Hluboko (2012)

Mám len dve otázky: Bola tam pointa? Lebo mňe ten film vyšumel do prázdna. A prečo sa nevolal studeno namiesto hlboko?

Hodina vlků (1968)

Poslušne priznávam, že som nepochopila. Poslušne dodávam, že je to hlavne moja chyba. To ale nič nemení na fakte, že som si tých 80 minút odtrpela asi viac ako šialený Sydowov maliar.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Z toho holuba mohli radšej uvariť dobrú polievku. Malo by to väčší zmysel ako tento divotvorný film, ktorý chce mať hlboký význam, ale je o ničom. To nebol artový film, ale snobárňa pre tých, ktorí si chcú pripadať ako intelektuáli a viesť nekonečné debaty o nesmrteľnosti chrústa.

Horizont události (1997)

Luxusný začiatok, ktorý sa ale v polovici zvrhol na trápnu vyvražďovačku. A to som sa už začínala tešiť. Mám pocit, že scenárista nezvládol koniec a nevedel vykorčuľovať zo zápletky. Aspoň mne rozuzlenie veľmi logické neprišlo a už vôbec som nepochopila konanie a motiváciu doktora Weira. Ako vravím, koniec bol už skutočným utrpením- s pribúdajúcimi litrami krvi sa môj záujem o film zmenšoval, až sa úplne stratil.

Hořící keř (2013) (TV film)

Film určený všetkým, ktorým je ľúto za časmi, keď mlieko stálo dve koruny. Aby si uvedomili, čo nás to dvojkorunové mlieko skutočne stálo.

Hra na hraně (2013)

Fajn oddychovkový thriller. Spočiatku to odsýpa na môj vkus pomaly, ale záver už šlapal v dobrom rytme. Typicky americké happy endy nemusím, ale v tomto prípade som držala stranu Justinovi, tak nakoniec spokojnosť.Vtipné hlášky, vynikajúca hudba, chutný Timberlake a téma, o ktorej som nemala ani páru.

Hranice života (2005)

V súvislosti s týmto filmom mi ako prvý napadne termín Očistec- miesto mimo normálny časopriestor, kde sa duša/ duch/ energia na hranici medzi životom a smrťou snaží dopracovať k odpusteniu, aby mohla pokračovať ďalej. Do neba, alebo možno do pekla. Dimenzia, v ktorej neplatí logika a jediný moment sa môže pretvoriť na paralelný vesmír.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Filmy s označením "rodinné" veľmi nemusím. Očakávam jednoduchý dej, ploché postavy a nudu. Nič z toho som v Hugovi nedostala. Naopak, majster Scorsese ma zobral na dobrodružnú výpravu za pokladom, ktorý by si každý milovník pohyblivých obrázkov mal ceniť najviac- film sám. Hugo je vlastne film o filme, o všetkých, ktorí ho tvoria, "konzumujú" a predovšetkým zo srdca milujú. Pocta priekopníkom pred aj za kamerou. A jedno z najlepšícj 3D vôbec nám tak približuje úplné začiatky filmu vrátane kultovej Lumiérovej lokomotívy:-). Tomu vravím spojenie starého s novým. Som rada, že sa filmu ujal práve cinefil Scorsese, lebo jeho lásku k fimu cítiť v tomto diele z každého záberu.

Hypnotizér (2012)

Štvali ma tie pseudoumelecké tmavé zábery. Polovicu filmu som len hádala, kto je v obraze a čo robí, lebo všetko bolo čierne. Atmosféra vcelku fajn.

Chraň nás od zlého (2014)

Skôr by to chcelo rozšíriť na Zbav nás zlého filmu, ale naše prosby neboli vypočuté.