Divá Bára (1949)

Knižní předlohu, ani filmové zpracování jsem nikdy neviděl, a byla to chyba, protože to stojí rozhodně za to. O lidské hlouposti, zášti, tmářství, falešné víry v uhranutí a strašidla. Děj celkově gradoval, až onomu spravedlivému rozzuzlení, kdy se nakonec vše v dobré obrátilo.

Nemilosrdný střelec (2007)

Velmi zvlastni film, ve kterem mel urcite prsty i Quentin T. spolecne s reziserem T.M. A je to hodne znat. Jako bych koukal na jeho a Rodriguezovu japanizovanou jizdu ve stylu Desperado, Planeta teror atd atd. Nerikam, ze se mi to uplne nelibilo, ale podobne jakoby pozerske a archetypalni filmy s nadechem ironie, cynismu uz tu byly. I v podobnem stylu, od reziseru, ktere jsem jiz uvedl. Tudiz jsem zas tolik z tohoto snimku odvarenej nebyl.

Rallye smrti 2 (2010)

Jednička byla ještě tak na vážkách.. jakože jsem si řekl, no tak jo.. to by se ještě dalo zkousnout, a tedy celkem slušné béčko. Ale tohle? To je slátanina neuvěřitelných rozměrů. A po pár minutách, kdy člověk pochopí, jak prvoplánovité a špatně zpracované to je a bude, se začnete nudit. A jen nevěřícně koukáte na otřesné herecké výkony a neskutečně stupidní děj. Co naplat, že je chvílemi dost akce, střílení, krve. To akční film, dobrým akčním filmem nedělá. A tady se to rozhodně nepovedlo.

Nemrtví (2009)

Jako..ono to bylo chvílemi děsivý a jako dobrý, ale záhy se pak začaly hromadit logické zkraty a nepochopitelné situace. Hlavní hrdinka díky tomu u mne ztratila veškeré sympatie a film šel samozřejmě do kytek. Nejen dějově, ale i hereckými výkony. Prostě mne to už nebavilo sledovat bláznivou a hloupou ženskou, která chlapa, kterej je pokousanej chce vyléčit, protože ona byla prostě jedna z mála, kterou pokousali a v zombíka se nepromněnila. Tohle prostě není dobrej zombie snímek.

Černá labuť (2010)

Já jsem v šoku. A to zejména z neuvěřitelného hereckého výkonu N.Portman. To doopravdy nemá v současné době obdoby. Bravo! Dále z toho, jak jsou její povaha, rozpoložení, ambice, pocity, schíza/paranoia,vztah k matce postupně během filmu rozvíjeny a herečka na to perfektně reaguje. Až bych skoro věřil, že to Natalii vzalo taky tak moc, jako její filmovou postavu. De facto druhá půlka je díky tomu jeden neuvěřitelný zážitek, u kterého jsem měl jen otevřená ústa a žasnul. Na ten film se budu muset podívat ještě jednou či dvakrát, protože tohle je jeden z těch filmů, které jsem napoprvé nepobral.

127 hodin (2010)

Vzpomněl jsem si hned na začátku na film Útěk do divočiny. A ono se to ukázalo jako správné!! Nezávislej frajírek, co má svět na háku a chce si užívat, dělat věci po svém. Nonkomformně. Přesně hrdina z výše uvedeného film. A hle.. pak Aron žuchne do díry, spadne na něj šutr a je vymalováno. A rozjíždí se neuvěřitelné drama, u kterého jsem fakt ani nedýchal a a živě si představoval, co za muka, ten člověk prožil. A jakou neskutečnou kliku, odvahu, sebezapření a pudu sebezáchovy nakonec z hloubi sebe vydoloval..a zachránil se. Ty záběry na kaňony v Utahu, kde projde jeden člověk za měsíc. Ty byly dech beroucí a jen celkově dokreslovaly tu děsivou bezmocnost a nemožnost zvrátit svůj osud. Jen kvůli blbýmu lezení po skalách, kde nikdo není. Pro mne jednoznačně nejsilnější filmový zážitek z posledních několika týdnů.

Strážci Dračí brány (2006)

Slušný akční nářez, který se velmi slibně rozjede hned od prvopočátku, aby pak zklidnil, sem tam nějaká bitka, opět rozjezd na konci, úklon zemřelému mistrovi u jeho urny a finito. Chybělo mi tam více z toho příběhu. Více děje. Něco, co by mne fakt jako chytilo.

Kronika rodu Spiderwicků (2008)

A tohle bylo příjemné překvapení a super výlet do světa fantasie resp.fantastického světa, který je kolem nás ale my ho nevidíme.. ale on nás ano. Trochu mi to připomnělo Faunův labyrint a knížku co mám teď rozečtenou, 100 tajných dvířek. Herecké výkony spíše k průměru. Nápad hodnotím jako velmi nadějný a jistě by stál i za další pokračování, akorát to zpracování, ten scénář.. Tam mi to chvílemi dosti skřípalo. Ale co už..! Jen houšť podobným fantasy adaptacím :-)

Postřižiny (1980)

To je filmová klasika jako řemen, a jedna z dalších dobře filmově zpracovaných knižních předloh od Hrabala. Strýc Pepin, Francin, závodní rada pivovaru, smažené řízky a pivo ke snídani.. spousta nezapomenutelných situací a scén. Tenhle film se v rámci úžasných hereckých výkonů tehdejší generace nikdy neokouká, nezapomene.

Holka na zabití (1975)

Otřesný film, nad kterým jsem již zlomil hůl. Nejprve jsem si totiž myslel, že něco dělám špatně. Že třeba něco špatně chápu, že se mi nemůže "dostat pod kůži". Ale tím to nebylo. Příčina tkví v tom, že příběh je unylý až hloupý. O nějakém krimi příběhu nelze mluvit. Do toho prostupuje svým idiotským hereckým výkonem Dagmar Veškrnová, která je opravdu "na zabití". Jediné co mi tedy utkvělo v paměti positivnějšího, je docela zajímavý a intensivní hudební podklad.