Saedeu mubi (2005)

Naprosto úžasný snímek, který bude těžko v tomto tématu překonán. 4 příběhy o lásce a následného smutku ve mě probudili moji citovou náklonost k JK filmům v době, kdy jsem o jejich kvalitách začal pochybovat. Za mě je to jistejch 5hvězd.

Quan ji (1971)

No co k tomu napsat? Když čtu tady ty komentáře, vychvalující tento film do nebes, tak je mi na blití. Nejde o nic jiného, než vcelku trapnou HonKonskou akčňárnu se špatnejma bojovejma scénkama a velice jednoduchejma textama. Jestli vám přijde normální, že chlapíka bodnou zpříma do břicha mečem a on následně odletí umírajíc přes zábradlí eště v jakési menší piruletě, tak jste asi divní a tento film bude určitě pro vás jako stvořený.

Quiet room ni jókoso (2007)

Hned po Přeletu nad kukaččím hnízdem nejlepší film z prostředí psychiatrické léčebny a navíc z Japonska.

Garireo (2007) (seriál)

Těšil sem se na parádní seriál se skvělim hodnocením, ale po prvním shlédnutém díle jsem naprosto otráven. Děj je okolo vyšetřování nevysvětlitelné vraždy vcelku chytlavý, ale naprosto amatersky zahraný.Zoufalé výkony v hlavních rolích společně s lacinou kamerou, která nedává seriálu hloubku a napětí. Hlavní hrdinka, mladá detektivka je celou dobu absolutně mimo, její inteligence nestačí ani na řízení dopravy, natož na vyšetřování záhadné vraždy, proto požádá geniálního fyzika o pomoc s případem. Fyzik tzv. Galileo je takovej Japonskej Agent Mulder chrlící tuny chytrostí bez jakéhokoliv zaváhání. Od seriálu co má momentálně hodnocení 83 procent bych čekal mnohem více. Nemůžu jinak než udělit pouhé dvě hvězdy. Jedna hvězda za celkem chytlavý děj a druhá za krásnou slečnu hrající policistku, zbytek je odpad. p.s. Hodnotím jen první díl a zbytek dalších nekompromisně přesouvám do koše a ihned vysypávám.

Beullaindeu (2011)

Hlavní hrdinka, sympatická slepá bývalá policistka pomáhá při pátrání po vrahovi-únosci, prtože se málem stala jednou z jeho obětí. Velice příjemné filmové překvapení, kterému bych mohl vyčítat jen pár drobností.

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Zrovna mám čerstvě dokoukáno, seriál jsem shlídl během týdne a mám na něho dva odlišné názory. Nejprv chci říci, že je to opravdu smutné a také velice zamilované, to jsou určitě největší klady tohoto seriálu, čistá láska sršící z každé uběhlé minutky je opravdu skvostná. Ale každá mince má dvě strany, opět jsem měl chvílema pocit že hledím na mexickou telenovelu (první takový pocit jsem měl u seriálu IRIS). Herecké výkony nejsou špatné, ale žádná pecka. Obsah seriálu je až příliš jednoduchý a zbytečně natahovaný, vše by mohlo býti zaznamenáno v poloviční délce, seríálu by to určitě prospělo. Dále si musím postěžovat na klasické seriálové flashbacky a stále dokola odrhující stejnou písničku. Jsem skoro rozčílen, že ty chyby jsou až tak veliké a jsem z toho zklamán. Dávám jasný tři hvězdy a s korejskými seriáli nadobro končím.

Wu xia (2011)

Prví polovina je velice zdařílá, dost se odlišuje od jiných filmů stejného žánru díky kriminálnímu vyšetřování spáchaného zločinu. Během druhé poloviny se ze zajímavého filmu stal film úplně běžný a závěr byl naprosto nesnesitelný, od dobrovolné samoamputace hrdinovi ruky a následný finálový souboj, jako by bez předešlé újmy na zdraví ve mě vzbuzoval velikou radost blížícího se konce. Vše završilo zabití hlavního protivníka úderem blesku díky akupunkturní jehle v krku.

Old Boy (2003)

Ten film je od začátku fakt divnej, ale na konci vám dá takovou šokovou ránu, že to určitě stojí za to ho vidět.

Občanský průkaz (2010)

Film ve mě vyvolal strach a jakousi beznaděj která byla v době komunismu. Moc z této doby napamatuji z důvodu mého nízkého věku, ale věřím, že to bylo přesně tak jak bylo zfilmováno. Děj je zaměřen na partu náctiletých delkventů kteří příliš nesdílejí komunistické smýšlení a smysl pro předpisy, příkazy a zodpovědnost.

Smrt v Šanghaji (2010)

V celku vydařený válečný drama se skvělým obsazením . Příjemná podívaná na nestárnoucí Li Gong přináší značnou upjatost na film i v jeho slabších částech. Samozřejmě me potěšila i přítomnost charismatického Ken Watanabe spolu s Yun-Fat Chowem.