalej. Od prvého momentu ako sa vám predstavia hlavní hrdinovia cítite, že niečo nebude v poriadku. Rozprávanie príbehu v prvej polovici filmu je priam dokonalé, pre menej náročného diváka musí byť možno priamočiare. Pokiaľ ale "máte pochybnosti" o spoľahlivosti rozprávača film síce "neprekvapí" ale dokáže zaujať. Herecký ansámbel je vybraný dokonale. Rosamund Pike je neuveriteľná, zostávate ohromený a čakáte na ďalšiu scénu so zatajeným dychom. Jediné, čo mne osobne trošku na filme vadí je jeho ozvučenie. V prvej polovici máte pri pôvodnom znení naozaj problém počuť rozhovory hrdinov a nieto im rozumieť. 90%

plakát

Winx Saga: Osud (2021) (TV seriál)

Rozprávky Winx si dobre pamätám, keďže som ich pravidelne pozerávala zo sestrou. Pamätám si z nich najmä ich farebnosť a také to pravé dievčenské kamarátstvo. Je veľká smola, že tento seriál ani jednu z týchto vecí neobsahuje. Keďže sa neskôr tvorcovia "opravili" a povedali, že sa jedná o seriál "inšpirovaný" detskou sériou, tak by som to prijala. Seriál mi skôr pripomína atmosférou "Sabrinu" "Riverdale" a "Shadowhunters" ako hocičo nové. Problém však leží niekde inde. Najväčším problémom sú postavy. Charaktery sú nedopracované, nesympatické a detinské, aj keď herci vyzerajú (niektorí) dvakrát staršie ako ich seriálové postavy. Ani jedna z postáv mi neprirástla k srdcu. Hlavná hrdinka je veľmi sebecká a síce jej konanie posúva dej, ale nedokážete jej to uveriť. Jediná postava, ktorej pohnútky ako-tak chápete a súcitíte s ňou je Stella. V dôležitých bojových scénach (napr. na konci) chýba atmosféra, hlavná "hrozba" nevyzerá príliš hrozivo a všetko sa vyrieši za niekoľko minút. Pravda je taká, že "tajomstvo" okolo hlavnej hrdinky nikoho okrem nej nezaujíma (ani mňa). A čo je najdôležitejšie, tak Winx - vílam, ktoré majú byť najlepšie kamarátky to kamarátstvo vôbec neveríte.40%

plakát

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Film s ďalším pomerne premárneným potenciálom. Síce odškrtne všetky terajšie "požadované normy" ale chýba mu akékoľvek napätie. Ak ste človek, čo "vyrastal" na podobných zápletkách, stačí vám pohľad na úvodných 25 minút a viete celý príbeh, hádam aj to, že určite bude koniec otvorený kvôli druhej možnej časti (ktorá ak príde budem sa čudovať). Film nemá akúkoľvek novú myšlienku alebo pohľad na nesmrteľnosť a všetok scenár venovaný práve tejto otázke iba opakuje notoricky známe idey, ktoré nájdete v každom filme o upíroch, kde niekto potreboval strany scenára. Presne za 25 minút viete, že nie všetci hlavní hrdinovia sú na 100% dobrí. Akčné scény by boli dobre natočené, avšak bez akejkoľvek inovácie, pričom pomaly ani neviete, že pozeráte akčný film. S myšlienkou nesmrteľnosti sa pri bojových scénach dalo krásne hrať, ale bola využitá iba niekoľkokrát. Hlavný záporák je nepríjemný na pohľad a máte ho automaticky neznášať avšak neviete o žiadnych jeho pohnútkach. Okrem občasne dobre zvoleného soundtracku, výborného celkového ozvučenia (bez nejakých veľkých nezmyselných zmien hlasitosti) a Charlite Theron však neponúka nič čo by vás ohromilo. Nie je to najhorší film, čo som videla ale dalo sa z toho krásne ťažiť. 45%

plakát

Záhadný lovec (2020) (TV seriál)

