Room (2015)

Nečekal jsem tak originální způsob vyprávění příběhu, tak jednoduchý, originální a poutavý. Téma vlastně znáte předem, ale jak to zpracovat, aby to nebyla citová vydíračka bez zbytečných násilných motivů a psycho scén. Tady se to povedlo ve všech ohledech. Velmi "jemně" podaná záležitost současně s velmi silným prožitkem, vynikající scénář a absolutní vžití se do rolí, jelikož postavy a jejich chování bylo velmi realistické, i když kdo může říct, co by v takové situace dělal..? Když si člověk uvědomí, že tohle se normálně děje, že to klidně může být u vašich sousedů a nemáte o tom ani páru. A ten dětský motiv, jeho nejdříve mentální a pak zásadní a šokující setkání se s realitou. Útěk z korby auta byl jeden z nejsilnějších momentů, který jsem kdy ve filmu zažil. U toho jsem nervy skoro pojídal deku! Asi si to jen tak znovu nepustím, bylo to dost vysilující sledovat, celkově jak si postavy počínaly s danou situací, i pak jak se s tím oba poprali..A ten závěr uff! Bravo, jeden z nejlepších počinů posledních let na poli dramatu!

Saulův syn (2015)

Nebylo to pro mě tak intenzivní jak jsem čekal a styl kamery, která se neustále točila doslova kolem hlavy ústřední postavy a čtvercový formát obrazu mě spíš vadil až unavoval. Měl jsem neustále pocit, jako bych se díval přes klíčovou dírku a byl tak často o něco ochuzen, byť o to, o co bych byl ochuzen jistě nebylo nic hezkého, ale s tím už člověk do toho jde. Nicméně i tak to byla v některých místech síla, hlavně první scéna z plynové komory a pak u jámy. Celkově příběh dosti jednoduchý, takže je na prvním místě forma a ta jistě byla originální. Po skončení jsem měl pocit až zklamání, ale ten pocit se ve mne postupně mění a dojem zraje a od včera na to vlastně pořád musím myslet, co že jsem to viděl. Možná, že by byla lepší projekce doma, než v kině plném lidí, kde se nedalo ani dýchat. Občas bylo také těžké se vyznat v jednotlivých postavách a to právě díky té jednotvárně soustředěné kameře, ale to byl tvůrců cíl a tím se to stává opravdu výborným dílem, které rozhodně není pro každého, není tak "psycho" jak se tu píše (možná podle nátury), je absolutně realistické a v zásadě dosti jednoduché. Najdu si na to ještě jednu hodinu a půl doma a to správné rozpoložení..

Sinister 2 (2015)

Absolutní propad oproti jedničce. Bubuksicht na vás hodí škleb hned v prvních minutách, s předvídatelným načasováním a tak se to táhne celý film. Už je to prostě hrozně ohraná deska dnešních hororů, pár vteřin ticha a šok, ale ne ani v podobě situace, ale spíš akusticky. To ti tvůrci asi dneska spíchnou scénář tak za hodinku a řeknou si, no když už je to taková sračka, která vlastně jen těží z úspěchu jedničky, tak tam musíme nasázet pár hlasitých lekaček, ať má divák alespoň pocit, že je vůbec na hororu. Dále dát tolik prostoru nebo vlastně zvolit jako hlavní postavu přitroublého a necharismatického expoldu taky nebylo zrovna šťastným řešením, to už možná dělá z béčka céčko. Všeobecně herecký ancábl prkenný, byť vcelku sympatický, ale tragický. Naštěstí se děj odvíjí dost rychlým způsobem a tak vám to uběhne celkem rychle, vlastně asi už v první čtvrt hodině, kdy odhadnete celý děj. Motanice kolem otce byla absolutně mimo, ta postava tam byla jen pro účel přestěhování rodiny a mohlo tak dojít k onomu vyvrcholení. Jediné co bylo celkem dobré byly vraždy z videí. Ale byly tam tak automaticky, bezprostředně naservírované, že zůstaly bez onoho šokujícího dojmu, snad až na ty krokodýli. Naopak co bylo naprosto nejtrapnější, až sem se opravdu musel stydět byli ti duchové dětí, to snad nemysleli vážně!! První si sedí na posteli hned na začátku, absolutně bez nějakého vysvětlení, čau co tu chceš..uplně normál jakože návštěva..?!! A ještě jedna věc, zřejmě jednovaječná dvojčata proti sobě už skoro od začátku, no nevím, to taky není moc přirozené. Jednoduše celý film bez napětí, inteligence, bez smyslu..bída, nuda, trapnost a zbytečnost, ztracená hodina a půl života, ale pořád to bylo lepší než třeba Anabell, znovu se na to rozhodně ale nepodívám. A myslím, že i téměř většina diváků v sále, jelikož snad poprvé jsem zažil jak se většina lidí v kině směje při hororu, myšleno vysmívá..a po skončení hlášky jako dostaneme zpět peníze za lístek apod. nepadl jen z našich úst :D a to už je co říct dneska..!!!

