Unplugged: Alice in Chains (1996) (koncert)

Najlepší koncert zo série MTV Unplugged, najlepšej skupiny (nielen! ) 90. rokov. RIP Layne. 10/10

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

80te roky su späť! To najlepšie z tejto dekády v jednom filme. Arnie a Bruce bok po boku zabíjajú bídakov po desiatkach a hláškujú o život. Van Dammeho priam životná rola a výborne obsadenie nesmrtelného Chucka. Film sa nesnaží ani minútu tváriť vážne (časté narážky na vek hlavných hrdinov), čo mu veľmi pomáha. I am back! 9/10

Nirvana: Live at the Paramount (1991) (koncert)

Najlepší koncert Nirvany, menej "punkový" ako slávnejšie výstupenie v Readingu. Šialenstvo okolo Nevermind sa ešte len rozbiehalo, kapela sa vrátila domov, do vcelku komornej Paramount Theatre. Grohl do toho sype ako šialený a hneď po 2. skladbe odhadzuje tričko Pixies. Novoselic obstaráva vačšinu komunikácie a Kurt ... je preda génius, pán skladateľ a budúca ikona celej generácie. Mojej generácie. 10/10

Top Gear: Africa Special, Part 1 (2013) (pořad)

Cestovatelský špeciál, jeden z najlepších. Napriek tomu, źe niektoré nápady sa opakujú (venovanie značne nepraktických / rozmerných darčekov). Po celú dobu som sa bavil, má to správnu atmosféru. Po Polar a Vietnam special asi najlepší diel. Clarksonova ručná brzda priam dokonalá, až som mal chuť to v reali odskúšať. A dúfať v lepší koniec. 9/10

The Big 4 Live from Sofia, Bulgaria (2010) (koncert)

Začína Anthrax, koncert dobrý, vidieť. že pánov to stále baví. Nikdy som nebol ich fanúšikom, ale rešpektujem ich ako súčasť thrashovej histórie. Megadeth. Na jednej strane radosť z návratu strateného syna Ellefsona, na druhej strane sklamanie zo spevu Mustaina. Trochu horší zvuk. Slayer. Pre mňa osobne vrchol celého koncertu. Zabijacké tempo od začiatku do konca. Celkom ma prekvapilo, ako naživo fungujú nové skladby. Metallica. Najlepši zvuk a najväčšia nuda. V priamom porovnaní vidieť veľký rozdiel medzi technickou dokonalosťou Megadeth, radosťou z hrania Anthrax a nasadením Slayer. Metallica loves you? Tak 20 rokov dozadu určite. 9/10

Metallica: Cliff 'Em All! (1987) (koncert)

Po smrti Cliffa sa Metallica zmenila. Aj keď komerčný vrchol ich ešte len čakal, pre mňa najlepšie albumy zostanú prvé tri. A práve týmto obdobím sa dokument zaoberá. Od začiatku ešte s Mustainom až po rok 1986 a turné k Master Of Puppets. Ak si dobre pamätám, Metallica robila predskokana Ozzymu. Krásne časy. 10/10