Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Na Star Wars jsem vyrůstal a Epizoda I se mi tehdy líbila ze všech nejvíc a to teď vidím jako největší slabinu. The Phantom Menace je prostě a především strašně dětská a infantilní (Anakin jako děcko, naprosto debilní Jar Jar, je toho spousta, stupidní humor..). Přitom se skoro celou střední část řeší politika, která nikoho moc nezajímá a do SW úplně nepatří. Takže úplně pro děti to vlastně taky není. Tak kdo se ve Skryté hrozbě úplně najde? Asi opravdu málokdo. Byly by to pro mě opravdu nedobré Hvězdné války nebýt jedné postavy a tou je Darth Maul. I přes to, že za celý film řekne dohromady tak maximálně 10 slov, je to skoro stejně cool záporák jako Darth Vader a to už je hodně co říct :). Vůbec celý souboj s ním je určitě nejsilnější moment filmu a i jeden z nejlepších lightsaber duelů v celé sáze. Proto je velká škoda, že Lucas zabil jednu z nejlepších postav prequelové trilogie už v prvním filmu. Za Darth Maula a za to, že na jedničku mám nejnostalgičtější vzpomínky z dětství dávám 7/10.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Revenge of the Sith je pořádná jízda už od začátku. Jednoznačně nejlepší díl prequelové trilogie a taky příběh, který se nám Lucas už od epizody I snažil celou dobu ukázat. Epizoda III rozhodně není bez chyb, ale silné momenty a skvělé scény ("Have you ever heard tragedy of Darth Plagueis the Wise?" a vůbec veškeré dialogy mezi Palpatinem a Anakinem jsou parádní, Order 66, útok na Jedi Temple, duel na Mustafaru...) dávají na to špatné rychle zapomenout. Ewan McGregor je epizodu od epizody lepší a ve trojce ho prostě zbožňuju. Je vidět, že temně laděné epizody Star Wars prostě sluší!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Dlouho jsem s hodnocením váhal, ale po druhém zhlédnutí už mám jasno. To, že tvůrci udělali třetí hvězdu smrti a začali jí říkat Starkiller base a místo planet ničí soustavy (to už je vážně moc), mně vážně dech nevyrazilo spíš naopak. Sedmička také kopíruje legendární čtyřku až moc kovaně. To sice nemůžu Abramsovi úplně vytknout když chce znovu nastartovat nesmrtelnou ságu po deseti letech, ale návaznost na Novou Naději bych uvítal o něco volnější. Nové postavy však předčily všechna očekávání a dělají mi obrovskou radost. Kylo Ren je parádní a má hloubku, stejně tak Finn a vůbec nejlepší je Rey. Vážně se nemůžu dočkat jak to je s jejím původem a opravdu jsem netušil, že hlavní postava jako žena Hvězdným Válkám tolik prospěje. Nepochybuji o tom, že tahle role vynese donedávna neznámou Daisy Ridley do těch nejvyšších hereckých kruhů. Epizoda VII má přesně to magické "něco", co celé prequelové trilogii a hlavně epizodám I a II chybělo. Ani minutu jsem se nenudil a a ten "Star Wars feeling" originální trilogie má sedmička se vším všudy. Troufám si říct, že The Force Awakens je jeden z nejzábavnějších Star Wars filmů, ne-li ten úplně nejzábavnější. Je to zpátky! Síla se probudila! 9/10

Temný rytíř (2008)

Tenhle film úplně změnil můj pohled na svět superhrdinů a z odmítaného se stalo žádané. Heath Ledger exceluje v roli (bohužel ve své poslední) Jokera způsobem, jaký jsem ještě neviděl. Herecké výkony, hlášky, emoční záběr, soundtrack, akční scény i vyvrcholení filmu je na špičkové úrovni. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmových zážitků vůbec.

Atlas mraků (2012)

Po druhém shlédnutí už si troufám hodnotit. Atlas mraků je velice nevšední film a nedoceněné vizionářské dílo, které možná předběhlo dobu. Místo 4 hvězd dávám nakonec 5 s odřenýma ušima, jediné co filmu chybí k aboslutoriu je opravdu dechberoucí konec a silnější emoční dopad. 90%

Hra o trůny (2011) (seriál)

You win, or you die.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh!

Válka světů (2005)

Filmy o mimozemské invazi většinou přecházím, ale tenhle je jiný a nad ostatními vysoce vyčnívá. Výborně natočené, originální a hlavně napínavé jak kšandy a dokonce i pro mě většinou bezduchý Tom Cruise hezky zahrál. Jen škoda toho na můj vkus hodně utnutého a předvídatelného konce, takže 4 hvězdy s odřenýma ušima.

Pelíšky (1999)

Proletáři všech zemí, vyližte si p*del!

Kameňák (2003)

Jako příběh k pornu velice povedené. Pane Troška nechcete změnit branži?