V hlavě (2015)

S kamarádem jsme čekali oddechovou anim komedii, ale nakonec jsme zjistili, že jsme se za celou dobu ani nepohnuli, v sále bylo úplné ticho, pokud nešlo o vyloženě vtipnou scénu, seč jsme se snažili zatínat slzy, stejně aspoň jedna ukápla a naprosto jsme byli vtáhnutí do psychologie a úžasného světa v lidské mysli. Emoční postavy si člověk prostě musel zamilovat, hlavně ty dvě: radost a smutek, kde teda ještě musím pozvednout výborný dabing, který tomu všemu ještě dodal na dojemnosti. Jednoduše skvělé, originální, ve své podstatě psychologické, rozhodně dojemné a kouzelné. Soška za nej animák by měla přistát zde!

V srdci moře (2015)

Nejvíce se mi líbily scény s vypravěčem příběhu. Kdyby uměl film takhle pracovat s postavami i u těch na lodi, bylo by to o level víš určitě. Takhle to byla vcelku příjemně průměrná podívaná s dobrým obsazením. Nicméně drama uchycené na škodu opatrně a dobrodružství nebo výprava vlastně taky. Takže tak vše na půl, vizuální stránka, hlavně počasí, byla naopak přehnaně stylizovaná (300vka tohle zmákla mnohem líp). Každopádně bylo tam hned několik momentů, které se mě hlouběji dotkly a za to skoro 4*.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Opět v rámci žánru absolutní spokojenost, jako s prvním dílem. Byť pár logických nesmyslů se objeví, prakticky hned v úvodní scéně s letadlem, ale jinak velmi zábavný. Film si jakoby nehraje na něco velkého, hodně sympatické obsazení, opět lepší a stravitelnější než Raimiho spajdr. Výkon hlavního hrdiny je v těch vážnějších pózách uvěřitelný, není přehnaný, tak jak mu to vlastní um dovolí. Emma Stone je skvělá a dohromady tvoří opravdu hodně sympatickou dvojici, kterým to prostě moc přeju. Pár opravdu povedených momentů, které nejsou sakra laciné, jak tady hodnocení všeobecně napovídá. Jamie Foxx je lehce kuriózní, ale taky dobře obsazený. Prakticky nikdo tam nevadí, nepřekáží, děj má spád, je vtipný i vážný, akce je tak akorát. Mě se to prostě mnohem víc baví než předchůdce v červených číslech.

Annabelle (2014) odpad!

