Matrix Resurrections (2021)

Počas celého filmu mi to pripadalo ako nejaká fanfikcia napísaná 15-ročným dieťaťom. Žiadne chytré dialógy, žiadna úžasná kinematografia, žiadna skvelá akcia, žiadny príbeh na zamyslenie. Bezduchý odpad.

Nadace (2021) (seriál)

Po štvrtej časti som sa už neprinútil pokračovať.. Absolútna nuda, nesympatické postavy a herci.. Všetko zlé.. (2* za niektoré efekty v prvých dieloch, kde je vidieť vysoký budget)

See - Sladké sny (2021) (epizoda)

Krásny príklad, ako sa dá natočiť skvelá až monumentálna krvavá bitka aj bez obrovskej "prvotriednej" Hollywoodskej produkcie a to dokonca s menším počtom "bojovníkov".

Nadace - Císařův mír (2021) (epizoda)

Úvod ma až tak nepohltil (Scéna s deckami bola strašná). Vysoký budget a zaujímava myšlienka tam síce je, ale čakal som od toho trošku viac. Snáď sa to v ďalších častiach rozbehne. Prvú epizódu hodnotím za 3* (hlavne za vizuál a efekty).

Ledová archa - Připraveni na nejhorší (2020) (epizoda)

Atmosféra je stále dobrá, vedlajšie postavy sú tiež fajn, dej sa síce výrazne spomalil, ale to sa od seriálu môže očakávať. Scéna s dobytkom bola skvelá, ale stále mi tam vadí hlavná postava detektíva.. Ten herec je v zásade nezaujímavý, neznámy a pôsobi "béčkovo" v porovnaní s filmovým Chrisom Evansom... Nerozumiem prečo nedosadili známejšieho a sympatickejšieho herca ako hlavnú postavu..

Ledová archa - Nejdřív se změnilo počasí (2020) (epizoda)

Myšlienka je zaujímavá, atmosféra je výborna a kľudne by som dal aj vyššie hodnotenie, ale hlavná postava detektíva je vážne nesympatická a to veľké prekvapenie na konci epizody si mohli nechať na vhodnejšiu chvíľu..

Mortal Kombat (2021)

Je mi strašne ľúto, že sa nevybrali skôr cestou seriálu.. Príde mi, že príbeh veľmi rýchlo eskaluje, dialógy sú slabé a nie je dostatok času na budovanie príbehových liniek postáv. Súboje medzi "Sub zerom" a "Scorpionom" sú na druhú stranu veľmi kvalitné, takže minimálne v tomto aspekte si film podľa môjho názoru aspoň 2-3 hviezdy zaslúži ... Každopádne celý čas som mal pocit, že ten potenciál sveta Mortal Kombat sa dal oveľa lepšie využiť v rámci seriálu. Tiež som čakal väčší dôraz na posvätný turnaj medzi svetmi, temnosť a mytológiu. Nič z toho som veľmi nedostal.

Pooh: The Derrick Rose Story (2019)

Najlepší hráč roku 2011 NBA, ktorý bol v tej dobe označovaný za najlepšieho basketbalového hráča vôbec a nástupcu známeho Michaela Jordana sa náhle vo vyraďovacej časti play offs NBA v roku 2012 hrozivo zranil (ťažké zranenia kolena), čo malo za následok dlhé obdobie rehabilitácii a neaktivity. Neskôr si prešiel viacerými inými zraneniami. Jeho cesta je viac než inšpiratívna. Tento človek bol na úplnom vrchole slávy ako aj na jej úplnom dne a fakt, že stále dokáže hrať na najvyššej úrovni je neuveriteľné. 5/5*

Starship Troopers: Záchrana Marsu (2017)

Po CGI stránke je to nádhera, ale čo sa týka dialógov a príbehu ako celku, tak absolútna katastrofa.. Pravdepodobne žiaden z týchto prázdnych CGI pokusov sa nevyrovná originálnemu snímku z 1997, ktorý dnes už považujem za klasiku. Jedna hviezda za CGI.

Světová válka Z (2013)

Film zarobil slušne takže úspech, ale inak to pôsobilo veľmi slabo až na niektoré scény. Za scénu z útoku na Jeruzalem dávam 3 hviezdy..