Výměna (2008)

1/ Krindy pindy! Nebo lépe řečeno "Oh my Gosh!" Že by Clint. E. udělal v loňském roce dvě super trefy? Nejdřív Gran Torino a teď tohle? 2/ Skvělé drama. Skvěle vykreslené - postavy i příběh, skvěle gradované, slušnými porcemi dávkované dobré i zlé. 3/ Alespoň pro mne, neuvěřitelné.. zasadit téma únosů nezletilých do 20-30.let. A funguje to! Vzhledem k tomu, jak citlivě a chytře to tam bylo vměstnáno, nemám absolutně žádné výtky!

Útěk z Alcatrazu (1979)

Taková malá předzvěst filmu "Shawshank redemption". Samozřejmě to hodnotím v dnešním světle. V době kdy se tento film točil, jsem chodil ještě po hounách :-) Clint E. naprosto skvělej. A velice doporučuji! Patři to k základním filmům, co by měl člověk zhlédnout.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009) odpad!

Absolutní propadák!! Žánrově se to snaží být jakýmsi dějinným vstupem, "jak to asi chodilo na Transylvánsku v oněch dobách..". Akcí málem mutant Matrix a vampire horroru. Romantika alá Rosamunde Pilcher.. :-) Příběhem unylé a nudné, hloupé a předvídatelné. Herci.. vzhledem k tomu, že 60% filmu je v PC animovaných.. tak jaký herci..? Copak není nikdo schopen natočit pořádně vampire akci ve filmu? Tohle je fakt hrůza! Je neskutečné, jako drzost mají producenti a režiséři sázet lidem k očím takovýhle sra*ky.. :-(

Jeskyně smrti (2007)

No.. byl to "jinej" film.. to jo.. páč se v něm mluvilo francouzsky.. ale tím to končí. A milé překvapení a zaujetí v začátku, resp. během středu filmu, střídá zklamání v druhé půlce, kdy se děj jakoby zpomalí, pointa je odhalena.. čekáme vyvrcholení.. ale žádné se nekoná, neboť "to oč tu běží", již bylo vyzrazeno.. a tím pádem mi konec filmu přišel velmi velmi přihlouplý.

Michael Clayton (2007)

Ano! A hned přikládám určitě dvě podobné žánrové hvězdičky: Obchodník s deštěm s Mattem Damonem a Erin Brochovich s Julii Roberts. Opět typ příběhu, který známe. Zamětání stop, kolega ve kterém se hne svědomí.. a velká obchod.společnost, která nechce s barvou ven a začne likvidovat "problémový lidi". Ale nakonec se vše v dobré obrátí :-) Velice doporučuji!

Noční rvačka (2008)

Čekal jsem více.. neboť ze začátku se to tvářilo super. Něco ve stylu Klub rváčů. Ale ouha.. překvapení se nekoná.. někdo vzpoměl na film Million dollar baby.. já zase na trapné klišé zvrhlého a slizkého managera/promotéra. Akce slabá.. ty souboje jsou doslova nahraný. Žádnej "HIT", žádný reálný rvačky.. jen kolem sebe "baletěj", jak při Labutím jezeře. Absolutně slabý..

Odposlech (2006)

Vybavily se mi filmy Nepřítel státu, Bourne ultimatum, Spy game a Hrdinové a zbabělci. To je přesně ten žánr, který mi sedí, a když je dobře podanej.. a to tenhle film byl, tak mu člověk uvěří.. a zamyslí se.. "Sakra, to voni dovopravdy dělaj?" A uvnitř to člověka zneklidní. A na závěr už nezní otázka jestli je to možné, ale jestli se to doopravdy v tak šíleném měřítku, že za slovo "Thumbleweer", vás můžou sebrat a udělat chemickou lobotomii..

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Nuda! Ale neskutečná! Akční scény fajn, výprava super!.. ale to už tu bylo a vůbec to mi nesedí do celkového příběhu. Nevím.. prostě je to tam zakomponované špatně. Navíc tato kombinace prospektivně plynoucího příběhu a následně "flashback" a pak zase skok do věcí budoucích mi nesedí. Celý film se dal ukočírovat, zrežírovat srozumitelněji. Navíc vzhledem k názvu, podle mne docela hodně lidí je teď zmatenejch, co to je vlastně za film. Jestli OngBak 2 nebo Ong Bak 2. Protože v relativně podobném čase vznikly dva filmy s téměř totožným názvem. A toto není pokračování hrdiny OngBaka, který se snaží zachránit sošku.

REC (2007)

Naprosto zásadní filmík, ve stylu Cloverfield. Nevěděl jsem na co budu koukat, začátek mi přišel jako "stodvanáctka" z TV Nova. Jenže ta náhlá a naprosto nečekaná implementace tématu "Resident evil", do zcela reálného života. To mně fakt šokovalo a s otevřenou pusou jsem hleděl až do konce.

Trestná lavice (2005)

Adam Sandler celkem překvapivě ve slušné komedii, u které jsem vydržel do konce s tím, že to nebyla taková nuda. Nicméně podobný námět už tu byl.. amer.fotbal, bachaři vs. muklové, zlej ředitel věznice. Jako oddechovka to ušlo.