Jeho dívka Pátek (1940)

Ukričané, nelogické, nevtipné. Pri komédii by som sa mala aspoň raz zasmiať, tu sa to nestalo. Možno je to kvôli postavám, ktoré mi neboli sympatické, ale otravné.

Špión (2015)

Božský Jason Statham.

International (2009)

Ja tieto špionážne techtle mechtle filmy môžem. Tak objektivita ustúpi trochu bokom, ja som si to v prvom rade užila.

Den zrady (2011)

Politika je pánske huncútstvo a vyžaduje si silný žalúdok a hrošiu kožu. Kto v nej chce prežiť a voľačo dosiahnuť, musí si zašpiniť ruky. A to platí pre všetkých. Od naoko dokonalého, empatického a inteligentného kandidáta na prezidenta až po ambiciózneho a zapáleného člena volebnej kampane. Účel svätí prostriedky a Niccolo Machiavelli sa zhora pozerá a mädlí si ruky. Nie je to prvý ani posledný film o zákulisných intrigách vysokej politiky, ale je natočený pekne, napísaný inteligentne, zahraný výborne a zrežírovaný skúseným Georgom Clooneym.

Edith Piaf (2007)

Premrštená stopáž, chaotické prelínanie časov, nesympatické postavy, ktorým nemôžete držať palce (nevedela som, že Piaf bola taká neznesiteľná kreatúra), nevysvetlené udalosti (kto to vlastne v úvode tak škandalózne umrel?) a neustály úškľabok Marion Cotillard (za toto dostala Oscara?) ma prinútili na konci filmu ľutovať dve stratené hodiny. Taký silný príbeh si zaslúžil lepšie spracovanie.Non je ne regrette rien si radšej pustím v Počiatku ako by som to mala pretrpieť ešte raz.

Královna Viktorie (2009)

Tento film mi príjemne sadol. Bolo v ňom všetko, čo má kostýmová romanca mať- láska, napätie, intrigy. O kúzelnej Sandy Powell a jej kostýmoch nie je potrebné ani hovoriť. A Rupert Friend v cylindri je na zjedenie.

The Frame (2014)

Malo to aj svoje silné momenty, ale ten koniec už bol na mňa priveľa. Nabudúce menej trávy decká a bude to fajn.

Televizní společnost (1976)

Život je obchod. A pravdu nám povie iba blázon. To by v skutku mohlo byť motto tohto filmu o nenásytnosti a vyprázdnenosti médií, ktoré sa hrnú za senzáciami a nezaujíma ich to podstatné. Škoda toho odfláknutého záveru. Keby bol trochu prepracovanejší, šlo by to hodnotenie vyššie.

Predestination (2014)

"Keby som ho pred vás postavil. Toho, čo vám zničil život. A uistil vás, že vám to prejde, urobili by ste to? Zabili by ste ho?" Pozor na odpoveď, na druhej strane totiž môžete stáť vy sami. Vypiplaná časová slučka odpovedajúca na večnú otázku čo bolo skôr. Vajce alebo sliepka?

Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni (2014)

Po pozretí príbehu On aj Ona je tento mix úplne zbytočný. Čakala som až do konca, či mi ponúkne aspoň trochu iný pohľad, niečo na pol ceste medzi Ním a Ňou, aby si to zaslúžilo ten názov Oni, ale nič, len zmiešali oba predchádzajúce snímky dohromady a vyhodili zábery, ktoré mohli dať väčší zmysel. Nemýľte sa, toto nie sú Oni, toto je opäť každý zvlášť v spoločnom filme.