• Krátkometrážní

Fantomas se zlobí (1965)

Série Fantomas mě nikdy moc nebavila a nezaujala. Ale toto je zřejmě nejlepší díl a mám rád také Funese, zde opět předvádí ty svoje nejlepší kousky:-)

Monstrum (2008)

Očekával jsem víc:-( Srovnání s Blair Witch je sice na místě, ale kvalit žánru neodosahuje. Tohle bylo chvílemi opravdu "filmové". Proč ty lidi museli krásně vypadat? Proč statečný kluk si došel pro svou milou? Samotné monstrum mě zkamalo. Očekával jsem něco opravdu velikého:-( Samozřejmě výborný zvuk a pár výborných záběrů, jako byl pohled z helikoptéry na monstrum nebo první úder monstra. Jinak zkamání:( Škoda.

Polární expres (2004)

Film jsem v IMAXU neviděl, pouze v kině na plátně. Animace je velmi dobrá. Jinak docela obyčejná nuda. Alespoň to zachraňovala vánoční atmosféra a kouzelná hudba Alana Silvestriho.

Román pro ženy (2004)

Lehce nadpůrměný český film. Filip Renč je dobrým režisérem, ale jeho tvorba poslední dobou nějak upadá, což je škoda. Renč se snaží, aby jeho filmy vypadali jak vyrobené v Hollywoodu a styl tomu odpovídá. Tady ta snaha vyšla. Všichni herci jsou docela dobří (ikdyž Vašuta jako herce nemusím) až na hysterickou a herecky děsnou Něrgešovou.

Dvojčata (1988)

Úsměvná komedie s Arnoldem a Dannym. Čistá bezduchá komedie:) Nic v ní nehledejte, jako stejně u všech Arnoldových filmů:)

Pošetilost mocných (1971)

Trochu slabší film Funese co se týče příběhu. Ale jinak samotný Funes je opět výborný, na tuto roli se velmi dobře hodil, až moc dobře:) Vždy mi utkví v paměti nepatrná legrační scéna "čištení uší":D

Základní instinkt 2 (2006)

Když si odmyslíme původní film, tak nám vychází dobře udělaný thriller. Nevím, proč se to tolik shazuje, ale důvod bude asi původní základní instinkt, který je už klasika žánru. Sharon Stone je stále sexy, ale když se svlékne, tak to stáří je už přece znát:) David Morrissey nehraje špatně (výborný je jeho pohled v úplně poslední scéně). Navíc tam hraje můj "oblíbenec" David Thewlis jako policistu:) Co se týče soundtracku, tak vsadily na původní melodii Jerryho Goldsmithe a udělali dobře. Tak jedna hvězda za Sharon, druhá za Thewlise a ta třetí za hudbu:)

O Schmidtovi (2002)

Je to poněkuď mdlé a místy zcela nudné, ale přece tam vnímáte, jak se asi může cítit muž po smrti své milované ženy a hledání smyslu života. A k tomu si můžete přidat výborné herectví Jacka Nocholsna.

Krásný čas (2006) (TV film)

No, obyčejný tuctový český film. Obsazení je teda velice příjemné, duo Geislerová a Vilhelmová nezklame. K tomu ještě Roden a Trojan:) Ale celkově opravdu nic moc.

Philadelphia (1993)

Nějak to ve mě nerozproudilo emoce jak asi mělo. Poslední scény, kdy už hlavní hrdina...SPOILER...a rodina se dívá na rodinné video, zůstaly tak nějak prázdné. Ale Tom Hanks jako vždy předvádí, že je opravdu herec.