Území mrazu (2013)

Po dlouhé době kde Nicolas Cage slušně hraje a John Cusack je mu zdařilým protivníkem co se týče hereckého nasazení. Ale jinak se jedná o tradiční Kriminálku která se nesnaží ničim vybočovat. Přitom námět který je inspirovaný skutečnýmy událostmi se mohl dlé mého převést na plátno úderněji a dokonce i drastičtějc než je tomu ve filmu. Hodka a půl slušně uteče ale za týden si na film nevzpomenete...Škoda.

Poslední dny na Marsu (2013)

Na tenhle kousek se Schreiberem jsem se velice těšil už jenom z trailerů na mě působilo že by mi to mohlo zpravit náladu po né zrovna moc zdařilém Prometheovi, ale nedostatek peněz a menší snaha o inovaci v tomto žánru v kterou jsem doufal jsem byl opět zklamanej a to obzvlášt kvůli tomu že tam zrovna hraje tenhle herec, který se snaží seč může. Oni vůbec herecké výkony na tom nejsou zle ale televizní look který nepůsobí na mne vůbec dobře ( u found footage bych to bral,ale je to točené jako normální film) a ktomu si přičtěte efekty které nejsou také žádný zázrak no a nakonec k tomu "BACHA spoiler"!! neoriginální space zombie mě vůbec nepotěšily.Čekal jsem hodně a dostal pomálu.Achjo...

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Po pro mě osobně dosti slabém prvním dílu jsem doufal v kvalitativní zlepšení díky výměně režiséra. Ale bohužel je jen znát že do tohoto filmu nasypali více peněz což je tedy rozhodně znát, Kapitol hlavní město je vymodelováno do nejmenšího detailu a v druhé polovině filmu "kde se konečně začne něco dít !" v aréně se trikaři také dost vyblbli. Akce je natočena dobře a svižně a film nabírá konečně na obrátkách jakmile se naši hrdinové objeví v Aréně. Pro mne to bylo ale dost pozdě jelikož první polovina filmu byla k uzoufání utahaná a nudná. K tomu si přidejte dost špatné herecké výkony a dojde i k nechtěným směšným momentům kterým dochází tam kde by jste to nejméně čekaly. Takže ve výsledku být celý fim jako druhá část filmu tak se bavím náramně. Co musím naopak pochválit je hudba od Howarda. Tento film lze max. doporučit holkám který ujížděli na Stmívání .

U Konce světa (2013)

Tato tour de beer scifi komedie mi sedla náramně. Za sebe musím říct že pro mě nejlepší díl z Cornetta trilogie. Prostřídání rolí raubíře Pega za Frosta me docela i zaskočila, ale Simon se s tím vypořádal náramě a s chutí. Srandy je tu zase kopec a rozhodně mi to spravilo chut po pro mě moc ne podařeným předešlým díle, který mě prostě nijak neosilnil. Možná jen konec mi přišel takový nemasný neslaný, a to možná jen proto že předešlá hodina byla prostě nabitá akcí a vtipem že mi prostě diskuze na konci a výbuch moc nestačil. Ale rád to odpustím bavil jsem se a to výborně.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

První díl totohle pokusu navázat na úspěch filmů o Harry Potterovi se mi podařilo dokoukat na počtvrté jelikož to bylo vážně nepovedené at co se týče scénáře, castingu či provedení, ale dával jsem tomu šanci z jediného důvodu a to byl režisér který zatím stál, tedy Chris Columbus který první dva díly o malém čarodějovy s bleskem na čele zvládl perfektně a Sám doma je pro mě pořád nejlepší vánoční komedie. Hledal jsem důvod proč dát šanci druhému dílu a nakonec jsem si to pustil jen proto abych viděl zda jiný režisér zvládně něco s čímš si nedokázal poradit Chris C.. Takže jak to dopadlo? No skoro na chlup stejně akorát tady mě to více bavilo a dokoukal jsem to na podruhé :) Dětem ale lze rozhodně doporučit.

