• Thriller

Noční zvířata (2016)

Záživná pouze románová linka. Ano, všechny tři do sebe zapadají, ale velmi nudnou formou. Hra na art film. Umělecké byly pouze úvodní titulky ;-)

1944: Přinuceni k boji (2015)

Zase válečný film? Ale nedalo mi to. Nelituji. Vždy se dozvím něco nového. O čem jsem ani netušila. Příliš bojových scén, ty bych trochu zredukovala.

Hotel Rwanda (2004)

Povinné pro všechny,kterým je lhostejná současná situace v Aleppu.

Vražedná práva (2014) (seriál)

Skvělý seriál z právnického prostředí. 2.série má větší spád a je živější. Jenom mám už "alergii" na slova "CHRÁNIT/OCHRAŇOVAT".... ;-)

Mladý papež (2016) (seriál)

Své pocity nedokáži popsat slovy a ani říci, o čem seriál přesně byl. Ale jsem uspokojena jak stránkou vizuální, hudební, tak i duchovní 💜.

Hladová srdce (2014)

Aktuální téma v době "bio matek". Ale jinak příliš dlouhá stopáž, zcela zbytečné natahování stále opakujících se scén.

Už je tady zas (2015)

Tento film nemá s komedií nic společného. Myslím, že to je "varování", které by se nemělo brát na lehkou váhu.

Saulův syn (2015)

Tento film určitě dokáže diváka pohltit atmosférou.Jinak je skoro bez děje. Saul chodil od ničeho k ničemu, divím se, že se mu to tak dařilo. Musím přiznat, že jsem se chvílemi ztrácela a dokonce i nudila.

Na druhé straně kopců (2012)

Myslím si, že problémem tohoto snímku není zaostalost církve, jak zde většina zmiňuje. Takhle to v těchto zemích je a lidem v klášterech takový život vyhovuje. Několikrát bylo ve filmu naznačeno, že mohou kdykoliv klášter opustit. Nikdo je tam nedržel násilím a dokonce svojí vírou nikoho "neobtěžovali". Problémem byla dívka, která přijela za svojí "kamarádkou", troufám si říci, že i bývalou milenkou. Nikdo netušil, proč se takto chová, že byla nešťastná z neopětované lásky....Myslím si, že kdyby Voichita byla při každé zpovědi upřímná a mluvila o své minulosti, bylo by to knězi hned jasné a nedopadlo by to tak, jak dopadlo. Ale obdivuji na Alině tu sílu a vytrvalost, že dokázala tak trpět a obětovat vše za lásku. Tento film nás nutí zamyslet se nad spoustou věcí. Ale rozhodně bych nekritizovala církev, jak byla prezentována v tomto filmu.

Všechno, co mám (2015)

Velmi zajímavé téma, ale dosti neoriginálně zvládnuté....Hlavním představitelkám jsem nevěřila absolutně nic, necítila jsem žádnou souhru, natož jejich vztah. Naopak muži v tomto filmu zvládli svoje role celkem obstojně. Možná před patnácti lety bych tomuhle filmu zatleskala, ale dnes? Velké zklamání....