Já, padouch (2010)

BAFTA Awards - 1 nominacia: Najlepsi animovany film

O bozích a lidech (2010)

BAFTA Awards - 1 nominacia: Najlepsi cudzojazycny film

Biutiful (2010)

BAFTA Awards - 2 nominacie: Najlepsi cudzojazycny film / Herec v hl. ulohe Javier Bardem

Seznamte se s Davem (2008)

Bol som radsej dopredu pripraveny, ze od tejto sci-fi komedii nemozem nic velke ocakavat, aj ked mam Eddieho celkom rad, teda radsej v akcnych komediach typu BEVERLY HILLS COP (1984). Zoznamte sa s Davom je rodinna sci-fi blabolina, kde sa objavi par trapnych scen, hlavne by ludia reagovali v skutocnosti uplne inak pri stretnuti s takymto mimozemstanom, takze myslim si, ze sa tato komedia bude viac pacit detom, ako dospelym, ale celkom sa to dalo zniest, teda keby som mal 12 rokov, bavilo by ma to omnoho viac. Ku koncu dojde aj k nejakej tej vybusnej akcii, ktora bola celkom slusne natocena, ale je kratka, co je skoda, takze v celku je to u mna celkom slusny priemer. ________ Eddie Murphy - (Dave Ming Cheng / Kapitán) +++ Elizabeth Banks - (Gina Morrison) +++ Austyn Myers - (Josh Morrison) +++ Gabrielle Union - (Číslo 3 - Dôstojníčka) +++ Scott Caan - (Dôstojník Dooley) +++ Ed Helms - (Číslo 2) +++ Kevin Hart - (Číslo 17) +++

Baader Meinhof Komplex (2008)

BAFTA Awards - 1 nominacia: Najlepsi cudzojazycny film ________ Skutocne zaujimavy film o zakladajucej skupine RAF - Red Army Fraction, ktora chcela bojovat proti kapitalistickej sile, ako aj proti vojne vo Vietname, s cim by som s nimi suhlasil (teda len s tym Vietnamom), ale to, akym sposobom sa snazili bojovat proti policajtom, vladnym cinitelom, vybuchmi v obchodnych domoch, prepadmi bank, kradezami aut a podobne, s tym by normalne zmyslajuci clovek nesuhlasil, takze sa RAF moze nazvat ako teroristicka skupina, ktora brutalnym sposobom zabijala ludi. Pre mna bolo zahadou, ako sa mohla obycajna novinarka Meinhofova, ktora mala 2 deti a manzela vzdat normalneho zivota a pridat sa k tejto v uvodzovkach "sebevrazednej" skupine. Aj napriek velkej minutazi film ubehol ako po masle, reziser vobec nesetril dost velkym mnozstvom akcnych scen a kedze ma taketo filmy podla skutocnosti velmi bavia, nemozem dat inak, ako 100%. ________ Martina Gedeck - (Ulrike Meinhof) +++ Moritz Bleibtreu - (Andreas Baader) +++ Johanna Wokalek - (Gudrun Ensslin) +++ Nadja Uhl - (Brigitte Mohnhaupt) +++ Stipe Erceg - (Holger Meins) +++ Niels-Bruno Schmidt - (Jan Carl Raspe) +++ Bruno Ganz - (Horst Herold) +++ Produkcia: Bernd Eichinger +++

Univerzální voják (1992)

Tento film som navstivil v kine v case premiery, teda v roku 1992 a kedze som este nebol tak nabazeny akcnymi filmami, tak som si ho este asi 2x za sebou zopakoval, takze vtedy by som dal jednoznacnych 100%. Dnes je tento film ako obohrata platna, ale stale sa da na to s radostou divat aj vdaka psychopatickemu Lundgrenovi a celkom zaujimavemu nametu. Inac to bol moj prvy film od Rolanda Emmericha a netusil som, ake blockbustery do buducnosti este prinesie. Jean-Claude Van Damme - (Luc Deveraux / GR44) +++ Dolph Lundgren - (Andrew Scott / GR13) +++ Ally Walker - (Veronica Roberts) +++ Ed O'Ross - (Colonel Perry) +++ Jerry Orbach - (Dr. Christopher Gregor) +++ Leon Rippy - (Woodward) +++ Tico Wells - (Garth) +++ Ralf Moeller - (GR76) +++ Produkcia: Mario Kassar