Thor: Temný svět (2013)

Hodně silné 3 hvězdy a rozhodně lepší jak první díl i když ne ve všech bodech!!! Jestli mám porovnávat s prvním filmem tak by se dalo říct že to je to ze strany A. Taylora upgrade který vylepšuje co bylo dobré a snaží se eliminovat to horší co nám před dvěmi lety naservíroval K. Branagh.Ale ten pro změnu dokázal lépe vystihnout postavy a hrát si s dialogy. Podstatně je tu více humoru , hlavně ze strany Lokiho za jehož podání si zaslouží Tom H. jedničku s hvězdičkou, ale mnohem více vtipů se povedlo a to bez debat. Za to Natalie Portmenová nejspíše během svého těhotenství ztratila veškerý herecký talent a vysloveně mě její podání štvalo. Co se týče akce byla přehledná a odsýpalo to. Nevšiml jsem si žádných hluchých míst že bych se vyloženě začal nudit a koukat na hodinky. Film ale postrádal jakýkoliv wow efekt nebo napětí, či strach o jakokoliv postavu. Škoda též menšího využití vedlejších postav. Hudba film doplnovala na výbornou ale ničím nijak nepřekvapovala. ve výsledku slušný komiksový film který nevybočuje z řady a pevně se drží své předlohy... Snad u třetího dílu se dočkáme vetšího odvazu...

Machři 2 (2013) odpad!

Tohle snad nemohl nikdo myslet vážně !!! Kdo chce podstoupit dobrovolnou lobotomii mozku s chutí do toho!!! První díl naproti tomu působí jako podařená komedie, což také zrovna nebyla. Adam Sendler a spol padly na absolutní dno. Rozhodně největší sračka roku !!!!

Univerzita pro příšerky (2013)

Pixar, záruka kvality, která poslední dobou pokulhává, ale přesto si pořád dokáže udržet své kvality. A to platí i u pokračování příšerek které řadím mezi ty lepší animaky od tohoto studia. Drůhé pokračování samozdřejmě nedosahuje kvalit prvního dílu jak to většinou bývá, ale podle mého názoru nebylo k tomu daleko a nakonec z celého filmu plyne pěkné ponaučení pro děti. Animace a provedení patří k tomu nejlepšímu co lze ted na obrazovkách spatřit s moc pěkným soundtrackem k tomu. Ale v této době vychází animáků přehršel a co se týče nápadů,scénáře ,vtipů atd tak to lehhce na konkurenci ztrácí například na nedávné Croodsovi které mě bavily o poznání více a ani nedopadl na mne pocit menší ale vážně malilinkaté nudy která bohužel se u příšerek na moment dostavila. Takže ve výsledku rozhodně doporučuji jde ve všech bodech o mnohem lepší počin než byla předchozí Rebelka.

Rivalové (2013)

Tak v první řadě bych měl zmínit že by mě v životě nenapadlo že zajdu na film s tímto tématem, které jde absolutně mimo mě a vdruhé by mě v životě nenapadlo že to pro mne bude jeden z nej zážitků v kině v tomhle roce a to je co říct. Věděl jsem že R. Howard umí velice dobře natočit sportovní drama, což předvedl při Těžké váze které mi je tématem mnohem blíže a přesto musim konstatovat že si z toho filmu nic už nepamatuji. U Rush jsem si jistý že to tak nebude z mnoha důvodů jako herecké výkony a scénář který nepolevuje a je znát že by si ho jen tak někdo nevymyslel. Dynamická kamera při závodech které působí velice akčně a hravě plus skvělý střih a skvěle zachycéná 70 léta. V superlativech bych mohl v podstatě pokračovat na všech frontách. Skvělý film a pro mne jedno z překvapení roku.

Pařba na třetí (2013)

Nedokázal jsem si představit jak tuto sérii( tedy jsetli se to dá v podstatě po dvou identických filmech po sobě nazývat)chtějí tvůrci zakončit. Po skončení filmu jsem si říkal co bych dal za to abych si dal to samé po třetí s jinym prostředím a jinejma hláškama. Protože jestli tohle příjde někomu vtipné taky asi nikdy neviděl pořádnou komedii. Všichni protagonisti tu slouží jen jako přihrávači Galifianakisovi a Jeongovi pro " vtipné " scény. Bohužel tihle dva pánové vtipní být už nemohou jelikož všechny své trumfy vystřílely v předešlých filmech a dát více prostoru Ken Jeongovi nebyl podle mne taky nejlepší nápad po čase Vám spíše poleze na nervy, a to zaručeně . Takže bohužel velké zklamání. neni tu ani scena kterou bych si ted vybavil jako u předchozích filmů ( v jedničce tygr v koupelně a v druhém díle třeba jeongův penis :D). ve výsledku bych tedy doporučil jestli si chcete zachovat dobrý dojem z předchozího dobrodružství s vlčí smečkou tak radši třetí díl vypustte.