• Krátkometrážní

Prázdniny v Římě (1953)

Božsky roztomilá Audrey Hepburn a neskutečně charismatický Gregory Peck v příjemné,leč předvídatelné romantické komedii.

Requiem za sen (2000)

Mrazivej,hodně zajímavě natočenej film o současných problémech společnosti s výbornými herci a dokonalou hudbou.Tu ústřední písničku fakt žeru :-)

Revolver (2005)

Tak trochu schizofrenní film.A dvojitý pocity jsem z něho měl i já. Chvílemi mě bavil,chvílemi zase ne,ale celkově zatím nejslabší Ritchieho film co jsem dosud viděl.A taky další film u kterého by bylo určitě možné vymyslet více odpovídající název.Jo a Statham a vlasy-to mi nějak k sobě nejde.

Rio Lobo (1970)

Ze začátku jsem byl z tohoto filmu docela nadšenej,ale postupem času moje nadšení stále upadávalo.Hodně ho srážely především občas docela pitomé dialogy,které mi místy fakt dost vadily a některé scény bych taky raději vystřihl.Ale musím přiznat,že jsem zde objevil jednu z nejhezčích hereček a možná i žen co jsem kdy viděl.

Růžový panter (2006)

Nejsem zrovna velký příznivce dnešního masivního přetáčení starých klasik,které mají své kouzlo a nepotřebují žádné přiblblé remaky,kterým nový panter pro mě určitě je.Sice tam pár vtipných scén bylo ale v celkovým vyznění to je poměrně zbytečný film jehož závěr se mi vzhledem k původním filmům s Peterem Sellersem vyloženě nelíbil.Do druhého dílu už se určitě pouštět nebudu,myslím že je na výběr spousta mnohem kvalitnějších komedii.

Sametová extáze (1998)

Tento film jsem si pustil kvůli mému oblíbenému Ch.Baleovi,ale musím říct že tentokrát zrovna moc zajímavou roli nedostal a film svými výkony táhnou vynikající Rhys-Meyers a McGregor a že je opravdu na co se dívat.Brilantní herecké výkony podtržené výbornou hudbou se mi postaraly o velice příjemný večer.Dá se říct že britský glam rock mi do této doby nic moc neříkal a o to víc jsem byl unešen a okouzlen.Po hudební stránce si nevybavuji film který by mě takto zaujal. 85%

Sedm samurajů (1954)

Na svou dobu působivé dílo,ale já mám přece jen radši Sedm statečných s charismatickým hlavním záporákem,tady mi docela chyběl.

Senna (2010)

Ačkoliv na dokumenty moc často nekoukám a svět F1 sleduji jen zběžně,tak namlsán výbornými Rivaly jsem dal šanci i dalšímu počinu z této oblasti. A byl jsem nečekaně,ale zato obrovsky překvapen a nadšen. Koukal jsem na to jedním dechem a hrozně mě bavilo dozvídat se vše o tomhle skvělém závodníkovi,o jeho vývoji,o jeho soupeření s dalším výborným závodníkem té doby Alainem Prostem,o jeho lidovém přístupu a obrovským vlivu na brazilské obyvatele,o politikaření a pletichaření ve Formuli 1. Dokument je výborně poskládán,ani chvilku nenudí a zaujme i lidi,kteří se o F1 nezajímají. Obrovská škoda tohoto neskutečně nadaného a charismatického závodníka.

Škola hada (1978)

Kazetu s tímhle filmem jsem si kdysi přinesl z maturáku.Hned potom co jsem se odpoledne vzbudil jsem na něj kouknul a od tý doby ještě mnohokrát.Pro mě jeden z nejlepších Jackieho filmu,nabitej spoustou výborných soubojů,vtipných sekvencí,zajímavým tréninkovým systémem a hlavně skvělým záporákem,kterej tam není do počtu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Pro mě jednoznačně nejlepší komediální seriál současnosti,který překonal i moje oblíbené Přátele,jelikož je mi tahle partička v některých ohledech ještě bližší. Sice sem nepodědil jejich brilantní inteligenci,ale zálibou ve fantasy,stolních hrách a podobných skupinových legráckách se jim plně vyrovnám:) Musím teda přiznat že prvotní série kdy to byla čtyřka totálních nefalšovaných nerdů mě bavila o malinko víc,ale ani s postupem času tento seriál tolik na kráse neztratil a bavím se stále královsky.Velkým plusem je především skvělé herecké obsazení v čele s výborným Jimem Parsonem.