Vánoční hrad (2021)

Už jsem měla nakročeno k odpadu, ale kvůli úctě ke skotským hradům, krásným lokacím a také pro poměrně slušné výkony ve vedlejších rolích dávám jednu hvězdu. Veškerá bída stojí a padá s Brooke Shields, vůbec neumí hrát a je strašně rozčilující, ve filmu opravdu vadí. Cary Elwes taky již zažil lepší herecké časy. Nuda a "pruda" od začátku do konce.

S láskou, Rosie (2014)

Toho věčného míjení bylo opravdu až moc, škoda.

Jiná liga (2020)

Původně jsem myslela, že se podívám na lehčí limonádu, ale překvapivě je to něco úplně jiného. Oba hlavní představitelé jsou moc fajn a nakonec jim jejich vztah docela věříte. Nedejte se odradit začátkem, kde hlavní hrdinka trochu leze na nervy a hlavní hrdina vypadá jako "nabušený" frajer., Konec mě trochu rozhodil, ale logiku měl.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Bohužel film ani zdaleka nedosahuje kvality knihy, která je skvělá, scénáristé udělali tolik změn, že se původní zápletka téměř vytratila a silný protivník policie se jaksi nekoná. Je to sice dobrá klasická česká detektivka, slušně zahraná, ovšem Jiří Sovák se na majora Kalaše příliš nehodí.

Andělé a démoni (2009)

Celé je to smutné, film si tváří "závažně", ale vlastně je o ničem. Překvapuje mě plejáda velkých hereckých hvězd, škoda. Ovšem jako odpočinkový film ke skleničce ještě ujde. Nicméně po skončení zakroutíte hlavou a řeknete si, proboha, o čem to vlastně bylo?

Zkus mě rozesmát (2011)

Pěkně americky přiblblý film, který drží nad vodou koukatelnosti pouze dámské představitelky, hlavně Jennifer Anniston. Divím se, že se uvolila v něčem takovém hrát. Sandler je tlustý a celkově nemožný a jeho kamarád vyloženě škodí a leze na nervy. Recenzi píšu asi uprostřed filmu a vůbec nevím, jestli ho zvládnu až do konce.......nezvládla.

Vzdálené vrcholky hor (1984)

Rozhodně doporučuji seriál místo filmu, je to sice skoro pětihodinový spektákl, ale film ve srovnání s ním vychází poněkud ploše. Nicméně i tak skvělé.

Oněgin (1999)

Velmi dobře zpracovaná Puškinova předloha, hlavní představitelé jsou skvělí, nicméně není to tak ruské, jak by si zasluhovalo a k výpravě mám také výhrady. Ale příběh je tak krásný, že jsem si film užila i tak.

Kouzelná romance (2007)

Poněkud otravný film, druhá hvězda je pouze pro Amy Adams,

Bílá princezna (2017) (seriál)

Skvěle zpracované, ale udělat z Alžběty z Yorku hybatelku událostí z důvodu dramatičnosti seriálu je opravdu příliš silná káva. Nesrovnalosti jsou nejen v čase, ale i v osobách. Velká škoda, ale důvody tvůrců seriálu moc nechápu. Jistě by bylo dramatu až dost i při zachování historických faktů. Ovšem výběr představitelů Alžběty i Jindřicha je bezchybný, pouze králova matka by měla být mladší,porodila ho ve svých třinácti letech.I tak stojí za shlédnutí.