Pre mňa osobne najlepší OCN seriál roku 2020 (a začiatok 2021). Okrem úžasnej kamery, pri ktorej si naozaj užijete bojové scény, zaujímavých špeciálnych efektov má tento seriál aj niečo čo funguje na jednotku, a tým je vzťah medzi hlavnými hrdinami. Ústredná štvorica/pätica ak rátame aj countera na dôchodku, je vtipná, zaujímavá a rozmanitá zmes charakterov. Charakterový rast hlavného hrdinu od 1 po16 časť je natoľko veľký, že rovnako ako jeho najlepší kamaráti (a aj on) zabudnete na to, že by mal byť v poslednom ročníku. Vynikajúci soundtrack, dynamika deja a hlavne scenár, pri ktorom zároveň plačete a smejete sa. Musím povedať, že antagonisti (všetci), boli dokonale vybratí a dúfali ste, že prehrajú, ale zároveň ste nimi boli fascinovaní. Niektoré scény priam vyvolávajú husiu kožu. 100%

Vlk z Wall Street (2013)

Nakoľko sa jedná o film na základe knižnej predlohy, autobiografie Jordana Belforda, v rámci autenticity nemôžme nič vytýkať, nemôžeme sa ani snažiť prejaviť naše ideály v rámci "spravodlivosti", či celkového obsahu filmu. K samotnému príbehu, niektorým vtipno-smutným momentom sa teda nebudem vyjadrovať. Čo je hlavné mínus je, že je film je pre mňa neuveriteľne dlhý. Tri hodiny opakujúcich sa scén, ktorých zaužívaná rutina po dvoch hodinách omrzí, scény, ktoré sú z môjho pohľadu pridlhé a občas málo obsažné, predstavovanie postáv, ktoré vo filme nemajú veľkú úlohu a napriek tomu sa im veľa času prenecháva, to všetko je to, čo rozťahuje tento film a niekde po 126 min. sa začnete už naozaj pýtať, o čom bude ďalšia hodina. Človek musí ale uznať, že scenár, výber hercov, a spočiatku aj dynamika vo filme je na vysokej úrovni. Pre mňa je to film, ktorý sa oplatí si pozrieť, ale iba RAZ, určite sa k nemu najbližších 10 rokov nevrátim. Herecké výkony a scenár na jednotku, ale ako celok, trošku preceňovaný. 75%

plakát

Bon Eogein (2020) (TV seriál)

Môžem povedať že prvá polovica seriálu bola naozaj na vysokej úrovni. Či sa jednalo o kinematografiu o scenár alebo o príbeh. Lenže v okamihu ako sa začne do príbehu miešať strata pamäte, charakterové zmeny a časové skoky, ktorým osobne nerozumiem, zostala som trošičku zmätená. Seriál má okrem toho pre mňa v podstate otvorený koniec. Herci boli však naozaj výborní, hlavne musím pochváliť ich schopnosť pružne meniť správanie a prispôsobovať ho dobe v ktorej hrali postavu/charakter. Škoda toho konca. Tajomstvá síce mám rada, ale v tomto prípade som sa naozaj niekde v 13 časti už úplne stratila. Aj keď by som asi nerozumela nič, Lee Soo-Hyeok by mohol nahrať nejakú poviedku pre rádio, lebo ten jeho hlboký hlas ma vždy odrovná. 65%

plakát

Špión, který mi dal kopačky (2018)

Môžem povedať že ma film pomerne príjemne prekvapil. Keď si zvyknete na Morgan ako šialený charakter a celú nezmyselnosť filmu proste prijmete ako existujúci fakt, na filme sa dobre zabavíte. Musím povedať, že je to trošku bláznivý road-trip dvoch kamarátok, ktoré sa snažia dokázať splniť svoje sny. Ako bláznivá akčná komédia, kde hlavné hrdinky disponujú nezvyklým šťastím a repertoárom nezmyselných vtipov a narážok to naozaj funguje. Nahlas sa síce možno nezasmejete a bude to občas pripadať ako infantilný humor, ale ako oddychovka sa to dá pozerať. Film si sám zo seba celý čas robí srandu, rovnako ako aj hlavné hrdinky. 65%

Ovládací panel
69. nej uživatel Slovensko