Jsem velmi rád, že jsem na to nešel do kina, jinak bych si asi nechal vrátit prachy. Tohle nemělo nic společného ani s filmem, natož s hororem! Absolutně ubohé, tupé a nudné. O hereckých výkonech se nedá ani mluvit - to hráli roboti či komparz z reklamy na prací prášek?!! Vykrádačka snad všech posledních hororů v té nejkýčovitější formě. Ta panenka je sice děsivá, i když ne tak jako mladá rodinka, která sbírá ještě v tomto věku bizarní panenky. Bohužel ve skutečnosti tak vůbec nevypadala, byla to jednoduše ušitá hadrová pana z polštářů. Ten scénář kur*a to si děláte prdel ne?! To by sepsal i úplný krypl. Na konci s tím skokem z okna, ja fix tohle je první liga diváckého utrpení. Bohužel jak tu někdo zmínil trochu mi to již teď kazí natěšení na konžůrink 2, ale zase to bude mít pod palcem Wan, tak doufám, že to nebude stejný průser jak Insidious 2..?!!! Jednoduše to bylo tak hrozné, až sem se musel kolikrát hlasitě smát a neustále se divit, jak to někdo mohl pustit vůbec do světa. A to sem si to pustil sám doma večer na sluchátka..a nic! Možná za téma panenky a možná ta scéna ve sklepě do mě aplikovala jedinou, mini dávku hororu (ikdyž co tam vůbec lezla s jakýmsi kartonem a ještě si nachystala baterku, aby ji pak mohla upustit na schodech, když to vlastně už dopředu asi věděla.. :D). Příšerné, sračka jak zvon ve všech ohledech. Možná něco pro lidi s IQ do 50, snad i méně. Tomu, kdo to považuje za dobrý horor či vůbec film, doporučuji nechat se vyšetřit na demenci.

Birdman (2014)

Tohle jsem ani nebral jako film, spíše jako jednu velkou haluz, motanice v něčí pomatené hlavě očima herce se syndromem vyhoření, zobrazenou super kamerou, ale zpětně velmi samoúčelně působící. Nejvíce mě asi zaujal hudební doprovod, skvěle doplňující tempo situací. Zajímavý počin, ale do artu to mělo daleko a do komerční sféry to zase nemělo žádnou kompaktnost. Po prvním shlédnutí za 4* a to ani pořád nevím proč, jelikož to ve mě nic nezanechalo. Ale po druhém shlédnutí a po oskarových výsledcích musím snížit na 3*. Aby vyhrála taková "věc" v nej kategoriích nad tak geniálním dílem jako Grandhotel, to je neodpustitelné!..prostě už od 12 let v řetězech to jde s nima rychle z kopce :/

Co děláme v temnotách (2014)

Super nápad s hraným dokumentem o upírech a ostatních nočních hlodavcích. Místy jsem se moc nasmál, ovšem místy to bylo dosti suché až někdy trapné. Každopádně nápad se velmi cení a atmosféra dokumentu dodává hrozně na "autenticitě" a vtipu samotnému. Na víc to ale nemá, chtělo by to využít ještě víc. Přesných 3,5*.

Divoké historky (2014)

Audinář, odtahovka a konec svatební scény byly nejlepší. Zbytek si bohužel po včerejším shlédnutím už ani nemohu vybavit. Těžko se hodnotí něco, co nemohu ani nazvat filmem, jelikož zde nejsou mezi příběhy žádné souvislosti. Jedná se tedy o slepenec černo-humorných příběhů, ze kterých polovina rychle vyšumí z hlavy a to snížilo můj celkový dojem a hodnocení. Jinak by aspoň zvítězil obsah nad formou. Paradoxně to budu dál doporučovat, ale spíše ve smyslu koukání zábavných videí na youtube, zde jenom hrají skvělí herci. Nebo to může jet jako pozadí pro domácí večírek s přáteli. Little Death bylo určitě lepší. Zde prostě chyběl nějaký hmatatelný společný jmenovatel, jediné o co šlo bylo, že občas rupnou nervy, nic víc, nic míň. Určitě se jedná o zajímavý a originální počin, ale bohužel jako celek mne nezasáhl, či mi spíš nedostačoval.