Světová invaze (2011)

Viem, ze ma ukamenujete, ze ako som si mohol dovolit dat takemu filmu az 100%, ale cely film som v kine premyslal a hladal dovod, preco by som mu mal dat menej, nez 5 hviezdiciek. Teda dal by som mu 4 jedine vtedy, ak by som si ho stiahol a sledoval na pc, ale v kine bol zazitok omnoho väcsi vdaka zvukovym efektom a ja som neprisiel hladat chyby, blby scenar, alebo este blbsie dialogy, ale zabavu a boj proti zlym mimozemstanom, ktory bol podla mna velmi slusne natoceny, teda cakal som, ze to bude omnoho slabsi film. Dnes som zvedavy, o kolko je slabsi SKYLINE (2010), ktory som zatial nevidel. Nevadili mi ani vecne trasuce sa kamery, skor naopak, zobrazuje to chaos v danej situacii. Potesila ma aj Michelle Rodriguez, ktoru som si v takejto ulohe zapamätal hlavne z AVATARU (2009), jej tie ulohy v armade proste sedia. Takze ci uz su to vojnove filmy zo skutocneho zivota, alebo sci-fi filmy na styl DNA NEZAVISLOSTI (1996), VOJNY SVETOV (2005) alebo DISTRICT 9 (2009), vzdy ma budu bavit a pokial budu natocene takymto stylom, nebudem sa bat im dat kludne i 100%. ________ Aaron Eckhart - (Seržant Michael Nantz) +++ Michelle Rodriguez - (Seržant Elena Santos) +++ Ramon Rodriguez - (Druhý Poručik William Martinez) +++ Cory Hardrict - (Kapitán Jason Lockett) +++ Ne-Yo - (Kapitán Kevin Harris) +++ James Hiroyuki Liao - (Kapitán Steven Mottola) +++ Bridget Moynahan - (Michele) +++ Joey King - (Kirsten) +++ (Videl v kine 19.04.2011)+++

Všemocný (2011)

Skvely namet, skvely scenar. Necakal som, ze ma to bude az tak bavit. Velmi ma bavia filmy, kde hra clovek nadpriemerne inteligentneho az do takej miery, ze bud sa o neho zaujima armada, ak rozlusti nejake tajne sifry, to som si spomenul na sci-fi FENOMEN (1996) s Johnom Travoltom, alebo sci-fi serial CHAMELEON (1996), kde si hlavny hrdina bral rozne povolania, aby dokazal nejak pomoct ludom, pricom ho stale prenasledovali ti, ktori s nim robili nejake pokusy, ale bol prilis inteligentny na to, aby ho chytili. V tomto filme si hlavny hrdina vyskusa tabletku a to, co sa bude diat potom, to treba proste vidiet, ale reziser ma potesil, ze nesetril s trikmi, ako ked si Eddie predstavoval rozne cisla a ukazovali sa mu asi v takej podobe, ako aj Johnovi Nashovi v CISTEJ DUSE (2001). Je ale jasne, ze o tu tabletku bude mat viac ludi zaujem, takze o napätie tu nebude nudza. A taktiez je jasne, ze aj keby taka droga existovala, mala by omnoho horsie vedlajsie ucinky na cloveka, ale tak je to len film. _________ Bradley Cooper - (Eddie Morra) +++ Robert De Niro - (Carl Van Loon) +++ Abbie Cornish - (Lindy) +++ Andrew Howard - (Gennady) +++ Anna Friel - (Melissa) +++ Johnny Whitworth - (Vernon) +++ Robert John Burke - (Pierce) +++ Darren Goldstein - (Kevin Doyle) +++ Produkcia: Bradley Cooper +++ (Videl v kine 19.04.2011) +++

Ducháček to zařídí (1938)

Jedna z dalsich slusnych komedii, ktoru najviac drzi na vrchole Vlasta Burian, pretoze jedine vdaka nemu sa tu najdu skvele, humorne dialogy. _______ Vlasta Burian - (Jan Damián Ducháček) +++ Ladislav Hemmer - (Dr. Jiří Faukner) +++ Milada Gampeová - (Alžběta z Rispaldiců) +++ Karel Máj - (Alžbětin syn Ervín) +++ Adina Mandlová - (Alžbětina dcera Julie) +++ Hudba: Eman Fiala +++